Skocz do zawartości

Zdjęcie

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:16

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja No niestety co roku rekodu nie będzie. Ci co znowu liczyli na ponowne 80 ton z hektara mogą się przeliczyć. Nie ma co panikować chyba że ktoś założył super plon i bedzie miał ciężko wywiązać sie z umowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Dzisiaj, 07:05
  •  

#22 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 22:17

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja wg mnie z burakiem problemu jeszce nie ma.. co najwyżej jara już odpada. a siewy buraka w marcu to dla mnie propaganda. poprawna agrotechnika i później da dobry plon(może tylko nie rekordowy) poczekamy zobaczymy

#23 Share Przemo7711

Przemo7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2013 - 15:20

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja hm ja dwa lata temu przesiewałem buraki 3-4 maja i 45 t było może to nie szał ale jak na pore sianbie nie bylo zle tak że wszystko zależy od pogody
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 10:26

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Panowie jutro siejemy buraki :) a jak u was wygląda sytuacja?

#25 Share Marcinu83

Marcinu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 12:21

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Już zasiane, wczoraj i reszta dzisiaj

Edytowany przez Marcinu83, 18 kwiecień 2013 - 12:22.

#26 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:22

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja buraki skończyłem siać dzisiaj ,pogoda super ,wilgoć w polu też super ,teraz tylko dużo ciepła i przelotne opady,jeśli tylko ładnie poschodzą to tragedii z plonem nie będzie

#27 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:45

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja między 5 a 7 minutą..... Do wszystkich plantatorów!!!!!!!!!!! http://www.tvp.pl/in...3-1210/10537973

#28 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 19 kwiecień 2013 - 22:03

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja W poniedziałek protest w warszawie kto może na wawkę :D

#29 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:01

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Tak wszyscy panikowali, narzekali a przynajmniej u mnie sytuacja niemal wzorcowa. Nikt się chyba nie spodziewał tak idealnych warunków do siewu i wschodów. Ja wsiałem buraki 17 kwietnia, gdzie jeszcze tydzien wcześniej leżały resztki śniegu na polach. Warunki były idealne. Wilgotny spód, lekko przesuszona góra. Pierwszy raz siałem buraki bez kurzu. jako że stosuję randapowanie to 7 dnia przyglądam się plantacji i jestem w szoku. Wszystkie ziarenka mają już nawet 2 Cm korzenie. Szybko robię zabieg bo na polu mnóstwo siewek rzepaku. Wczoraj (10 dzień) już 80% buraków wyszło spod ziemi! Dziś w nocy poszedł piękny spokojny ciepły deszcz. Czego chcieć więcej? Jutro pierwszy zabieg na chwasty bo też już się pokazały.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:14

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja ja takze byłem lekko zdziwiony ,bo na czarnej ziemi zawsze nie było problemu ze wschodami ,natomiast na glinach opóźnienie było tygodniowe albo i dłużej a tu zaskoczenie :blink: , wszystkie razem zastartowały i są na wierzchu,a jak myślicie jak to wyjdzie? bo zasiałem buraki na próbę na jednym kawałku co 16 cm ,tam zawsze były słabe wschody a zapowiada się idealnie , nie będzie teraz za gęsto?kopię kombajnem stollem v-100 to raczej ze zbiorem nie będzie problemu ,tylko mnie martwi czy nie będą za drobne, zawsze siałem co 18 cm

#31 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:06

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Ja już 3 rok sieję co 16 cm. Zrobiłeś bardzo dobrze z tym siewem. Jak pole dobrze wynawożone i odpowiednie pH będziesz miał plon wyższy lekko o 5-10T/ha jak u mnie. Równy siew i wschody to lepsze i dokładniejsze kopanie. U mnie w ubiegłym roku obsada polowa grubo przekraczała 100 tys na Ha. Nie będziesz żałował gęstrzych siewów, zobaczysz.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#32 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 22:10

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Koledzy pomóżcie mi, mianowicie byłem dziś przy burakach i jest super ładnie poschodziły ale i chwasty atakują bo mają ku temu dobre warunki chciałbym jutro wjechać z pierwszym opryskiem ma kupiony betanal tylko tu moja prośba bo mam kilka placów gdzie pokazała się mi między burakami rzodkiew świrzepa czym to dziadostwo potraktować aby się pozbyć na stronie cukrowni pokazał się mi herbicyd Goltix 700 S.C. czy można by go już teraz zastosować jak buraki mają 2 listki

Edytowany przez adamgaleon, 28 kwiecień 2013 - 22:12.

#33 Share bialy25

bialy25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:41

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja bez problemu możesz 1l na ha zastosować nic nie powinno się dziać kiedyś tak robiliśmy i było ok

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:22

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Zalecane 0,8 goltixu. to dawka bezpieczna, na 2 raz 1 l/ha.

#35 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:18

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja ochrona plantacji oparta wyłącznie na zabiegach nalistnych

Zabiegi wykonywać niezależnie od fazy rozwojowej buraka każdorazowo na chwasty w fazie liścieni:

pierwszy zabieg
Goltix 700 SC 0,8-1 l/ha + Betanal Elite 274 EC 0,8-1 l/ha

Ja zawsze daję 1 litr i nic się nie dzieje!

#36 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:36

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja u mnie pierwszy zabieg to rofosat drugi kemiron,kemifam i goltix, następny zabieg to kemiron kemifam goltix venzar i pyramin i jeszcze raz to samo ,mam u siebie dużo rdestów ale nie z nasion tylko z rozłogów i nie mogę tego wytępić do tego jest sporo szarłatu a jak się buraki połączą i w zasadzie są gotowe do kopania lubi się pojawić i wyjść nad buraki żółtlica drobnokwiatowa dlatego te kombinację stosuję i jest oki,cenowo nie wychodzi to drogo ponieważ dawki poszczególnych środków w tej mieszaninie są obniżane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:03

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja a ja wam powiem że wszystlo za;eży od natury i z nią się nie wygra