Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawcy narządów

168 odpowiedzi na ten temat

#161 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 23:02

Dawcy narządów to @bobek o tym wspominal, ze tylko te zbudowane na bazie vw czyli tt i a3
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawcy narządów Dzisiaj, 11:30
  •  

#162 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 23:05

Dawcy narządów a w r8?

#163 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 23:06

Dawcy narządów @brzozak2 jednak wydaje mi się, że po części wiadomo co to może być. :P
Ja ostatnio jeżdżę do Wawki 4 razy w miesiącu, także gdzieś od Płońska do Wawki przez Łomianki leci się dwupasmówką głównie siódemką. Zauważyłem, że im dłużej, tak jeżdżę to zaczynam szybciej jeździć. Jak dla mnie dynamiczna jazda i prędkość jest, jak nałóg, bo ciągle chce się być szybszym. Ja już tak mam, że ciągnie mnie do szybkiej jazdy, ale mam wyrzuty sumienia z powodu naginania przepisów. Zawszę obiecuję sobie, że będę jeździł wolniej, ale na tym często się kończy. Mam świadomość swego pozornego doświadczenia w jeździe i tego, że przez jeden błąd mogę zrobić krzywdę sobie i innym. Jak nadarzy się okazja, to spróbuje wybrać się na jazdy w szkole doskonalenia techniki jazdy. Mam parcie na samochody z dużym silnikiem, ale racjonalne wydaje mi się auto, które 100km/h w 10-12 sekund, bo póki co to większa moc to niebezpieczna broń w rękach młodego kierowcy.

R8 ma Torsena. Haldex nie ogarnąłby takiej mocy. Często ludzie przerabiają Haldexa na manualne sterowanie, wstawia się włącznik 0-1 w obwód czujnika. Normalnie jeździmy autem z ośką, cyk i mamy czterołapa.

#164 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 23:20

Dawcy narządów a w r8 nie jest wisko przypadkiem? bo wisko to chyba było w syncro z tego co wiem..
zreszta moja wiedza na temat napedu syncro 4motion quattro jest bardzo uboga i moge sie mylic..

#165 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 23:37

Dawcy narządów Torsen jest sterowany mechaniczny, a Haldex elektrycznie. Torsen bije Haldexa na głowę na odcinkach prostych, luźnych. Poza tym reakcja Torsena jest szybsza i nie gwałtowna. Najważniejsza różnica, to taka, że Torsen jest stałym napędem na cztery koła.

R8 ma na pewno Torsena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 23:47

Dawcy narządów czyli Torsen jest czyms w rodzaju szpery tzn blokady mechanizmu roznicowego?

#167 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2009 - 00:11

Dawcy narządów W budowie trochę przypomina szperę, ale w Audi jest to centralny mechanizm różnicowy. Mechanizm zazębia się przy pomocy kół ślimakowych(satelity), które przekazują moment na główny wałek ślimakowy. W związku z dużymi siłami rozporowymi, wynikającymi z kąta ślimaka , następuje samoistny docisk wału ślimakowego do obudowy mechanizmy. Między ścianą kosza, a wałkiem centralnym są dwie tarcze cierne. Jedynym sposobem zmiany siły blokowania kół jest zmiana tarcz na inną o innym współczynniku tarcia.

Alfa swego czasu oferowała modele Q2, czyli mocniejsza ośka z Torsenem zamiast typowej szpery.

#168 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 07:49

Dawcy narządów To czym różni sie to od LSD? Chodzi mi o tą wersje centralną w skrzynce rozdzielczej, z osi napędowej miałem okazje wywalać bo sie mu obudowa zwybuchowała :P i był to mechanizm ślimakowy a nie stożkowy, bez elementów ciernych.

Napęd na cztery koła? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2009 - 08:11

Dawcy narządów Typowe LSD to mechanizm różnicowy cierny płytkowy, czyli w środku masz kilka tarcz, znajdujących się pomiędzy satelitami i obudową. W Torsenie nie masz typowych płytek ciernych i satelitów, tylko wspomniany mechanizm ślimakowy, jest tylko jedna tarcza cierna, przy głównym środkowym ślimaku, która styka się koszem. Quafie robi szpery w oparciu o Torsena. Pisałem o zmianie tarcz w Torsenie jest to możliwe, ale nie praktykuje się tego, bo jest to stosunkowo drogie, częściej wymienia się cały mechanizm. Torsem w przeciwieństwie do LSD nie blokuje koła, które się ślizga, po prostu przekazuje moment na koło o wyższej sile ciągu.

@mirasek poprawiłem na bardziej zrozumiały, ale może mniej fachowy opis.