Polecane posty

PiotrekNHts    15

witam nie długo będę musiał wybrać szkołę i chcę iść do szkoły zawodowej i tu jest problem bo nie mogę się zdecydować jaki wybrać kierunek czy iść do elektroinstalu na ślusarz-spawacz czy mechanik w warsztacie który naprawia samochody i ciągniki również mam możliwość iść do kółka rolniczego i tam mechanika rolnicza i obsługa maszyn rolniczych i nie wiem co wybrać pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Elektromechanik, bo nim ukończysz szkołę to już będzie kolejka dzisiejszych nowych dżondirów, newcholandów i reszty cudu techniki do naprawy elektrobzdetowych wynalazków komplikujących życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Gdyby iść tropem twojego rozumowania to powinieneś wywalić kompa, telewizor pralkę i inne bzdety bo tylko utrudniają życie. Nie wiem czy jesteś właścicielem którejś z maszyn z tych marek co wymieniłees i masz złe doświadczenia czy zazdrość przez ciebie przemawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Doświadczenie. Jeden z rodziny uczył się na elektromechanika gdy królowały Stary, Jelcze i Kamazy. A teraz taką kasę trzepie na obecnych Tirach że głowa mała bo tych wynalazków napchali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to nie wiesz jaki zawód ??? na polityka idź zobacz jak tym ciulom dobrze się żyje, nic nie robią a kasy jak lodu i co chwile wały za plecami żyć nie umierać...

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

lepiej chyba już wybrać faktycznie technikum niż zawodówkę, a co do samego kierunku to wybierz to co Cię interesuje, pracowac i tak pewnie będziesz w zupełnie czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja mam podobny dylemat bo w okolicznych technikach nie ma nic rolniczego tylko budowlanka, elektryk, mechanik. No i myślę o pójściu do zawodówki tylko no nie wiem bo jest tak że w jakiejś szkole jes wypisane dużo zawodów w wielozawodowej klasie nie no i pisze że tak praktyki nie są w szkole tylko w zakładach no i że różne zawody można chyba czyli moje rozumowanie jest dobre:

idę np. do jakiegoś serwisu albo dilera ten mi podpisuje że u niego będę miał praktyki na mechanika i operatora maszyn rolniczych i w tedy w szkole to normalnie powinni mnie przyjąć czy co są wytypowane zawody czy można wziąć każdy, załatwić praktyki i normalnie do szkoły chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

dobrze mówisz normalnie możesz chodzić do szkoły i odbywać praktyki w zakładach, bedziesz miał 2 dni praktyk i 3 dni nauki w wielozawodowej chodzi o to że tam wybierasz zawód jaki chcesz taki gdzie jest możliwość odbycia praktyk w twojej miejscowości czy tam sąsiedniej praktyki szukasz na własną rękę i chyba za pracę od zakładu gdzie będziesz miał praktyki dają ci chyba 120zł na miesiąc

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

No wiem a czyli mogę sobie wziąć zawód jaki chcę i szkoła nie ma nic do tego? Bo nie wiem czy klasa wielozawodowa to taka w której uczą się te zawody które szkoła wybrała czy wszystkie jakie są na rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

No wiem a czyli mogę sobie wziąć zawód jaki chcę i szkoła nie ma nic do tego? Bo nie wiem czy klasa wielozawodowa to taka w której uczą się te zawody które szkoła wybrała czy wszystkie jakie są na rynku .

 

wielozawodowa to caly gwiazdozbior zawodow , a szkola wrzuci cie do tej klasy do jakiej jej pasuje , chyba ze wezmisz czysta, mechanike , do tego zawodu jest osobna klasa z tematami tylko z tego zawodu , bez mieszania z fryzjerami , cukiernikami , czy ciesla budowlanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

No ale no jest taka sprawa że nic z rolnictwem ciekawego nie ma. Żeby nie było to wypiszę jakie mogę kierunki zrobić dla których są osobne klasy więc elektryk, mechanik, sprzedawca no i takie inne a u mnie budowlanka i takie techniczne to 80% gdzie idą chłopaki po gim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

witam mam takie pytanie ,teraz chodze do wielozawodówki , i czy pużniej moge puisc do technikóm rolniczego zaocznie? , poniewaz słyszałem że trzeba miec ukończone jakies studium prosze o odpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

moim zdaniem możesz normalnie iść do technikum, nie ma chiba potrzeby kończenia żadnych studium, ale nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

PiotrekNHts

 

Poprostu wybierz zawód taki aby był przydatny.Moim zdaniem idz na mechanika samochodó ciągników i innych zabawek ,bo tu to zawsze jest jakaś praca zawsze się to będzie psuć a teraz co pchają tej elektroniki w te zabawki to jak to komuś siądzie to bulą ostro z tego.I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

ziom343 no właśnie też tak myślałem żeby iść na mechanika aut i maszyn rolniczych tylko w tym problem ze nie ma takich warsztatów w okolicy aby odbyć praktyki, a mechaników samochodowych to jest tu od cholery, a w okolicy jest parę dużych gospodarstw gdzie właśnie naprawa przez mechanika jest wymagana ale jest jeszcze jedna deska ratunku nie daleko mnie jest kółko rolnicze w siemiątkowie gdzie można tam odbyć praktyki na mechanika i operatora maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

To o tym co mówiłem i twierdzisz tak ,że tak jest to chyba zostaje ci te kółko.To już nie wiem teraz decyzje sam podejmij podpowiedziałem ci o tym co najbardziej by ci się opłacało (przynajmiej moim zdaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar09    0

Jak dla mnie i ten i ten kierunek dobry, chociaż na mój gust mechanik lepszy. Gwarantowany popyt na Twoje usługi niezależnie od tego co się będzie działo na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektronik a roboty ci nie braknie tylko jest jeden problem gdzie jest taka szkoła co maja nauczycieli co się znają na  rzeczy w dzisiejszych czasach ,

dobry elektronik to do 10000zł dniówka i robota w kolejce na umówienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj