Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 12:41

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze na sucho raczej nie sprawdzisz - bynajmniej mi się nie udało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze Dzisiaj, 05:58
  •  

#22 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 09:27

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze Witam panowie mam taki problem z moim variantem a wiec na niektórej siatce potrafi owinąć siatkę na tym walcu co wciąga siatkę te dwa gumowe walce wczoraj jedna siatkę to zostawiłem na polu bo mię ner woził z tym owijaniem zamiast balot siatka owijać to kuźwa się owijała w oku tych walców gumowych założyłem druga i wysiadłem z ciągnika dopiero jak siatka się skończyła co może być przyczyna czy siaka czy varant cos hzani co prawda parę tysięcy bel już zrobiłem i takie cos działo się pierwszy raz

Edytowany przez jan2130, 26 lipiec 2014 - 09:30.

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#23 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 09:57

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze Skoro na jednej siatce tak się dzieje to pewnie z nią jest coś nie tak - jaką używasz siatkę bo mam prasę pierwszy sezon i na razie na sznurku jadę ale planuję spróbować na siatce. Na ile starcza ci siatka??? (Oczywiście jakiej średnicy bele i ile razy owinięte???)

#24 Share piterr9

piterr9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 22:02

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze kolego @jan2130 jak wyjeżdzasz prasować posyp ten wałek talkiem,działa cuda.co do siatki to troche ich przeżuciłem i ci powiem ze najlepsza to claas roletex ale dojść droga

#25 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 05:22

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze Oryginalna siatka Claas czy John Deere produkowana jest w fabryce w Grecji i jest dużo zamienników, które można kupić na polskim rynku z tej właśnie fabryki.

#26 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:09

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem prasy claas variant 180 rc. Mam mały problem, chodzi o to ze wtyczka (ta na 3 bolce) ktorą sie wtyka do ciągnika jest wykrecona( zostały tylko wsówki). Sa tam 4 kable, jeden żołto zielony i 3 czarne. Te czarne kable są ponumerowane 1,2,3. Teraz moja prośba, czy któryś z kolegów mógłbym rozkecić tą wtyczkę która się wtyka do ciagnika i zerknać jak to powinno być podłączone do wtyczki? wydaje mi sie że zero powinno być na jednym bolcu z kablem oznaczonym nr.1 ,ale wolabym być pewny. Z góry dzieki

#27 Share lukaasz111

lukaasz111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 maj 2015 - 06:23

Witam!! Mam pytanko odnośnie tej prasy. Niedawno ją kupiłem i wczoraj zacząłem prasować. niestety zaczeły mi wychodzić różne wielkości belki. Czy jest jakis czujnik, jakas kontrolka się zapala czy jakiś sygnał jest podawany gdy komora wypełni się do ustawionej wielkości belki?? bo nic mi takiego nie załącza się. Jeśli jest jakas kontrolka to gdzie to widac?

#28 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 maj 2015 - 09:02

przecież na  górze jest czerwona wskazówka która przemieszcza się po skali. skala odpowiada wieloksci beli 

#29 Share Piotr190497

Piotr190497

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 maj 2015 - 19:07

Witam. mam pytanie od czego jest ten czujnik. I jeszcze jedno pytanie do czego był przykręcony ten pręt od tego czujnika bo u mnie jest przywiązany drutem. Załączony plik  kjkllj.jpg   196,42KB   3 pobrań

Edytowany przez Piotr190497, 24 maj 2015 - 19:08.

#30 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 maj 2015 - 19:29

Ten czujnik informuje, że bela jest na rampie. Ten pręt ma był właśnie przymocowany do rampy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Piotr190497

Piotr190497

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 maj 2015 - 16:01

kolego możesz zrobić zdjęcia jak to jest przymocowane do odrzutnika bel. Bo ten czujnik był by przydatny bo nie raz bela lubi stanąć na odrzutniku.

