Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika i wiele innych rzeczy.

Napisany 28 marzec 2013 - 15:35

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze ( nie na lewarku ) pod obciążeniem tak wygląda sytuacja w skrzyni co wy byście wymienili .

http://www.abload.de...c0252790isp.jpg
http://www.abload.de...c025320hf44.jpg
http://www.abload.de...c02524dvznf.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:46

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze A co już wymieniłeś?
Ja bym na początek wymienił, albo "podciągnął" bezpiecznik.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#3 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2013 - 18:13

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Sprawdź czy nie ma luzów na wałkach, bo to one mogą być przyczyna wyskakiwania reduktora.

#4 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:13

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Bezpieczniki wymieniłem i dalej to samo sie działo . Zamówiłem dziś wodzik Reduktora i 2 i 3 Biegu bo był do wymiany może to pomoże a jak nie to tylko rozpoławianie mnie czeka.

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 28 marzec 2013 - 21:24

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Czyli już remontujesz... Niby na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok. No właśnie a jak próbujesz ruszać wałkami to jest luz? U mnie wodziki są jeszcze biedniejsze ale o wybijaniu biegów nie ma mowy. Może jak założysz nowe wodziki z nowymi widełkami to wszystko wróci do normy..jak nie to będziesz dalej kombinował.Ile Cię będą kosztować nowe wodziki?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Dzisiaj, 23:27
  •  

#6 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 22:09

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Prorok luzu niema u mnie wodzik od reduktora jest biedniutki widełki wytarte i od 2 i 3 biegu też nie ma rewelacji wymienie to i mam nadzieje że pomoże .

#7 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:02

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze http://www.abload.de...c025320hf44.jpghttp://www.abload.de...c025320hf44.jpg widać na tym zdj że tryb jest troche wyjechany przez co dobrze nie zasprzęgla, może też być wina widelca, bo na moje oko to był spwany i nie wiadomo czy jest prosty

Edytowany przez URSUS16, 04 kwiecień 2013 - 20:03.

#8 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:24

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze W zetorku wszystkie są chyba spawane. Pierwsze co jak rozebraliśmy u sąsiada to właśnie myślałem że ktoś pospawał(bo w ursusie są nitowane) ale po oględzinach okazało się że wszystkie są spawane,wygląda na to że fabrycznie.
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#9 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:19

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze W zetorach tej serii i tych trochę starszych wodziki są spawane oryginalnie. Wg mnie jest to super rozwiązanie nic się nie zluzuje tak jak na nitach w c 360. Chociaż miałem już przypadek w skrzyni która była z ciągnika z zachodu widełki odpadły od listwy. Ale pewnie coś cię zblokowało lub na siłę ktoś włączał bieg.
Co do wypadania biegów to pierwsze trzeba sprawdzić te zatrzaski czy dobrze trzymają w swoim położeniu,lub tak jak wyżej @URSUS16 napisał ,że tryb jest wyjechany chociaż na foto to najgorzej nie wygląda,lub widełki zużyte. Warto sprawdzić też czy wał na którym jest reduktor nie ma czasem luzu na łożyskach.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 00:02

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze Panowie wymieniłem widełki od reduktora bo były wytarte założyłem nowe i teraz jak przełączam reduktor chodzi ciężej i pasowanie dawniej był luz lekki na redukotrze może to pomoże powiem po pierwszych testach ale sprawdziłem łożysko na wałku sprzęgłowym i pod lewarkiem zmiany biegów na tym łożysku bodajrze igiełkowym jest lekki luz jak to nie pomoże to wymienie tamto łożysko i powinno pomóc bo koła zębate i inne rzeczy są w dobrym stanie.