margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

gajargo    8

nie wiem co to za rejestr środków ochrony, jeśli chodzi o to http://piwsochaczew.pl/pliki-do-pobrania/doc_download/8-ewidencja-stosowania-rodkow-ochrony-rolin-oraz-stosowania-preparatow-biobojczych

 

to jest to jego wypełnianie jest dziecinnie proste, nie wymaga żadnych obliczeń.

Takie tabelki można sobie przekopiować do Worda i bez problemów wypełniać.

Nie ma potrzeby tworzenia do tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM. PROGRAM NAPRAWDĘ SUPER TYLKO JEST JEDEN MAŁY PROBLEM- A MIANOWICIE JAK PRZEZ NIEUWAGĘ WPISZE SIĘ DWA RAZY TEN SAM NUMER I PÓZNIEJ SIĘ GO POPRAWI WPISUJĄC POPRAWNY TO Z AUTOMATU STAN PRZED OPERACJĄ SIĘ ZWIĘKSZA I NIE IDZIE TEGO OBEJŚĆ. JAK CHODZI O 1 SZT TO JESZCZE OK BO WPISZE SIĘ 0 I JEST DOBRZE ALE PRZY INNYCH ILOŚCIACH JUŻ NIE MOŻNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

nie bardzo wiem o co chodzi, według moich testów wszystko było ok. musiałbym to sprawdzić na konkretnym przykładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Nadal nie wiem o jaki błąd chodzi.

Proszę podać konkretny przykład albo których operacji problem dotyczy, sprawdzę to w bazie.

Program po każdej edycji danych ponownie przelicza wszystkie wpisy i stany zwierząt danego użytkownika.

 

Przejrzałem bazę i chyba znalazłem błędy, operacja nr 600 zawiera same zera czyli było 0 sztuk, sprzedane sprzedane 0 sztuk i stan na koniec 0 sztuk.

Matematycznie jest OK, ale nie logicznie.

W miejsce tej operacji trzeba wstawić dane następnej operacji poprzez edycję, i kolejne przepisać dane z kolejnej operacji, aż do końca.

 

W operacji 559 przybyło (Do) (-1) sztuk - Błąd!

Błędy polegają chyba z wprowadzenia niewłaściwych danych.

Więcej błędów nie chciało mi się szukać, za dużo tych operacji.

 

Uwaga - nie można usuwać operacji, które zostały wprowadzone do bazy. Jeśli dane są złe to należy wprowadzić na jej miejsce nowe dane.

 

Tak przy okazji, w bazie jest już około:

110 użytkowników

7000 operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Zmodyfikowałem nieco widok listy operacji.

Teraz gdy ilość operacji przekracza 100 zaczynają się pokazywać na stronach max 100 operacji.

Pokazują się numerki ze stronami list operacji.

Jeszcze tego dobrze nie przetestowałem, ale chyba działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Za czekoladki od Pani Magdaleny dziękuję bardzo, a zgrzeweczka też by się do nich przydała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

Ja testowałem z instadb.com i nieporównywalnie lepsza jest z ikr.ugu.pl zalet nie będe wilicza jednym słowem jest prosta i przejrzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Nie można odzyskać hasła, nie zrobiłem takiej opcji, może będzie ale trochę później bo chwilowo nie mam za wiele czasu.

Proszę wysłać do mnie osobistą prośbę to skasuję hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corbolo    0

Podoba mi się ta księga. Jest prosta i przejrzysta. Jej Główną zaletą jest automatyczne przeliczanie. Wadą natomiast jest brak segregacji według dat zdarzenia co uniemożliwia łatwe poprawianie różnych błędów i jak w papierowej księdze trzeba wszystko wprowadzać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Fakt, nie ma takiej opcji, nawet gdyby była to i tak pewnie trudno byłoby znaleźć błędy, gdyż trzeba będzie sprawdzać czy numery są kolejne, czyli prawie to samo.

Z założenia działa tak jak księga papierowa, dopisujemy operacje na końcu, bez możliwości dopisywania gdzieś w środku.

Może kiedyś jak będę miał więcej czasu to coś poprawię i zmodyfikuję.

Piszcie dalej uwagi, mogą się przydać w modyfikacjach księgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Kto ma konto w ARiMR i coś wie na temat elektronicznego zgłaszania zmiany stanu stada świń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam i tak zgłaszam, a co by Cię interesowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Możesz mi wytłumaczyć jaśniej, o co to chodzi? to wygląda tak jak na papierowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Skoro na stronie ARiMR jest taki wzór to chyba znaczy, że jest jakaś możliwość wczytania zgłoszenia d systemu z jakiegoś pliku.

Myślałem o dodaniu opcji w księgi, która generowała by taki pliczek, który można sobie wczytać do systemu w ARiMR.

Nie mam konta w ARiMR i nie mogę tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem dokładnie czy by można, ale dodaj a ja mogę to sprawdzić, nawet mogę zapytać w samej Agencji, ja w sumie akurat rzadko zgłaszam zmianę, bo robi to kupujący i dwa razy to jest bez sensu, ale zgłaszam urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Zanim coś zrobię wolę wiedzieć czy zadziała. Może ktoś robił?

Z bazą ARiMR nie da się testować, trzeba wprowadzać prawdziwe dane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To się zgadza że testować nie można, na tym koncie tam nawet hasło trzeba co trochę zmieniać bo system to wymusza, ani w bankach tak często nie potrzeba, tylko tam wpisy są bardzo proste w tych formularzach, może ktoś robił wstawiając plik, ja nie, ale jakby co to mam gościa w Agencji od tych spraw i mógłbym zapytać.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma sprawy, ja im już dawno pokazywałem IKRŚ, to byli pod wrażeniem że ktoś coś takiego stworzył, a mógłbyś mi podać linka do strony Agencji gdzie jest o tych plikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj