Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrać zawód ?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 09:19

jaki wybrać zawód ? witam nie długo będę musiał wybrać szkołę i chcę iść do szkoły zawodowej i tu jest problem bo nie mogę się zdecydować jaki wybrać kierunek czy iść do elektroinstalu na ślusarz-spawacz czy mechanik w warsztacie który naprawia samochody i ciągniki również mam możliwość iść do kółka rolniczego i tam mechanika rolnicza i obsługa maszyn rolniczych i nie wiem co wybrać pomóżcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrać zawód ? Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 10:31

jaki wybrać zawód ? A nie chociaż do technikum? nie masz aż takich aspiracji?

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 marzec 2013 - 10:39

jaki wybrać zawód ? Elektromechanik, bo nim ukończysz szkołę to już będzie kolejka dzisiejszych nowych dżondirów, newcholandów i reszty cudu techniki do naprawy elektrobzdetowych wynalazków komplikujących życie.

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:15

jaki wybrać zawód ? Gdyby iść tropem twojego rozumowania to powinieneś wywalić kompa, telewizor pralkę i inne bzdety bo tylko utrudniają życie. Nie wiem czy jesteś właścicielem którejś z maszyn z tych marek co wymieniłees i masz złe doświadczenia czy zazdrość przez ciebie przemawia ?

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 marzec 2013 - 11:21

jaki wybrać zawód ? Doświadczenie. Jeden z rodziny uczył się na elektromechanika gdy królowały Stary, Jelcze i Kamazy. A teraz taką kasę trzepie na obecnych Tirach że głowa mała bo tych wynalazków napchali.

#6 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:37

jaki wybrać zawód ? Elektromechanik - moim zdaniem bardzo dobry pomysł!

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 11:57

jaki wybrać zawód ? Jak to nie wiesz jaki zawód ??? na polityka idź zobacz jak tym ciulom dobrze się żyje, nic nie robią a kasy jak lodu i co chwile wały za plecami żyć nie umierać...

Edytowany przez Frytek, 28 marzec 2013 - 11:59.

#8 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:34

jaki wybrać zawód ? lepiej chyba już wybrać faktycznie technikum niż zawodówkę, a co do samego kierunku to wybierz to co Cię interesuje, pracowac i tak pewnie będziesz w zupełnie czymś innym

#9 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 21:01

jaki wybrać zawód ? Ja mam podobny dylemat bo w okolicznych technikach nie ma nic rolniczego tylko budowlanka, elektryk, mechanik. No i myślę o pójściu do zawodówki tylko no nie wiem bo jest tak że w jakiejś szkole jes wypisane dużo zawodów w wielozawodowej klasie nie no i pisze że tak praktyki nie są w szkole tylko w zakładach no i że różne zawody można chyba czyli moje rozumowanie jest dobre:
idę np. do jakiegoś serwisu albo dilera ten mi podpisuje że u niego będę miał praktyki na mechanika i operatora maszyn rolniczych i w tedy w szkole to normalnie powinni mnie przyjąć czy co są wytypowane zawody czy można wziąć każdy, załatwić praktyki i normalnie do szkoły chodzić.

#10 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 08:16

jaki wybrać zawód ? dobrze mówisz normalnie możesz chodzić do szkoły i odbywać praktyki w zakładach, bedziesz miał 2 dni praktyk i 3 dni nauki w wielozawodowej chodzi o to że tam wybierasz zawód jaki chcesz taki gdzie jest możliwość odbycia praktyk w twojej miejscowości czy tam sąsiedniej praktyki szukasz na własną rękę i chyba za pracę od zakładu gdzie będziesz miał praktyki dają ci chyba 120zł na miesiąc

Edytowany przez Marcin91, 19 lipiec 2013 - 19:00.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 08:48

jaki wybrać zawód ? No wiem a czyli mogę sobie wziąć zawód jaki chcę i szkoła nie ma nic do tego? Bo nie wiem czy klasa wielozawodowa to taka w której uczą się te zawody które szkoła wybrała czy wszystkie jakie są na rynku .

#12 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:obecnie zawodowo zajmuje sie cieciem betonu
    www.sciage-forage-beton.ch
    http://www.youtube.com/watch?v=2gukg-feEbc

Napisany 31 marzec 2013 - 09:38

jaki wybrać zawód ?

No wiem a czyli mogę sobie wziąć zawód jaki chcę i szkoła nie ma nic do tego? Bo nie wiem czy klasa wielozawodowa to taka w której uczą się te zawody które szkoła wybrała czy wszystkie jakie są na rynku .

wielozawodowa to caly gwiazdozbior zawodow , a szkola wrzuci cie do tej klasy do jakiej jej pasuje , chyba ze wezmisz czysta, mechanike , do tego zawodu jest osobna klasa z tematami tylko z tego zawodu , bez mieszania z fryzjerami , cukiernikami , czy ciesla budowlanym

#13 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 13:17

jaki wybrać zawód ? No ale no jest taka sprawa że nic z rolnictwem ciekawego nie ma. Żeby nie było to wypiszę jakie mogę kierunki zrobić dla których są osobne klasy więc elektryk, mechanik, sprzedawca no i takie inne a u mnie budowlanka i takie techniczne to 80% gdzie idą chłopaki po gim.

#14 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:10

jaki wybrać zawód ? witam mam takie pytanie ,teraz chodze do wielozawodówki , i czy pużniej moge puisc do technikóm rolniczego zaocznie? , poniewaz słyszałem że trzeba miec ukończone jakies studium prosze o odpowiedzi z góry dziękuje.

#15 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:12

jaki wybrać zawód ? moim zdaniem możesz normalnie iść do technikum, nie ma chiba potrzeby kończenia żadnych studium, ale nie jestem pewny

#16 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:36

jaki wybrać zawód ? PiotrekNHts dzięki za odp :)

#17 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:15

jaki wybrać zawód ? A jakie zawody obejmuje możliwość praktyki w gospodarstwie?

#18 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:22

jaki wybrać zawód ? PiotrekNHts

Poprostu wybierz zawód taki aby był przydatny.Moim zdaniem idz na mechanika samochodó ciągników i innych zabawek ,bo tu to zawsze jest jakaś praca zawsze się to będzie psuć a teraz co pchają tej elektroniki w te zabawki to jak to komuś siądzie to bulą ostro z tego.I

#19 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:36

jaki wybrać zawód ? ziom343 no właśnie też tak myślałem żeby iść na mechanika aut i maszyn rolniczych tylko w tym problem ze nie ma takich warsztatów w okolicy aby odbyć praktyki, a mechaników samochodowych to jest tu od cholery, a w okolicy jest parę dużych gospodarstw gdzie właśnie naprawa przez mechanika jest wymagana ale jest jeszcze jedna deska ratunku nie daleko mnie jest kółko rolnicze w siemiątkowie gdzie można tam odbyć praktyki na mechanika i operatora maszyn rolniczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 18:13

jaki wybrać zawód ? To o tym co mówiłem i twierdzisz tak ,że tak jest to chyba zostaje ci te kółko.To już nie wiem teraz decyzje sam podejmij podpowiedziałem ci o tym co najbardziej by ci się opłacało (przynajmiej moim zdaniem).