Edytowany przez Piotr190497, 25 maj 2015 - 16:04.

#32 Share Trewq

Trewq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 maj 2015 - 19:33

Witam

Panowie czy mógł by ktoś z użytkowników Varianta 180 zrobić dokładniejsze zdjęcie czujnika lewo prawo ten który jest na prasie najlepiej po  prawej stronie, tam jest najbardziej widoczny jeśli dało by rade to jak najbliżej, bo na forum mam zdjęcie ale jest z dołu i za mocno nie można się przyjrzeć co i jak. Jeszcze  jedna prośba żeby przyłożyć jakąś miarę koło mocowania blachy by mieć jakakolwiek orientacje jakie ma wymiary (blacha) Niestety w promieniu mnie nikt nie posiada takiej  co właśnie ten wskaźnik ma :(

Konkretnie to chciałbym dorobić mocowanie czujnika do prasy bo właśnie nie posiadam tej blachy.

Up..... zrobię jak mam ja u siebie  to zobaczysz ;)

Załączony plik  IMG_0549.JPG   176,29KB   1 pobrańZałączony plik  IMG_0005.JPG   181,46KB   1 pobrańZałączony plik  IMG_0003.JPG   139,28KB   1 pobrańZałączony plik  IMG_0002.JPG   166,28KB   1 pobrań

Edytowany przez Trewq, 27 maj 2015 - 19:59.

#33 Share BartekCielak

BartekCielak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 16:49

Mam pytanie czy ktoś wie jak się napina pasy w Classie Variant 180 żyby poprawić zagęszczenie beli ?

#34 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 22 czerwiec 2015 - 11:15

Z tego co wiem to zageszczenie beli reguluje się tylko pokrętłem z prawej strony prasy stojąc do niej przodem (tak jest w mojej).

Czy wymieniacie pręty w spinkach pasów?

#35 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 11:51

Co do prętów to ktoś mi kiedyś mówił aby je zastąpić żyłką bo nie wycierają spinek i częsciej je tylko zmieniać, wymiana żyłki to grosze w porównaniu ze spinką. Jednak nadal mam te pręty....może tu ktoś coś dopowie na ten temat

#36 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:14

Macie  orginalne pasy czy stare pasy transmisyjne, które przerabiają do pras ? Bo są znacznie tańsze, a podobno też wytrzymałe i mniej się grzeją ? Może ktoś wie wiecej i się podzieli ? 

#37 Share kertoip0210

kertoip0210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:12

A ma ktoś jeszcze inne zdjęcia czujnika nierówności tego co jest w prasie a  nie w ciągniku?

#38 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:12

panowie jakie maksymalne cisnienie uzyskujecie w swoich variantach? Mam problem z hakami, siłowniki same się wydłużaja i tym samym zwalniaja haki. Ma ktoś jakiś pantent na to..?

#39 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 10:05

Szanowni koledzy,Ma ktoś może instrukcję obsługi do varianta 180 RC.Kupiłem tą prasę i mam problem z owijaniem siatką tzn.przy załączaniu siatki nie może załapać siatki na balota,a gdy balot wyleci jest nieładnie owinięty i siatka poszarpana a w momencie kiedy uniosę trochę ten hamulec co dociska rolkę siatki wtedy porywa ją i jest OK ,wygląda na to że ten hamulec za mocno sciska całą rolkę, problem w tym że nie ma już możliwości poluzowania docisku bo brakuje gwintu na tej srubie rzymskiej która trzyma sprężynę z jednej i z drugiej strony.Co robić?Gdyby ktoś miał instrukcję obsługi byłbym wdzięczny.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 11:14

ja mam instrukcje możesz na priv. a czy to nie bedzie problem z siatką bo ja tez czasami mam ze nie chce się "kulać" siatka ale wychodze delikatnie ją pociągne i raczej pomaga. A zadziorów nie ma na docisku, ani na blasze gdzie siatka leży ?