90daniel

Gdzie najlepiej kontraktować. Firmy kontraktujące.

Polecane posty

90daniel    15

po 30tyś to ziemia musiała by ziemie rodzić. U nas na warzywka badylarze biorą dużo i przez to są takie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

wujek wozi marchew i pasternak a ja czasami jak mam czas to za kierowce jade mowi ze dobrze placa i nie narzeka a na powrocie cebule zabieram lub ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

hmm mówisz że cebulkę zabierasz to masz tam jakiś zbyt ? Bo u mnie co roku mam trochę tego a że nigdzie nie kontraktuje tylko sieje od tak to znajomości mogą się przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no moga sie przydac.to dosyc smieszne jest z marchwia my w wasze strony a wy w nasze.papryka tak samo od nas do was wozimy a u was polowkuja i na zaklady do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Kontraktuje ktoś do firmy Jamar z Albertowa? chodzi mi głównie o groszek na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

panowie a gdzie sprzedac lub zakontraktowac czosnek ? i po jakiej cenie kontraktujecie czosnek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

czosnek to chyba tyłko giełdy lub jakieś rzeźnie. Bo tak to się jeszcze nie spotkałem z kontraktacją gdzieś indziej. Może dlatego że w tym nie siędzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
templer01    0

Kolego waldemaros, do jakiej firmy w Nowym Tomyslu wozisz i co ? Jestem z tutejszych okolic i mysle o jakiejs produkcji na moim skromnym areale. Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

witam.

mam takie pytanie,handlował ktoś z was z firmą tompex przysucha

co o niej sądzicie.polecacie ją..

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś odstawia warzywa do firmy Jaworscy w Niemcach k.Lublina?jakie macie opinie na temat tej firmy?bo zastanawiam się nad kontraktacją marchwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

90daniel, napisz proszę jak wygląda sytuacja w Polsuszu? Wypłacają? Firma taka niepozorna... Wole do tego typu firmy odstawiać bo towar (marchew, pasternak) przyjmują luzem. Do Dawtony odstawiłam parę lat temu marchew. Tylko tam przedewszystkim chcą towar w skrzyniach albo big-bag, wtedy worków nie odzyskałem... Do tego cześć towaru jesienią, resztę po nowym roku(to jakoś by się dało spełnić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

A więc kontraktujesz. Siejesz obrabiasz zbierasz w wyznaczonym terminie przez tą firmę. Mają jakiś okres na marchew później pasternak i buraczek (chyba w tej kolejności.) Firma skupuje 120t towaru na dobę. (wydajność przerobowa)  Płatność taka jak w umowie lub cena rynkowa zazwyczaj cena rynkowa. Tzn. podobna do innych firm w okolicy. Termin płatności 120dni w umowie. Czasami jak mają wszcześniej kase to coś wysyłają. Ale firma wypłaca za zakupiony towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

No to wiem, interesowało mnie tylko czy w ogóle wypłacają. Dzięki:)

 

Wczoraj w internecie jakaś zagraniczna firma dała ogłoszenie o kontraktacji warzyw, ja kontaktowałem się dobę od podania ogłoszenia.
Dowiedziałem się że już wszystko zajęte...

 

A jakie ilości i co kontraktuje bonduelle żeby podpisali z rolnikiem kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

90daniel więc mówisz, ze Polsusz płąci terminowo? bo gdzies w internecie spotkałem się z opinią, że płacą rok...

Pytam bo myśle zakontraktować buraczka, nie orientujesz się jaka cena i jakie wymagania (luzem z naczepy i nie myty?)

Gdzie jeszcze kontraktują buraczka?

Czym ogławiacie i kopiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Orientuje się ktoś w jakiej cenie i jakie zakłady kontraktują aktualnie buraka czerwonego na przyszły sezon ? I czy  jest problem ze zbytem buraczków na wolnym rynku (ilości  tirowe) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

buraczek to ciężka sprawa jeśli chodzi o wolny rynek na tą chwile jest cena ale nie ma komu sprzedać


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
    • Przez sajdi13
      witam mam takie pytanko zamierzam kupic wagę elektroniczną. Waga ma służyć glownie do wrażenia worków ze zbożem i do warzyw.
      Polecacie wagi jakiej konkretnej firmy?
      Za jaką cenę kupie dobrą wagę?
    • Przez luki9939393
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych moim tematem! Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które używają lub mieli styczność z sadzarką kubeczkową Agro-San lub bardzo podobną innego producenta. Podaje link do aukcji z Allegro:
      http://allegro.pl/sadzarka-rozsady-kubeczkowa-multiplaty-kostki-new-i5687384036.html  
      Chciałbym nią sadzić kapustę orac kukurydzę z multipłatów stożkowych. Jeśli miał ktoś styczność to proszę się wypowiedzieć na temat swoich spostrzeżeń.
       
    • Przez gawron323
      Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj