Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:50

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver Witam!
Drodzy forumowicze, zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 85-95km. Rocznik 1995 i w górę, cena max 60 000 zł. W oko wpadły mi wyżej wymienione modele, czyli MF 6140, Same Silver oraz Lamborghini Premium. Wszystkie mają swoje wady i zalety, chciałbym abyście podzielili się opinią na ten temat, a może zaproponowalibyście coś innego. Z góry dzięki :)
@edit Powiedzcie mi, jak w Same i Lambo wygląda sytuacja z hydrauliką, czy można mieszać oleje czy tak jak w MF może skończyć się to dużymi kosztami?

Edytowany przez gseries, 25 marzec 2013 - 21:27.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2013 - 08:27

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver Jeśli chodzi o olej to kolego zapomnij o jakimkolwiek mieszaniu po prostu nie ma takiej opcji chyba, że chcesz wykładać dużą kasę na naprawy. W takich maszynach gdzie masz mokre sprzęgło, revers, półbiegi, itp. naprawdę nie ma co oszczędzać. Z tych co podałeś mi najbardziej podchodziłby MF sam patrzałem na takie serie kiedyś ale ostatecznie padło na renault ares 550 rx 95km + turbo, silnik JD, skrzynia, podnośnik i tylny most to samo co w MF z serii 62XX, duży komfort ładne wyposażenie, masywny, zwrotny, dobrze radzi sobie w ciężkich warunkach także możesz zerknąć na renie bo to też dobre maszyny są no i cenowo na pewno się zmieścisz

#3 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:34

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver sam jestem posiadaczem MF 6140 i narazie nie mogę narzekać na niego. z tego co mi wiadomo to oleje można tylko mieszać w fendt ponieważ one maja osobną hydraulikę ciągnika i osobno na wyjścia hydrauliczne.
oleje można mieszać ale w swojej klasie, wiadome jest żeby nie podłączać do ciągnka przyczepy na hipolu, wiele polskich rolników tak załatwiło swoje sprzęty. lub drugi problem w mf trzeba pamiętać o ręcznym żeby zawsze go spuszczać bo inaczej też się może narobić bałagan w skrzyni.

a takto tylko lać i jechać.
mi w orce z pługiem 3x40 ale to ciężkiej orce spala ok 10l/h

#4 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 marzec 2013 - 09:32

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver Dokładnie tak jak napisał @Frytek olei w tego typu skrzyniach nie należy mieszać z innymi. Co do Fendt'a to nierealne kupić go tych kryteriach które podał autor tematu :P Jedynym chyba ciągnikiem który ma oddzielną hydraulikę (i mieści się w kryteriach) jest Valmet 900 ale tam ani rewersu, ani półbiegów :P
Renault i MF to ciekawe maszyny ja bym jeszcze dorzucił ze swej str. coś z serii 6000 Mezzo - dlaczego - już kilka razy pisałem w innych tematach :D

http://otomoto.pl/va...et-A292981.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#5 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 09:51

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver I trzeba pamiętać żeby nie bawić się ćwiartkami tzn. przełączać co 5sek a nie z góry do dołu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:40

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver @Frytek
A mógłbyś zmierzyć ile on ma szerokości? :P

Te MF sa takie pasowne akurat, ale niema nic ciekawego, bo jak coś jest to z turem a wiadomo, że jak z turem to różnie może być
Na Valmety też patrze ale niema nic prawie :(

@MgrLukash
Dzięki za linka :) Jutro zadzwonie i spytam co i jak :P

O i przy okazji powiedzcie mi w MF półbiegi są pod obciązeniem i zmienia sie je gałką pod kierownicą? :)

Ciągknik współpracowałby z gruberem 2,2m pługiem 4x40 i prasą no i oczywiście agragat od czasu do czasu transport :)

#7 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:05

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver tak w mf 61x0 półbiegi są pod obciążaniem super sprawa jak zaczyna brakować mocy pod górkę :D u mnie jest tylko jeden półbieg no 2
a w skrzyniach dyna są 4 biegi pod obciążeniem

#8 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:29

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver nie wiem jak w 6XXX ale u mnie w 3125 obok kierownicy 4 ćwiartki bez sprzęgła :D

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2013 - 18:45

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver

@Frytek
A mógłbyś zmierzyć ile on ma szerokości? :P

Jeśli chodzi o renie to sprawdź sobie tu http://konedata.net/...aultAres500.htm
ponad 8 ton podnośnik, 5 ton waga, ok 4m długości, ok 2,5m szerokości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:56

Lamborghini Premium vs MF 61x0 vs Same Silver Półbiegi to świetna sprawa ;P
2? Czyli masz zakres AB? Czy jak to wygląda? :P

Wiem wiem, a jak myślisz, w gruberze 2,2 chodziłby czy raczej za szeroki jest i będzie ugniatać?

@edit
Panowie, a co powiecie o JD 6300 i Case CX 90 ?

Edytowany przez gseries, 02 kwiecień 2013 - 10:07.

Dodaj odpowiedź