Skocz do zawartości

Zdjęcie

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:21

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Witam interesuje mnie model kombajnu JD 1470 lecz nie ma on kopiowania terenu ja chciałbym sie spytac co to jest i czy warto poszukac innego z ta funkcja samo poziomowania heder ma on 4,8 czy bez tej funki jest naprawde ciezko kosic ? Prosze o szybka odpowiedz przepraszam jesli temat był .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Dzisiaj, 16:23
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2013 - 22:30

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Jak sama nazwa mówi to komp steruje za ciebie hederem dostosowuje się do terenu jak masz dużo górek, dołków to chyba warto brać.

#3 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 28 marzec 2013 - 08:20

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 08:59

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren No a za taki bajer na pewno trzeba słono dopłacić.

#5 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 09:25

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren I nie łatwo znaleźć model z takim hederem.

Edytowany przez gospodarz97, 28 marzec 2013 - 09:35.

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 10:10

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Ja mam NH TC5080 z takim bajrem :-) a czy JD 1470 można kupić tego nie wiem. A dlaczego akurat chcesz ten model JD skoro jest wycofany ze sprzedaży na Europę?

#7 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:04

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren

czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...

Awaria akurat tych czujników nie unieruchamia maszyny bo można kosić na innym systemie prowadzenia chederu wzg. ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:40

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Powiem tak: jeśli będziesz miał heder z samopoziomowaniem (seria 600R) to na pewno będziesz używał :)
Im szerszy heder tym funkcja poprzecznej regulacji bardziej przydatna jeśli np. kosisz wyłożone zboża. Pola nigdy nie są równiutkie jak stół, koło trafia w bruzdę i przy sztywnym układzie masz problem. Niski jęczmień, groch, jak się możesz dopasować do terenu to nie zostawiasz na polu. A automatyka wysokości pracy to po prostu wygoda.
Ja często wykorzystuję regulację poprzeczną na wąskich paskach zboża przy kończeniu pola, nie łykam dzięki temu ściętego pokosu, w rzepaku jak się ma jedną kosę pozwala to też puścić drugą stronę hedera ponad miedzą co znacznie ułatwia pierwszy przejazd.
Nie wiem czy 1470 ma te wszystkie układy co seria 9000 (regulacja pozycyjna, naciskowa, programowane pozycje/tryby pracy) ale jak mi się kiedyś wyłamał jeden z tych pałąków pomiarowych to tak jakby przesiąść się z wypasionego merca do malucha :) Niby jedzie ale komfort nie ten...
Elektroniki nie ma co się bać, układ można zawsze wyłączyć a od elektrozaworów hydraulicznych w kombajnach tej klasy raczej nie ma ucieczki. Na pewno słabym punktem układu w hederze są pałąki, które z czasem się wycierają, zmieniają charakterystykę sprężystości i w końcu łamią, jeszcze gorsze są przymocowane do nich specjalne potencjometry, z czasem się zużywają (coś jak trzeszcząca regulacja głośności w starych radiach) i układ może nie pracować dobrze a już na pewno nie przejdzie procesu kalibracji, jest na to bardzo czuły. Na moje oko taki potencjometr to ok. 3 sezony użytkowania.
Wybór należy do Ciebie. Jeśli 4,1m w tysiącach bizonów daje radę przy sztywnym układzie to pewnie przy 4,8 też się jakoś da ale komfort i jakość pracy w niesprzyjających warunkach to całkiem inna bajka.

#9 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:29

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren wielkie dzieki kristofus ja mam problem bo został ostatni 1470 i nie ma on samopoziomowania a juz tych serii nie produkują a W jest droższa o 100 tys a czy samopoziomowanie da sie dokupic w sensie czy serwis domontuje czy tylko to jest montowane w produkcji seryjnej bo wydaje mi sie ze nie bo to juz inny gardziel itp

#10 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:46

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren W hederze seri 600 masz poziomowanie, pisali wcześniej. Do serii 300 nieda sie zamontować.

#11 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:09

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren ja wiem Tomek 90 ale heder to nie wszystko 616 R a 316 to tylko hedery .616R ma poziomowanie ja wiem ale nie zrozumiałes mnie czy jezeli kupie zwykły 316 a okaze sie ze h*jowo sie kosi i bede chciał zmienic na 616R czy sie da bo chyba to zalezy od podajnika pochyłego bo jest inny

#12 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:27

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren Przenośnik z hydraulicznie "gibaną" ramką to jedno, do tego hydraulika i elektrozawory tym sterujące, funkcja regulacji naciskowej wymaga akumulatora hydraulicznego, a do tego potrzebna jest jeszcze cała logika sterowania, odpowiednie połączenia w szybkosprzęgu, guziki do sterowania itd, itd... Krótko mówiąc kombajn musi mieć moim zdaniem konkretną opcję wyposażeniową wychodząc z fabryki (coś jak hillmaster czy autotrac) inaczej heder 600R możesz sobie co najwyżej powiesić na przenośniku choć i tego nie jestem pewien :) Nie sądzę aby dołożenie tego całego wyposażenia + heder to była korzystniejsza opcja niż dołożenie do "W" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:52

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren 1470 z hederem 316 ma tylko poziomowanie wzdluzne a czujnik wysokosci jest na gardzieli bo ten heder nie ma palakow,jak nie masz gorek to wystarczy