Zaloguj się, aby obserwować  
Givera

Sprzedaż ziemi nabytej na niski procent.

Polecane posty

Givera    0

Witam

 

Sytuacja przedstawia się następująco.

 

Zakupiłem gospodarstwo na kredyt preferencyjny ( 2 lata karencja + 8 lat spłata) Zostało 2 lata spłaty.

Chciałbym sprzedać

1) budynki

lub

2) budynki + część ziemi

w tym lub przyszłym roku.

 

Ile muszę odczekać zanim będę miał możliwośc sprzedania owej nieruchomości bez ponoszenia kosztów związnych ze zwrotem oprocentowania?

Czy są jakieś prawne restrykcje związane z moim przypadkiem. Ile czasu muszę odczekać zanim bedę mógł wogóle sprzedać zabudowania, działki?

 

Kupujący prawdopodobnie kredyt (czy na niski procent sprzedaż samych budynków) jest możliwa.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś artukuły związane z podobną sprawą, lub wie coś na ten temat chętnie poczytam

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@givera a gdzie masz umowę kredytową? Skąd mamy wiedzieć co podpisałeś? Idź do banku oni udzielą Ci kompleksowej odpowiedzi.

 

Mogę nadmienić fakt iż kupując teraz grunty na kredyt preferencyjny, sprzedający musiał podpisać oświadczenie iż sprzedawane grunty nie zostały nabyte z udziałem dofinansowania w postaci dopłaty do odsetek czy kapitału. Tak było w BGŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi się zdaję że od kupna po 5 latach można sprzedać, i nie płacąc podatku. I jak kredyt jest całkiem spłacony.

Dzisiaj spłacam cały kredyt i jutro sprzedaje. ja tak kupowałem.

Po 5 latach po spłacie kredytu to w ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaca303
      Witam serdecznie. posiadam staw 12/30 metrów, głębokość to od 1.5m do 2,3m  za stawem w odległości ok 20m płynie mała rzeczka jest ona znacznie niżej op poziomu stawu. Mój kłopot polega na tym że w stawie utrzymuje sie stan wody ok 70cm. Pare razy napełniałem go do pełna ,ale po  paru dniach iewoda zawsze spadała. Nie chciał bym wykładać go folią, znajomy mówi że po paru latach dno się zamuli i przestanie puszczać wodę. Czy są na to jakieś sposoby?
       
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj