Zaloguj się, aby obserwować  
AKS

karmienie trzody lucerną

Polecane posty

AKS    2

witam czy moze ktos napisac cos o karmieniu swin lucerną ,jak sie to daje swina ,surowe, pociete I wszystko co wiecie w tym temacie .mi sie cos obilo o uszy ale nic niewiem o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak jak kolega pisze wyżej podawać świeżo ściętą w całości ,jednak jak już jest bardzo dojrzała warto rozdrobnić na sieczkarni ,poza tym bardzo dobra pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

też daje warchlaką i tuczniką prosto z rotacyjnej jak słyszą że przyjeżdżam i daje bykom to normalnie świra dostają ale nie najeży przesadzać z ilością ;)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilar    0

popieram przedmówców zmaga apetyt i uzupełnia dietę tylko trochę kłopotliwa rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

lucernę daję całą maciorom ,tucznikom i warchlakom , oprócz macior przy prosiakach .

Dlaczego nie należy dawac maciorom przy prosiakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2

Ktoś podaje lucrenę trzodzie ? zastanawiam się nad tym ktoś może podać wskazówki ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez bibi
      Witam wszystkich
      W tym roku mój mąż z teściem mają zamiar przeprowadzić eksperyment pod tytułem "siano z lucerny" Wszyscy mówią, że się nie uda, ale we Włoszech, skąd pochodzi mój mąż, takie siano z lucerny robią wszyscy. Ponoć cały sekret polega na tym, żeby lucernę zasiać bardzo gęsto (wtedy jest mniejsza i nie ma grubej łodygi), a potem, żeby jako to mi powiedział "w specjalny sposób" ją przewracać W tym roku niewielki kawałek i zobaczymy co z tego wyjdzie Będą informowała o postępach w ciągu roku  
      Ktoś próbował robić siano z lucerny? 
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez SebastianBardziski
      Witam, jak karmicie króliki zimą??? Czy macie jakąś inną mieszankę na okres zimowy no i jakie macie doświadczenia z ziemniakami? Jeżeli możecie to podzielcie się co dajecie i ile.  Króliki mam w klatkach na zewnątrz i nie podaję żadnego przemysłowego granulatu  

      Jeszcze jedno małe pytanko, jak dajecie wodę żeby nie zamarzła??
    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj