Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn New holland który lepiej kupić?

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:03

Kombajn New holland który lepiej kupić? Witam was

mam pytanie i dylemat jaki kombajn zakupić?

składam wniosek na modernizacje i nie wiem jaki kombajn wybrać new holland TC5070 czy troszkę większy new holland CX 5080?
może wypowiedzą sie na temat tych maszyn ich użytkownicy.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn New holland który lepiej kupić? Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:20

Kombajn New holland który lepiej kupić? A przejdzie CX w agencji bo przy modernizacji to od tego powinieneś zacząć czy Agencja pozwoli ci na zakup większej maszyny a może i 5070 będzie w ich oczach za duży?

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 357 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:24

Kombajn New holland który lepiej kupić? Jeżeli przyznają ci CX to chyba oczywiste, że będzie lepszy, wydajniejszy i gdy powiekszysz areał to nie będzie za mały.

Tak wgl. to ile masz ha ?

#4 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:39

Kombajn New holland który lepiej kupić? no właśnie z tego co sie dowiadywałem to jest szansa bo składam wniosek z kolegą na tzw. wspólne użytkowanie imamy razem 91ha gruntów ornych i 5ha łąk.
na stronie agencji jest tabela z opisem doboru mocy maszyny do wielkości gospodarstwa i po przeliczeniu jej wychodzi ze mamy nawet szanse na cx chodź wiem ze tc jest bardziej pewny bo ma słabszy silnik.

#5 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 357 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:25

Kombajn New holland który lepiej kupić? Jeżeli chodzi o dobór mocy maszyny do areału do dotyczy to raczej dotyczy to ciągników a nie kombajnów, chyba że się myle :)

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8034 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:57

Kombajn New holland który lepiej kupić? Ja składałem na 80 ha i dali 170km,TC 5060 o większym nie chcieli gadać.

#7 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:47

Ja składałem na 80 ha i dali 170km,TC 5060 o większym nie chcieli gadać.

a kto ci wniosek pisał ?
ja dałem pelnomocnictwo firmie co pisze takie projekty i facet mowil ze jast szansa, jak nie CX to TC bedzie

Jeżeli chodzi o dobór mocy maszyny do areału do dotyczy to raczej dotyczy to ciągników a nie kombajnów, chyba że się myle :)

no kolego mylisz sie dobór mocy też jest przy kombajnach niestety:( tu masz linka z tabelą mocy

http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8034 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:54

Kombajn New holland który lepiej kupić? U mnie wszystko robiła firma, i ludzie z firmy znali tą kobietę co mi wniosek rozpatrywała.
Też mówili że jest szansa na większego, i ona się uparła i koniec.Wszystko zależy kto wniosek rozpatruje i jak do sprawy podejdzie.

#9 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:59

U mnie wszystko robiła firma, i ludzie z firmy znali tą kobietę co mi wniosek rozpatrywała.
Też mówili że jest szansa na większego, i ona się uparła i koniec.Wszystko zależy kto wniosek rozpatruje i jak do sprawy podejdzie.

hmm zobaczymy jak to wyjdzie w praniu jestem dobrej myśli w sumie mamy ponad 90 ha

#10 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:06

Kombajn New holland który lepiej kupić? Kolego a myślisz o usługach? Bo na 90ha kupować cx to chyba z lekka mała przesada, tc5070 będzie się nudził a co dopiero taki byczek wg mnie nie opłacalne to trochę nawet jak zwiększysz powiedzmy o 50ha ale to tylko moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 11:48

Kombajn New holland który lepiej kupić? wiesz przy takim wydajnym kombajnie usługi zdecydowanie wchodzą w grę ale przy pisaniu wniosku o modernizacje chyba nie można uwzględnic usług? w naszym przypadku jest opcja taka że za połtora roku bedzie około 850ha ziemi gminnej do wzięcia:)więc my będziemy sie starac o jakieś 100ha:) chce kupic kombajn z dużym zapasem żeby potem po 2-3 latach nie okazało sie że tc5070 bedzie zamaly na okolo 200ha a pogody w żniwa nas nie rozpieszczają od kilku lat praktycznie żniwa są kradzione:(

#12 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:21

Kombajn New holland który lepiej kupić? Coś wiem o kradzionych żniwach tym bardziej że nie mam kombajnu a pod kosę prawie 90ha no ale jakoś trzeba sobie radzić.U nas jeden gościu ma ponad 300ha i kosi tc5070 no i ledwo się wyrabia to czasami pomaga mu brat który też ma ten kombajn i 50ha mniej do koszenia,dlatego kolego jak masz możliwość powiększenia areału bierz większy.

#13 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:50

Kombajn New holland który lepiej kupić? to też właśnie che zrobić cx 5080 bedzie idealny:) oby tylko wniosek w agencji pozytywnie rozpatrzyli i zatwierdzili ten kombajn,.:)
a drugim argumentem jest to ze kolega z którym składam wniosek mieszka 10km ode mnie wiec bedzie duzo czasu schodziło na przejazdy za pola na pole a to tez ceny czas jest..//

Coś wiem o kradzionych żniwach tym bardziej że nie mam kombajnu a pod kosę prawie 90ha no ale jakoś trzeba sobie radzić.U nas jeden gościu ma ponad 300ha i kosi tc5070 no i ledwo się wyrabia to czasami pomaga mu brat który też ma ten kombajn i 50ha mniej do koszenia,dlatego kolego jak masz możliwość powiększenia areału bierz większy.

a ty kolego nie chcesz spróbować kupic nowego kombajnu?
masz 90ha to napewno ci jakis przyznają no chyba ze juz wykożystałes te 300tys wczesniej?

#14 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 17:23

Kombajn New holland który lepiej kupić? No ja miałem brać na zwrot ale nikomu z mleczarskiego nie przyznawali kombajnu,to wzięłem co innego, teraz miałem brać na program różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i miałbym niby robić nim usługi ale taki kombajn to ponad 400tys a zwracają tylko 100tys i to trochę nie było dla mnie korzystne i też wzięłem coś innego, teraz trzeba trochę pospłacać i może na następny rok może dwa i trzeba będzie pomyśleć konkretnie

Edytowany przez lolq1660, 29 marzec 2013 - 17:25.

#15 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 20:20

Kombajn New holland który lepiej kupić? W woli wyjaśnienia to wiecie koledzy że maszynami z PROW nie można robić usług :-)

#16 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 20:25

Kombajn New holland który lepiej kupić? no tak wiemy pisalem o tym wyżej. ale przy wspólnym użytkowaniu myśle że wniosek bedzie inaczej rozpatrywany .

#17 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 20:28

W woli wyjaśnienia to wiecie koledzy że maszynami z PROW nie można robić usług :-)

No tak ale w różnicowaniu chodzi właśnie o to żeby robić usługi maszynami i mieć z tego dodatkowy dochód, na tym polega ten program.

#18 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:24

Kombajn New holland który lepiej kupić? W różnicowaniu tak ale ja odnosił em się do modernizacji

#19 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:37

W różnicowaniu tak ale ja odnosił em się do modernizacji

wiem wiem tylko ja nie złoże wniosku na zróżnicowanie bo tam można dostać max 100tys zl a na modernizacje ja licze na 300tys:)
wiem ze w modernizacjach nie ma opcji robienia usług. ale wystarczy dobrze opisac plan inwestycji to moze na na te hektary co mamy i chcemy dobrac dostaniemy tego cx a jak nie to tc bedzie tez jest wydajny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:46

Kombajn New holland który lepiej kupić? A z ciekawości się pytam jeżeli składa cię na kombajn razem wniosek to też razem ( po równo) zrzucacie się kasą? Czy w zależności od ha?