Skocz do zawartości

Zdjęcie

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dareq

dareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:37

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(

A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:03

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Mówili o tym chyba w dzisiejszym agrobiznesie o ile się nie mylę.

Hmmm a co do sytuacji to na prawdę robi się dość napięta sytuacja ale miejmy nadzieję że jakoś te wszystkie prace polowe jednak uda się zmieścić w odpowiednim terminie.

#3 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:08

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Dziś w tv mówili że burak im później zasiany tym lepsze jego waga i polaryzacja :) więc jeszcze nie ma co się bać :) Jestem ze świętokrzyskiego :) może i cos nie dosłyszałem :)

Edytowany przez grzesiek5672, 28 marzec 2013 - 15:26.

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 13:13

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja bujda , przyjdzie susza i co wyrosnie? burak co wazy pare gram .... , u mnie w tamtym roku to siali ok 10-15 marca , a burak im pozniej zasiany tym wieksze ryzyko spadku plonu bo maj i czerwiec z roku na rok suchszy

#5 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 marzec 2013 - 13:14

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja U mnie (lubelskie) typowy termin siewu to ostatni tydzień marca lub pierwszy kwietnia, więc niby nie jest jeszcze późno, ale na polach po prostu biało w tej chwili..... NIe widzę szans wyjśc wcześniej jak 15 kwietnia przy założeniu ze pogoda się poprawi.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#6 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:37

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Ja również patrze z niepokojem w niebo ale rozmawiając z moim dziadkiem który ma juz prawie 90 lat opowiadał mi, że nie raz był zmuszony do siewu buraków po 20 kwietnia przez pogodę i twierdzi, że plon miał znakomity lecz pogoda w późniejszych miesiącach była idealna. Dostateczna ilość opadów i temperatura. To wszystko jest do nadrobienia aby pogoda dopisała. Wiadome, że gdy odbiór będzie w pierwszej dekadzie października na rekordowy plon nie ma co liczyć. Tak czy inaczej, wszystko w rękach natury, my tu wiele za bardzo nie poradzimy, możemy je tylko poganiać nawozami i biostymulatorami.

#7 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:16

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Takie są niestety "uroki" pracy pod gołym niebem.Nic na to nie poradzimy więc nie mamy się czym za bardzo denerwować no bo co to zmieni?
Abyśmy tylko zdrowi byli to damy radę jak pozwoli pogoda .
Życzę wszystkim zdrowia i sił do pracy oraz wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

#8 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:37

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja grzesiek5672 oglądasz ale nie rozumiesz co mówią , bo całkiem odwrotnie niż ty piszesz

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:55

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Burak póżno siany raczej nie da takiego plonu.Mam przekonanie na siewie sąsiada, lruru posiał po 20 kwietnia i 40 nie było, a ładnie powschodziły i ładna była obsada. Niestety korzenie były małe, i koniec. Obsadą nie dało się nadrobić.
Ja wtedy za wcześnie posiałem i jeszcze dałem siarczan amonu pod korzeń, wschody były u mnie ponad 60-70 %, burak bardzo duży. I tak samo ukopaliśmy.
Dzisiaj zamówiłem mikro nawóz i będę siał z nim.To dużo pomoże.

#10 Share dareq

dareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:09

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja tomek73 ale jak zasiać te buraki jak tu albo ziemia jak kamień albo tak jak w najbliższych tygodniach zapewne będzie jak bagno... U ciebie jest inaczej ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:20

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja @tomek73 a jaki nawóz zamówiłeś i ile kosztuje?

#12 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:32

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Aj po co takie pierdoły piszecie były lata gdzie buraki przesiewało się jeszcze w maju ,a tu taka propaganda pod koniec marca.... W pogodzie nic nie zginie.
Siedzieć i czekać jak na razie.

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:35

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja No jest zimno, ale sucho. Myślę że do 15 powinno się posiać.
Zamówiłem Mikro granulat z Agrosimexu
Mają też taki w Timacagro. Daje się jakieś 20 kg/ha i kosztuję koło 10 zł/kg.Czyli z 200 zł/ha.
PHYSIOSTART - mikrogranulat do ultrazlokalizowanego nawożenia startowego

#14 Share dareq

dareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:55

Aj po co takie pierdoły piszecie były lata gdzie buraki przesiewało się jeszcze w maju ,a tu taka propaganda pod koniec marca.... W pogodzie nic nie zginie.
Siedzieć i czekać jak na razie.

Oj chłopcze chłopcze żeby zbiór buraka był na naprawdę wysokim poziomie nalezy go zasiać do końca marca jeszcze ostatecznie na poczatku kwietnia szczególnie kiedy ma sie duże areały do zasiania. Sianie od połowy kwietnia do maja to już same straty i niepotrzebna praca... A teraz nawet jak odpuści mróz to pole będzie jak bagno i mam bardzo poważne obawy że do połowy kwietnie możemy nie posiać buraków !

#15 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:00

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja To jest teraz wiadome ,że do połowy kwietnia mamy święto. Jeżeli siew buraków pod koniec marca dla ciebie to same straty to ja chętnie zasieje za Ciebie:D
Większe straty widzę w pszenicy jarej niż w buraku jeśli chodzi o termin siewu.

#16 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:12

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja echhh.............. biało na polach jeszcze , o siewie do 20 kwietnia można zapomnieć a odbiór buraka mam mieć koniec września - początek pażdziernika - przerąbane będzie

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:19

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Ja w burakach, pszenicy i jęczmieniu już widzę straty. Buraka u nas niedawno do 10 kwietnia się siało i dobrze było, dopiero z 5 lat tak w marcu zaczeli siać.
Wszystko zależy od regionu oczywiście, a ja akurat mieszkam gdzie można trochę przeciągnąć.

#18 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 17:26

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Panowie tak czy siak nawet nasze najsilniejsze narzekania nie przegonią zimy a w zamarznięte siać się nie da, musimy czekać cierpliwie na wiosnę, może i ona nas zaskoczy szybkim przyjściem. Ewentualne straty będziemy liczyć w październiku a teraz trzeba spokojnie czekać i się nie stresować bo i tak nic nie zrobimy.. jedynie możemy nasmarować wałki w agregacie, ciągnik zalać do pełna i.. czekać :P
A jak ktoś jest strasznie niecierpliwy i szuka zajęcia to może przeliczyć czy w jednostce nasiennej jest tyle nasion ile podają i dla kontroli przeliczyć 3 razy i pochwalić się tutaj na forum :P

#19 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 17:54

melon10641 dobrze mówisz :D heh :D liczyć chłopaki liczyć czy aby nas za bardzo nie oszukują :D A na sianie jak przyjdzie odpowiednia pogoda to będziemy siać nic naszym narzekaniem nie pośpieszymy :)

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 10:36

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja Kilka lat temu przesiewałem buraki ok 1 maja.Owszem wschody były prawie 100 proc. ale plon był ok 20 proc. niższy.