Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D7 30E czy D7 Super S ?????

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 25 marzec 2013 - 16:55

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? Witram wszystkich AGROFOTOWICZÓW. Koledzy mam pytanie bo zastanawiam sie nad zakupem siewnika i znalazłem dwa takie jak w tytule i nie wiem który wybrac ceny sa praktycznie takie same i wyposarzenie równiez (tzn: hydrauliczne znaczniki, ścieżk i docisk redlic). Jakie są róznice pomiędzy tymi dwoma siewnikami poza tym ze w D7 30 E pierwszy rząd redlic jest duzo bardziej oddalony od drugiego rzędu. Jakie są pojemności koszy na zboże w tych siewnikach?? Dodam ze ten siewnik miał by wspólpracowac z agregatym uprawowym biernym. Koledzy prosze o jakieś rady z góry Dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? Dzisiaj, 04:45
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 marzec 2013 - 18:49

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? najlepsza rada kup talerzowy ... bezpoblemowo i super robota
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:57

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? Ta bardzo dobra rada kup talerzowy któy juz zasiał bóg wie ile a regeneracja takich tarcz to pół siewnika... fakt dobre są talerzowe ale drogie i dużo cięzsze a co jak co w amazonkach nawet z redlicami normlanymi sieje sie bez zapchań, wybierz ten który jest w lepszym stanie technicznym, zwróć głównie uwage na skrzynie napędową i stan kółek wysiewających.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:53

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? No talerzowy przekracza troche moj fundusz:/ stan obu siewników oceniłbym na dobry+ a własnie ten D7 30E ma duzo wieksze przeswity miedzy redlicami i mysle ze tam nie bylo by problemu z zapychaniem sie, tylko jak go ogladalem to pierwszy raz widzialem taki wynalazek co do ukladu tych redlic :P i dlatego zalozylem ten post ze moze ktoś miał z podobnym takim siewnikiem doczynienia i moze by wyrazil swoje zdanie na ten tamat i chyba on zostanie bo wiadomo wiekszy przeswit to mniej zapychania sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 26 marzec 2013 - 12:38

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? ja mam prześwity prawie poł metra pierwszy rząd od drugiego zapchać sie nie zapcha ale pod redliczkami sie ciagnie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#6 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:22

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? To dwa różne siewniki model 30E to siewnik z 4-rzędami redlic najczęściej 35szt który sieje co 8,5cm bez prostej możliwości zmiany rozstawu międzyrzędzi, duża skrzynia zasypowa ok.400kg. siewnik cięższy od specjala czy supra o wartość tych 10 aparatów wysiewających .szczególnie polecany do siewu traw, ale i zboża sieje bez problemu ,rzepak można siać zatykając co drugi aparat wysiewający(rozstaw co 17cm). Musisz tylko przyuważyć żeby miał skrzynkę przekładniową od D8 taką z przekładnią zewnętrzną do zmiany górny-dolny wysiew.Zwiększa to zakres wysiewu.
D7super to ostatni model "7" przed samą D*8rocznik 86-88 karoseria identyczna jak w "E"różnica tylko w redlicach- mocowane na jednej belce w dwóch rzędach,rozstaw i ilość ich można zmieniać do max 25szt reszta taka jak w innych amazonkach.Głowna różnica to waga i szerokość międzyrzędzi ,który jest lepszy to trudno określić jest sporo wad i zalet w jednym i drugim rozstawie.

#7 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:07

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? W tym 30E to byly 2 rzędy redlic i bylo ich 22sztuki, tak szczerze powiedziawszy to jakoś bardziej mi podchodzi i skrzynie ma od D8. No i skrzynia zasypowa w nim równiez chyba jest wieksza od Super S co tez jest dla mnie jego zaleta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 październik 2013 - 18:57

Amazone D7 30E czy D7 Super S ????? mój super s ma wkładki pomagające w prawie całkowitym wysiewie zboża ale b.dobrze sprawdza się w wysiewie rzepaku bo zostanie w siewniku0k 0,5 kg rzepaku ima redliczki z dodatkowym otworem jak fiona

ale obecnie jest na sprzedaż 6200

-kuzyn przywiózł mi z talerzykami z zachodu

Dodaj odpowiedź