Dawid727

Jaki opryskiwacz 2000-2500 l?

Polecane posty

Dawid727    153

Witam, zastanawiam się nad kupnem opryskiwacza o pojemności 2000-2500 litrów belka 18 metrów najlepiej oraz wszystko rozkładane hydraulicznie ;]

 

Oczywiście opryskiwacz ma być nowy i najlepiej podawajcie ceny opryskiwaczy... ;]

 

 

 

Z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

wszystko zależy jaką kwotą dysponujesz. Moim zdaniem tylko i wyłącznie Lemken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

kwota..... około.... 50 tysięcy złotych.... do 70.... ale oczywiście chciałbym jak najtaniej... a dlaczego lemken? takie dobre są opryskiwacze tego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

za drogo.... 75 netto z watem kolo 90 pewno i wyjdzie... a z dopłat mam zamiar kupić jeszcze parę rzeczy.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Za pilmeta tyle pieniędzy ?!!

 

Dlaczego lemken. Poza tym że jest drogi. Te same rozwiązania można kupic u innych producentów w tej samej jakości ok 20 % taniej.

 

Jeżeli opryskiwacz ma pracować na ok 100 ha, to radziłbym ci rozejrzeć np: za jakims włoskim. Fakt są to firmy wchodzące na nasz rynek (caffini, bargam, gaspardo) ale za przyzwoite pieniądze można wytargować niezły sprzęt. Za pieniądze, które chcesz przeznaczyć na opryskiwacz możesz wyrwać jak się dobrze potargujesz opryskiwacz z 2500 l 18 m z pełną hydrauliką belki. Komputer obsługujący oprysk, boczny rozwadniacz.

 

Narzekają że włochy robią badziewny sprzęt, ale ja juz parę nowych maszyn włoskich kupiłem i za te pieniądze jakie za nie dałem to ta maszyny mogą być. Teraz targuje opryskiwacz włoski. Za opryskiwacz z wyposażeniem jakie chce kupić muszę dać o około 30% mniej niż za hardiego z takim samym wyposażeniem. A jak by nie było produkcje osprzętu do opryskiwaczy zdominowali na świecie włosi. Robią oni osprzęt (pompy, zawory, oprawy rozpylaczy, rozwadniacze, zbiornik, belki opryskowe) nawet dla hardiego, amazone, rau, lemkena(rts), niw wspominając krukowiaka, burego itd.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

zmień tytuł tematu bo za te pieniądze i przy Twoich wymaganiach to skieruj się w stronę "skrętów", a nie opryskiwaczy. Najlepij jak sobie kupisz coś z Tadlenu albo od Skotarka, będzie miał wszystkie bajery oprócz trwałości i funkcjonalności. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

boss czyli mówisz że za te 50-70 tys nie kupię opryskiwacza 2000-2500 litrow z hydraulicznym rozkladaniem lanc i regulowaną wysokoscia? nie musi mieć koniecznie komputera... a krukowiak? w jakiej cenie stoją opryskiwacze z serii "GOLIAT" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
boss czyli mówisz że za te 50-70 tys nie kupię opryskiwacza 2000-2500 litrow z hydraulicznym rozkladaniem lanc i regulowaną wysokoscia? nie musi mieć koniecznie komputera... a krukowiak? w jakiej cenie stoją opryskiwacze z serii "GOLIAT" ?

 

Za taki opryskiwacz jak opisałeś tj. Goliat 2500 l, 18m belka podnoszona i rozkładana hydraulicznie, bez kompa, wołają 85 tys brutto, do końca roku. Od nowego ma niby być 10% podwyżka. Według mnie jak by kosztował tak ze 60 tys brutto to można by za niego dać, ale tyle kasy to pomyłka.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

byliśmy w takiej samej sytuacji jak Ty. przeszliśmy Bednary w tą i z powrotem, kwota na taki zakup była około 60 tys. brutto i w końcu stanęło na amazone. Dlaczego, bo to inwestycja na kilka lat, wyposażenie niemal full opcja. porównywaliśmy krukowiaka i amazone oraz plilmeta, tylko użytkownik amazone kupiłby go po raz drugi.a za te pieniądze oczywiście że kupisz opryskiwacz z takim wyposażeniem, ale czy nie taniej będzie go samemu zrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
byliśmy w takiej samej sytuacji jak Ty. przeszliśmy Bednary w tą i z powrotem, kwota na taki zakup była około 60 tys. brutto i w końcu stanęło na amazone. Dlaczego, bo to inwestycja na kilka lat, wyposażenie niemal full opcja. porównywaliśmy krukowiaka i amazone oraz plilmeta, tylko użytkownik amazone kupiłby go po raz drugi.a za te pieniądze oczywiście że kupisz opryskiwacz z takim wyposażeniem, ale czy nie taniej będzie go samemu zrobić????

 

@boss

To jak dobrze zrozumiałem, to za amazone daliście 60 tys brutto za nowy? Jeśli można wiedzić to z jakim wyposażeniem. Jeśli coś opacznie zrozumiałem to sorry. Z góry dzięki za wszelkie informacje ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@boss ..... z tego co napisales? mam sobie zrobić sam opryskiwacz ;) lol.... bez przesady.... :P myślałem o kujawiaku 2000l..... ciekawa opcja jesli bedzie w nim hydraliczne rozkladanie zamiast ręcznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

ja będę brał KRUKOWIAKA APOLLO 2000l, 18m, pełna hydraulika i elektryka, komputer BRAVO 300, cena około 60 000 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@czarnyBrat1 też planujemy wziąć takiego... tylko czekamy na dopłaty..... a śpieszy sie nam bo może uda sie załapać na tańsze modele z roku 2007..... chodź w styczniu różnica cen nie będzie zbyt duża..... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

bardzo ciekawą opcją jest opryskiwacz "Bury Pelikan"... ciekawe jak sie przedstawia cenowo ten sprzęt... Wie ktoś może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wczoraj uruchomiłem Ikarus Rau profesional 2800 /18 fajna maszynka. Dzisiaj się docieraliśmy z nim było ciężko z początku ale już potem szło nam coraz lepiej bedzie pracowął na około 200 hektarach 105 tys netto


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajną koncepcją jest Tecnoma, model Galaxy 2400 litrow, pełna hydraulika, belka 24 metry komputer, oś na poduszkach, no powiedzmy pełny wypas-100tys netto


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

mam pelen cennik SKOTARKA jak cos to pytaj robia od 400do 3000 lit belki od 12 do 27m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No to skotarek robi giganty opryskiwacze 3 mln L :):) .

 

Inuma ze swoimi 12 tys L to pikuś :).

 

Jednym słowem coś jak opryskiwacz plecakowy do INUMY :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Pilmet 25218 PLUS + komp Bravo 300 ok 70tys netto , sam komputer 7 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżam temat. Co aktualnie polecacie 2000l, 18m, stabilizacja, komputer. 80-100 tys netto. Co firmowego na lata polecacie?

 

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj