Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawcy narządów

168 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 15:04

Dawcy narządów Ja bym dał, bo jak to by miało uratować komuś życie.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawcy narządów Dzisiaj, 20:19
  •  

#22 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:16

Dawcy narządów Ja powiedzialem mamie ze jak zgine wypadku itp i bede mial dobre narzady to niech krojom co potrzebne ona sie na mnie tak dziwnie popatrzyla i sie smiala
Ja bym dal ;)

#23 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 20 grudzień 2007 - 18:04

Dawcy narządów Wiem, ze u nas krwiodawcy mają zwracane za kurs do stacji poboru i dostają 10 wedlowskich czekolad, mają też zniżki na preperaty mineralno-witaminowe w aptekach i wchodzą bez kolejki (wujek mój jest to wiem). Co do narządów to na dzień dzisiejszy o tym nie myślałam. Pewnie tak, ale chodzi o jeszcze jedna rzecz. Nerkę,wątrobę serce czy inną "część zamienną" rodzina oddaje nic z tego nie mając i dodatkowo przeżywa moralne rozdarcie i rozpacz po stracie osoby, są przekonani, ze ich serce uratuje ZA DARMO jakąś osobę, a tymczasem lekarz przychodzi do oczekującej osoby i jej rodziny i taki sku**iel powie: "Mamy serce dla państwa syna/córki, ale to musi kosztować tak. ok. 200.000zł." ;) Dla tego jeśli już oddawać to musiałabym mieć pewność, że nie zostanie mój narząd SPRZEDANY, bo wiemy kto tylko oddaje swoje ciało za pieniądze. :P

Do puki w Polsce będą złodzieje i lekarze z konieczności nie z powołania do ratowania życia, mało osób będzie się decydować na pobranie narządów, bo nikt nie będzie chciał, aby ktoś dorabiał się majątku na bólu mojej rodziny i jeszcze większej goryczy rodziny mającej słono zapłacić. NIESTETY. :P
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#24 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 18:43

Dawcy narządów ja bym oddał co tam im by było potrzebne jeśli miało by to komuś pomóc albo uratować życie to czemu nie
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#25 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 20:24

Dawcy narządów A ja chce sprostować to co było to pisane o pawulonie. Pytałem się mamy która jest pielęgniarką od 25 lat i pawulon to jest lek który rozluźnia mięśnie, a większość nieświadomych myśli że pawulon to kiler a tak nie jest. Pawulon podają do tej pory tylko pod zmienioną nazwą, i 80% ludzi nie wie że to pawulon.A co do organów to myśle że bym oddał, krew zaczne oddawać w marcu 2008 bo wtedy będę miał 18 a trzeba mieć 18 żeby oddawać krew.

#26 Share M4RC1N

M4RC1N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 20:52

Dawcy narządów

Bo jak się rozpi*rdoli na motorze to kask chroni mu łeb i mogą go podtrzymać z życiem z tydzień a później na dawce.
Resztą jeżdżą jak debile na czerwonym i pod prąd jakby tego nie mogli robić na jakiś starych placach czy coś.

TAA?? a ilu tak jeżdzacych motocyklistów widziałeś na własne oczy?? a ciekawe ilu widziałeś jadących normalnie... fajnie jest wrzucać wszystkich do jednego worka

#27 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 21:08

Dawcy narządów są jeżdżący normalnie ale to jest rzadkość przynajmniej u mnie!!!!!

i taki sku**iel powie:"Mamy serce dla państwa syna/córki, ale to musi kosztować tak. ok. 200.000zł." ;) Dla tego jeśli już oddawać to musiałabym mieć pewność, że nie zostanie mój narząd SPRZEDANY, bo wiemy kto tylko oddaje swoje ciało za pieniądze.;)

Do puki w Polsce będą złodzieje i lekarze z konieczności nie z powołania do ratowania życia, mało osób będzie się decydować na pobranie narządów, bo nikt nie będzie chciał, aby ktoś dorabiał się majątku na bólu mojej rodziny i jeszcze większej goryczy rodziny mającej słono zapłacić. NIESTETY.

Te słowa mnie pobiły, ale z jednym się nie zgodze z tym o lekarzach mianowicie: Siedź sobie w pracy 12h i podejmuj przez cały czas decyzje o życiu lub śmierci i to za marne 2000 zł. Tylko że te mendy tak się wytresowały że zakładają gabinety i tam mają pacjentów za większa kase.

A to jest tylko w telenowelach bo u nas jeszcze nie ma tak zdemoralizowanego państwa chociaż?
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#28 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 21:37

Dawcy narządów Proszę bardzo. Jak jesteście tacy madrzy to idźcie wszyscy na lekarzy. Przecież to tak opłacalny zawód.

#29 Share M4RC1N

M4RC1N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 22:35

Dawcy narządów

Proszę bardzo. Jak jesteście tacy madrzy to idźcie wszyscy na lekarzy. Przecież to tak opłacalny zawód.

Popieram, takie same zdanie o rolnikach mają niektórzy mieszkańcy miast. Zamożnemu wszyscy zazdroszczą a mało kto widzi jak ciężko musiał pracować na swoja pozycje

#30 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 07:32

Dawcy narządów Ja nie krytykowałem lekarzy!
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 grudzień 2007 - 09:52

Dawcy narządów jak by to odemnie zalerzał o bym swoje nerke oddał ale nad sercem i oczami bym sie zastanowił

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 12:48

Dawcy narządów jakimi oczami??? Oczu sie nie przeszczepia !!!!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:02

Dawcy narządów Z oka robi się przeszczep rogówki i itd.

#34 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:06

Dawcy narządów u nas w kosciele rozdawali specjalne legitymacje które trzeba uzupełnić i nosc je zawsze w dokumentach wtedy nie liczy sie głos rodziny tylko tej legitymacji!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:11

Dawcy narządów takie dokumenty powinny być wydawane razem z dowodem osobistym i razem noszone. Powinno wyraźnie pisać czy dana osoba wyraża zgodę na pobranie czy nie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:32

Dawcy narządów rak samo teraz z nowymi dowodami nie maja grupy krwi co oznacza że wydłuża się czas oczekiwania na transfuzje. Ja będę w przyszłym roku robił "Krew Karta" to jest taka legitymacja co można ja nosić i jak ci sie coś stanie to ona jest jak dowód osobisty w szpitalu.

#37 Share gedii

gedii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 11:07

Dawcy narządów Co do tej legitymacji czy tam dokumentu który potwierdza to że chce się być dawcą to także robi się tatuarz (znak nieskończoności na ramieniu).
ale ja bym takiej deklaracji przy sobie nie nosił, powiedzmy że miał bym wypadek i lekarze mogli by mnie uratować ale patrzą mam zdode na pobranie narządów sprawdzają moją krew wpisują w baze danych i wyskakuje im że we francji płacą za moje serce ileśtam za nerke gdzie indziej itp... (no i posprawdzeniu takiej bazy danych napewno będą sięstarać żeby mnie uratować.

co do pośmiertnego oddawania to tak ale żadnych deklaracji przed.

#38 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:53

Dawcy narządów Mam dopiero 14 lat także nie miałam możliwości oddać krew, ale gdy będe mieć to 18 to z pewnością tak zrobie. Co do przeszczepu narządów to zgodziłabym się na to. Po śmierci będąc umrzykiem mi nie byłyby potrzebne, a przecież wielu jest ludzi, którym w ten sposób można pomóc. Nie widze przeszkód.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#39 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 17:22

Dawcy narządów @gedi ale po śmierci to nie powiesz czys ei zgadzasz czy nie. Po wypadku można nie odzyskać przytomności i też nie będzie wiadomo czy sie zgadzasz czy nie.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share gedii

gedii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 20:27

Dawcy narządów andrzej2110
no i ostatnie zdanie w moim poście jest właśnie o tym że po śmierci tak, ale żadnych deklaracji przed!