margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

Witam, mam pytanie czy można usunąć swoje dotychczasowe konto i utworzyć go potem ponownie. Mam właśnie problem z tymi wpisami, bo najpierw powpisywałam a potem zabrałam się za czytanie waszym podpowiedzi i tak namieszałam że głowa mała. Czy da się usunąć konto i potem zarejestrować się ponownie, czy wtedy będzie można było zacząć od nowa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Tylko ja mogę usunąć konto i dane. Proszę podać namiary wysyłając dane konta poprzez wiadomość prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

Witam gajargo

Przez pomyłke wpisałem w moją księge w pozycji 87 kupno i mam prośbe o wykreślenie całej pozycji

Edytowano przez ikrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Mam pytanie odnośnie tej księgi. Do tej pory trzymalismy w domu świnie tylko na użytek własny tylko 1 sztukę więc nie musieliśmy tego nigdzie zgłaszać. Od nowego roku przepisy się zmieniły i nawet ta 1 sztukę trzeba zgłaszać więc 3 tygodnie temu zglosilisny wniosek do agencji o nadanie numeru siedziby stada. Po otrzymaniu tego numeru kupiliśmy prosiaki wypełniłem że sprzedającym ta kartkę z przemieszczenia że on sprzedał ja kupiłem tyle i tyle sztuk oznaczonych kolczykiem. Zanioslem do agencji. Czy to wszystko czy muszę jeszcze oprócz tego prowadzić jakąś księgę o której mowa tu w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak , zobowiązany jesteś do prowadzenia księgi rejestracji świń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Dzięki za odpowiedź. W takim razie muszę czym prędzej założyć ta księgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Witam

iKRS nie działa, gdyż zablokowali mi konto na ugu.pl

Próbuję od kilku dni je odblokować. Na razie bezskutecznie.

Trzeba czekać. Może odblokują i znów ruszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Niestety nie odblokowali mi konta na serwerze choć jest taka opcja. Nie dostaję kodu do odblokowania konta. Operator nie odpowiada na moje zgłoszenie problemu. Nie wiem czy da się odzyskać dane zapisane w bazie.☹
Ciągle próbuję odblokować konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Witam

Udało się odblokować konto i strona działa;)

 

Proszę sprawdzić czy wszystkie dane są na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, niby wszystko jest ok.     :)   Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Witam,

Odkopuję stary temat. Strona bardzo dobra i przydatna. Jednak nie obsługuje przeliczania ilości świń według najnowszych przepisów. W tej chwili, jeśli świnia przebywa w gospodarstwie powyżej 30 dni musi być oznakowana numerem tego gospodarstwa. I jest sprzedawana z nowym numerem. Jeśli kupiłem świnie z numerem 1 i je oznakowuję numerem 2, to sprzedaję je z numerem 2. W takim wypadku w formularzu trzeba by dodać opcję zmiany oznakowania i przeliczania stada od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!

Chcę się poradzić Was Panowie z tym oznakowaniem i rejestracją urodzeń świń,bo jakoś nie mogę zrozumieć,a poprawiają mi w ARIMR. 

Jeśli np.dziś urodzą mi się świnki ,to mam 30 dni na zakolczykowanie ich i to będzie do tego 7 lutego.No i jak zakolczykuje,to mam 7 dni na zgłoszenie.Czyli po 7 lutego mam 7 dni max na zgłoszenie. W druku wpisuje dzisiejszą datę urodzenia,natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni) 

Czy dobrze rozumiem....? Dzięki za info z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

,natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni) 

Czy dobrze rozumiem....? Dzięki za info z góry

Jednak źle rozumujesz, jeśli  urodzą Ci się świnki dzisiaj,  to masz 30 dni na zakolczykowanie i od dnia zakolczykowania np jest to 28 dzień po urodzeniu masz 7 dni od tej daty na zgłoszenie tego do Agencji, podajesz dzisiejszą datę urodzenia i datę zakolczykowania. Od dnia zakolczykowania 7 dni na zgłoszenie.   :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po mojemu to Ty Sean źle gadasz , a kolega dobrze . No chyba że coś nie złapałem . Zgłasza się do 7 dni po zakolczykowaniu . U mnie Agencja mówi że po dobie , bo mam żółtą strefę .

Czyli maksymalnie 30 + 7 . Jak zakolczykujesz powiedzmy 20 dni po urodzeniu to 20 +7 .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się 7 dni i tak miałem napisane, edytowałem tylko to że niby dobrze napisał a jednak źle bo nie zauważyłem tego wpisu na końcu

Cytat

,natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni) 

 

 To jest data zgłoszenia do Agencji , bo muszą być zakolczykowane do 30 dni.     :) O żółtej strefie nic w poście nie było.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kolega krzy24 dobrze napisał ? Bo moim zdaniem dobrze .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krzy24 napisał:

No i jak zakolczykuje,to mam 7 dni na zgłoszenie.Czyli po 7 lutego mam 7 dni max na zgłoszenie. W druku wpisuje dzisiejszą datę urodzenia,natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni) 

Weź to jeszcze raz dobrze przeczytaj, czy jedno nie kłóci się z drugim?     :P   jak może być data kolczykowania wpisana po 30-tu dniach, po 7 lutego to musi je zgłosić w max 7 dniach, o ile kolczykowanie było 30-tego dnia, bo jak prędzej to ma 7 dni ale od tej daty.      

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może niech kolega wyjaśni . Ja widzę że napisał - 7dni na zgłoszenie zakolczykowania . Albo mam zaćmienie albo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krzy24 napisał:

Jeśli np.dziś urodzą mi się świnki ,to mam 30 dni na zakolczykowanie ich i to będzie do tego 7 lutego.No i jak zakolczykuje,to mam 7 dni na zgłoszenie.Czyli po 7 lutego mam 7 dni max na zgłoszenie. W druku wpisuje dzisiejszą datę urodzenia,natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni) 

No zrozum że wszystko napisał dobrze, do miejsca gdzie wykolorowałem, nie może być data kolczykowania wpisana po 30-tu dniach, bo to tak jakby po 30-tu dniach dopiero kolczykował. Datę kolczykowania musi podać taką jaką kolczykował, ale żeby kolczykowanie odbyło się w 30-tu dniach po urodzeniu i od tej daty kolczykowania ma 7 dni na zgłoszenie. Toż to proste jak budowa gwoździa. Nie wiem jak inaczej tłumaczyć.

Ps. nie wiem @zetorki12 co Ty dzisiaj świętujesz,    :P ale profilaktycznie życzę Ci Wszystkiego Najlepszego.              :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kończę sprzeczkę , bo się nie dogadamy . ALBO JESZCZE RAZ .  Za 30 dni będzie 7 lutego , a później ma 7 dni na zgłoszenie , że właśnie 7 lutego zakolczykował . No nie wiem gdzie błąd . Musi krzy24 powiedzieć kto źle widzi .  Jak ja to masz Perłę u mnie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No niestety zetorki znowu nie masz racji ...czemu mnie to nie dziwi ?haha 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem otwarty na wiedzę . Wytłumacz Ty , gdzie błąd . -_- Nie mam problemów z przyznaniem się do błędu , tylko chcę wiedzieć gdzie jest .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, zetorki12 napisał:

  Za 30 dni będzie 7 lutego , a później ma 7 dni na zgłoszenie , że właśnie 7 lutego zakolczykował . No nie wiem gdzie błąd . Musi krzy24 powiedzieć kto źle widzi .  Jak ja to masz Perłę u mnie .:D

Wszystko bardzo dobrze może być 7 lutego, ale kolega @krzyś napisał

Cytat

natomiast data kolczykowania to ta już po 7 lutego(ale max do 7 dni)

Góra 7 luty data kolczykowania, a nie po 7 luty i jeszcze 7 dni, w tym czasie to musi zgłosić.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj