xMagnuSx

Renault Ceres 95x jaki olej ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xMagnuSx    0

Witajcie.

Dwa tygodnie temu zakupiłem ciagnij, tj Renault Ceres 95 x 97r.

Przydałoby sie wymienić olej w skrzyni biegów, doradzicie mi jaki olej będzie odpowiedni dla tego modelu ? :D.

Niestety katalogu nie mam, jeżeli ktoś ma prosiłbym o podanie nazwy jaka jest w katalogu. Dzięki z góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorr    0

tutaj do skrzyni najlepiej nalac olej fusch stou 10W40 troche drogi ale tysiąc godzin popracujes na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Zamiennik z orlenu(chyba),olej Utto 10W 30


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poleciłbym nikomu stosowania oleju typu agrol u, pracowałem kiedyś w warsztacie i wiem jakie są tego skutki, często były problemy z ciśnieniem po kilkudziesięciu minutach pracy. Robiliśmy nawet pomiary ciśnienia w układzie na agrolu i np. mobilu i tu ciekawostka: różnica nawet do 30barów. Klient przyjeżdżał z rzekomą usterką a po rozebraniu okazało się że niepotrzebnie, wymiana filtrów i oleju i po problemie. Polecam olej Mobil Mobilfluid 424, taki stosowaliśmy we wszystkich remontowanych maszynach cena ok 16żł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

moze kolega nie zauwazyl, ale temat o plynach jest, nawet przyklejony, trzeba bylo tam zapytac, teraz pewnie moderator sie tym zajmie

@jareckijacek z opisu na allegro jest to olej przekladniowy, a do renault potrzebny bedzie chyba przekladniowo-hydrauliczny

@qqq z opisu rowniez z allegro ten olej nie nadaje sie do przekladni renault http://allegro.pl/olej-wielofunkcyjny-platinum-multi-utto-10w-30-20l-i3086207551.html


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

@izydor6280 miałem na myśli Agro Stou Utto 10W30 a ten jak najbardziej nadaje się do skrzyń i układów hydraulicznych.Chyba czegoś nie doczytałeś :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja do swojej wleję w skrzynię chyba ten Agro Stou Utto 10W30 jest to olej silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorr    0

kolego nie oszczedzaj na oleju bo to sie nie opłaca na dłuzsza mete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@izydor6280 olej Mobilfluid 424 jest olejem typowo przekładniowo-hydraulicznym, opis z allegro nie jest dobrym źródłem do powoływania się, można w nim napisać wszystko. Ja nikogo nie namawiam, wyrażam tylko swoją opinię a tu link do strony producenta gdyby ktoś chiał sprawdzić http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLCVLMOMobilfluid_424.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xMagnuSx    0

Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat ? :D.

Ktoś kto może ma ceresa :D

 

Moze ktoś się jeszcze wypowie na ten temat ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ten co ja podałem, ,możesz śmiało zalewać i będzie działać.Cyba ,że masz kasę to Fusch większego wyboru nie ma także,kolejne opinie będą się powielać o to samo co było napisane na początku.Ewentualnie prześledź temat o olejach Renault seria 1..-54 z elektro-hydrauliką w skrzyni i będziesz pewny i miał obraz całej sytuacji :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@qqq myslalez ze chodzi o Platinium

@jareckijacek wiem ze na allegro rozne cuda wypisuja, ale zerknalem na szybko


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj