maxiben

pierwsza porodówka w systemie wannowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxiben    23

witam juz dawno w roznych tematach wspominalem o mojej pierwszej w polsce porodowce w systemie wannowym jego zaletach a ze wiekszosc chcialaby widziec zdjecia i zobaczec jak mniej wiecej to wyglada a ja niestety nie potafie wstawiac tych zdjec ale teraz mnie wyreczyl top agrar dokladniej pani Ania Kurek ktora byla u mnie na dniu otwartym teraz mozecie zobaczyc zdjecia na ich stronie oraz poczytac w kwietniowym top agrar i nastepnym wydaniu hoduj z glowa i trzodzie chlewnej. a ja obiecuje pozniej wstawic swoje zdjecia .

zapraszam do komentowania pozdrawiam hodujacych trzode maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Całe wyposażenie masz z BD? Jak Ci się ten system sprawdza?

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

witaj krzynio

tak calosc z BD jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego systemu wentylacja plynnie pracuje lochy dostaja swieze zima ogrzane a latem chlodne powietrze od dolu na ryj maciory i to jest super bo sobie fajnie oddycha i delikatnie ja troche chlodzi gdyz tem teraz na wlocie jest ok 16 st powietrze od dolu jest zimniejsze i grawitacyjnie wypycha cieple i brudne do gory i do wentylatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

hehe to pewno 10tys na stanowisko poszło. Mój kolega z Niemiec ma też BD, całą chlewnię na 250szt. Podobają mi się systemy i rozwiązania firmy BD. Też zastanawiam się nad budową chlewni , ale muszę się bardzo nad tym zastanowić, bo nie będzie to wielka skala produkcji, myślę nad 28 a 35loch w systemie zamkniętym. Dlatego tak mało, ponieważ na tyle dam raby bazę paszową zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Obejrzałem sobie zdjęcia na stronie tap i w sumie gdyby nie ta wentylacja to normalna porodówka. Lochy wchodzą tyłem do kojca nie masz z tym problemów? Nie masz budek dla prosiąt?

Oczywiście gratuluje takiego systemu tylko ja cały czas się zastanawiam czy to wpłynie w jakikolwiek sposób na ilość czy też wagę odsadzonych prosiąt?

 

@Krzynio257 Nie rób tego błędu i nie buduj na taką małą ilosć. Ja jak zaczynałem przygodę ze swiniami była stara chlewnia na 6 loch w cyklu zamkniętym. Jak budowałem na 50 loch (55 stanowisk) to myślałem sobie że to jakieś kosmiczne ilości i ciężko mi bedzie to ogarnąć. Teraz z perspektywy czasu żałuję że nie postawiłem na 100 lub więcej bo 50 w dzisiejszych czasach to tyle co nic. A bazą paszową się nie przejmuj, zawsze można dokupić albo prosiaka sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

@lukaczmarek to nie chodzi o ogarnięcie stada, bo nie miałbym problemu nawet z 300lochami, tu raczej chodzi o kasę, jednak koszt budowy chlewni jest ogromny, a jestem ciekaw co przyniesie program naprawczy sektora trzody chlewnej? Wcale bym się nie zdziwił jak by nasi politycy i inni panowie w krawatach więcej zepsóli niż naprawili hehe:) a nie chciałbym popłynąć z kredytem rzędu 2 lub 3mln zł.

Ale zawsze jak nie wyjdzie ze świnkami to mam też krówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

duzo mialem napisane i poszlo nie wiem gdzie i musze od nowa te komputery !

wiec tak koszty kosztami jak cos robisz to one sa a ja wychodze z zalozenia ze robic to dobrze by sluzylo na wiele lat i musi byc czasem drogo by bylo dobrze jestem za biedny by kupowac byle co i stale wymieniac teraz to moja juz trzecia porodowka i ma wytrzymac min 15 lat pozostale czesc za grosze sprzedalem reszta pewnie pojdzie na zlom nawet po 6 latach uzytkowania i te roznice widac i przeklada sie to na wyniki w nowej to jest inna bajka i tak :

temperatura wyzsza na stalym poziomie

mniejsza wilgotnosc nie ma smrodu bo wanny sa plytkie i co 2 tyg trzeba czesc spuszczac i ponoc muchy nie zdaza sie wylegnoc

mniejsze zuzycie energi lampy pale pare dni a maty ogrzewane z pieca CO wiec taniej niz prad

mniej pracy lepsze dogladadanie prosiat i koryta lochy a to bardzo wazne i to naprawde wpywa na wyrownane mioty mniej przygniecen

wieksze pobranie paszy przez lochy co przekada sie na mlecznosc i mase prosiat przy odsadzeniu

wiecej napisze pozniej pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Patrząc na zdjęcia bardzo ładnie to wygląda, aby cena było korzystna to jako "trzodziarze" damy sobie radę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dzisiaj byl u mnie Huub van der Vienne holender wspoltworca tego systemu byl bardzo zadowolony z mikroklimatu i wydajnosci mlecznej loch tym samym wygladu i wagi prosiat i juz dwa lata temu zamierzenia byly co do planowania po paru latach podwojenia dziziejszego stada wraz z odchowalnia prosiat tez na wannach na poddaszu chlewni i to co najwazniejsze co powtarzam jak mantre aby tylko dali nam zarobic to jak pisze @ sadek damy sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

byłem u Ciebie na dniach otwartych i powiem, że ten system robi wrażenie :)

A czy przypadkiem nie jest tak, że młodo narodzone prosiaki nie idą intuicyjnie do światła? Czy mata działa podobnie?

Tak swoją drogą to maxiben czy mógłbyś mi podesłać fotkę tego projektu co wisiał u Ciebie z prawej strony na drzwiach, przy wejściu do paszarni? waldus11@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

skad jestes troche ludzi bylo ze wszystkimi nie bylo mozliwosci choc zdania zamienic i dobrze ze mamy forum duze masz stado?

a prosieta to intuicujnie pierwsze to ida do cyca a pozniej szybko lapia ze niebieska mata jest ciepla i na niej sie klada przez pare dni pale im czerwona zarowka by odrzac je troche z gory nie mam daszkow bo sa ponoc niepotrzebane chociaz jakby byly tez byloby dobrze jedyny minus to pewnie by troche przeszkadzaly przy obsludze musialy by byc jakos fajnie skladane bo mata jest z boku rownolegle do jazma i po srodku najwazniejsze nie ma duzych ruchow powietrza i jest cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sa zdjecia mojej hodowli i porodowki w galerii hoduj z glowa i opisowka systemu w gazecie top agrar

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Jestem z okolic Kartuz, kilka słów z Tobą zamieniłem :-) Mam stadi 30 loch w cyklu zamkniętym i po wizycie u Cibie widzę, że mam słabe wykorzystanie powierzchni i dlatego chciałbym fotkę tego planu... jak by dało rade... bo z tych zdjęć co są na necie to niczego nie wywnioskuję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

jaki szeroki masz korytarz co idzie wzdłuż budynku w tej dobudowanej części? i jaki jest szeroki korytarz który jest w pomieszczeniu porodowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

odswiezyles temat z tymi zdjeciami to rzeczywiscie mam klopot je wstawiac

a szerokosc korytarza komunikacyjnego mam 1,30m w projekcie powino byc 1,50 ale mi wystarcza ciasniej jest juz wewnatrz porodowki 78 cm a to z powodu ograniczonej powierzchni bo w planie mam dalsza rozbudowe i podwojenie porodowki ktora musi sie zmiescic

jezeli chcemy cokolwiek przebudowywac to trzeba to robic z glowa by pozniej nie ograniczac dalszego rozwoju mi projektuje holender kolsuntat firmy paszowej ktora u mnie zywi i opiekuje sie ferma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co ty z tymi zdjęciami już pół roku piszesz że masz problem ze wstawieniem a wystarczy raptem 2 razy kliknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

no widzisz nie wszyscy sa tak biegli w komuterach a ja w jestem tego dobitnym przykladem tylko podsawy jakis znam choc nie jestem az tak stary tle ze to mnie w ogole nie interwsuje a dzieci jeszcze za male ale przyjdzie dzien ze ktos mi to wstawi ale znajac zycie nie predzej jak po zniwach za to z gory przepraszam

wracajac do samego systemu mamy lato tem pod 30 st a na porodowce chlodniej o 2-5 st niz na zewnatrz i to bez chlodzenia przez lanie wody dzieki takiemu komfortowi lochy chetnie jedza i produkuja duzo mleka ze prosieta w ok 28 dniu odsadzam w wadze 9-10 kg a to pozniej przeklada sie na odchow do warchlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. Mógłby kolega podać przybliżony koszt wyposażenia samej porodówki w przeliczeniu na jedną maciorę? Po takim czasie użytkowania może są jakieś nowe spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Michalmeer
      Witam
      I jak panowie kiedy wyruszamy w pole z nawozem ?
      Kiedy wy ruszacie i co bedziecie siać ?
      Na mróz czy czekacie az obeschnie ?
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez rolnik1999
      witam mam problem bo poprzedni rzut świń karmiłem z paśników i poideł i po odsadzeniu dopiero po 5 miesiącach od odsadzenia miały wagę rzeżną a tata opowiadał że gdy on karmił dawniej świnie na mokro parowanymi ziemniakami śrutą i koncentratem to po 3,5 od odsazenia były takie co miały po130kg
    • Przez Nasters
      Mam do sprzedania Wyposażenie chlewni Trzoda
      Wszystko firmy Big Dutchman  (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)
      Do Sprzedania:
      *Tubomaty (Automaty Paszowe) 
      *Ruszta Plastikowe
      *Kojce Porodowe
      *Pojedynki dla Macior
       
      Zainteresowanych proszę o Kontakt Priv(Wiadomość Prywatna)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj