Kuba1212

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu.

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

zetor3011 właśnie w tym rzecz że na razie jest ok... I oby jak najdłużej tak zostało... ale przy moim areale części w razie awarii do takiego sprzętu by mnie zniszczyły.... A nie ukrywam bardzo mi się podobają te ciągniczki ... ale znaleźć cukierka to też graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

ja posiadam renie 110,54 i bardzo sobie chwalę nie zawodny i oszczędny ciągnik mam też 904 i jak tylko przesiadam się z reni do babci to przeżywam załamanie renault to przeskok o 3 epoki,,, ogólnie w okolicy jest dużo renault i nikt nie miał z nimi większych problemów a przy zakupie koledzy trzeba się kierować nie tylko ceną nowym lakierem i nowymi oponami bo każdy chciałby kupić super ciągnik za 20 tysięcy a tak się niestety nie da a mój kumpel ma renie z przebiegiem 18,000mth i chodzi jak burza a nie ma u niego lekko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Hmm, a powiedzcie mi, jak z założeniem tura? Dużo przeróbek będzie? I jaki koszt?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

teraz to nie ma większych problemów żeby dokupić mocowania które są do tego modelu wszystko kwestia poszukania kolega ma na swojej reni 68,14 jak się nie mylę tura frosta ale to już był na niej wrzucony super zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

............ No ale tutaj rozchodzi się bardziej o wyeksploatowanie materiału... bo jak ja wtedy zobaczyłem te renówki z lawety to zacząłem szukać ciągnika który będzie w najlepszym stanie a co to już inna kwestia ... akurat trafił się Zetor 8145 i myslę że posłuży, a może w niedługim czasie pojawi się coś nowego na podwórku ;)

 

i myślisz że takie manewry tylko z renatkami robią? Każdy odmalowany ciągnik co stoi u handlarza może być dosłownie z krzaków wyciągnięty w tej Francji Holandii czy Niemczech... Tak niestety jest... Stad też nie na darmo krąży opinia-malowańce omijaj z daleka!

najlepszy stan wcale nie świadczy o małym przebiegu, choć jest wielce prawdopodobne że tak akurat jest. Wcale nie jest też powiedziane, że Twój Zetor (oby służył jak najdłużej) nie ma nastukane dobrej połowy tego co napisałeś powyżej. Kupowanie ciągnika używanego to loteria, tak samo z autem-jeden przez całą eksploatacje tylko oleje i filtry wymienia inny non stop coś naprawia-a taka igła miała być. I dopóki Polskiego rolnika nie będzie stać wyłącznie na nowe maszyny rolnicze doputy takie dyskusje będą się pojawiać. Czy to dotyczy Renault, MF, John Deere czy przysłowiowego ciapka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

panczo masz racje akurat napisałem tutaj o Renault bo takowego szukałem ... W stokroć szukałem ciągnika który przedewszystkim nie był malowany bo już po farbie widać jak był dbany i użytkowany ... Tak jak piszesz niektóre są wyciągnięte z krzaków za śmieszne pieniądze przez handlarzy... Odmalowane i wystawione za grube pieniądze ... Zam sam jednego hanldarza który powiedział że jak nie ma 10 tysi zł na ciągniku to jest źle ... Ja akurat szukałem ciągnika od rolnika ... No ale tak czy siak gwarancji nikt mi na niego nie da ... tak samo z autami jak sprzedawałem to mówiłem ludziom że gwarancji dać nie mogę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zalozenie ladowacza na 4 to ok. 10 tys.

na 6 ok. 20 tys.

panowie nie zapominajcie, ze zachodnie ciagniki licza czas pracy w godzinach a zetor czy ursus w mth, myslicie ze jak zetor ma mniej na liczniku to mniej pracowal?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Widziałem tej zimy, u handlarza białą 103.14. Przemalowywał właśnie na żółto, bo białej nikt nie chciał( jego teoria). Na skrzyni biegów jedno gniazdko wróbli, w kabinie w nawiewach-drugie. Tylna szyba zbita, fotel- zgnił doszczętnie. A więc stał co najmniej od poprzedniej wiosny. Widać sprzedał, bo już jej nie wystawia...

Edytowano przez janosik32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja zobaczyłem 113.14 odmalowaną to była jedna wielka masakra. Nawet były pedały przegnite i wajcha od sprzęgła WOM była tak zardzewiała, że nawet nie dało się jej ruszyć i ruszyłem nią 2 m do przodu i już rewers wyskoczył :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Hmm, a ramy lat w jakich byłu produkowane te ciągniki zgadzają się z tymi w konedacie? Bo coś mi ie pasuje z rocznikiem tego ciągnika co podałem w pierwszym poście.Typek podał 1988, Może mieć ten ciągnik ten rok produkcji?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frankoo    6

a właśnie, widziałem taką renówkę co rewers sam wyskakiwał na jałowym.

Co to oznacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@Kuba1212 serie .14 produkowano do 89r wlacznie

rok produkcjii jest bity na kazdym plastiku, np. blotniki czy zaslepka od kierownicy, powinien byc rowniez na feldze i oczywiscie szybie, takie czesci sa produkowane w duzych ilosciach i data ich produkcjii moze byc o rok wczesniejsza od daty produkcji maszyny

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Aha, czyli ok, czyli ten rok produkcji jak najbardziej realny :) No, tylko żeby był prawdziwy...


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Na przednim moście też jest dzień miesiąc rok :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Aha, nie zauważyłem. Szkoda ze się dopiero teraz dowiedziałem :/ No nic, na razie czekamy na sprawy papierkowe, co może potrwać.

I pytanie, czy te modele liczą mth zależnie od obrotów, czy jest to 1mth= 1h ?

 

I czy ktoś mógłby zrobić specjalnie dla mnie zdjęcie adaptacji tura, bo chciałbym zobaczyć czy to skomplikowane jest.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

powiem tak, rok w polu Ci nei zrobi, mozesz miec o 5 czy 10 lat mlodszy a zajechany ciagnik, jesli jest w dobrym stanie to bedzie sie krecic

osobiscie nie balbym sie kupic jeszcze starszej serii np.: 651/651.4 czy 751/751.4 za 360


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Panowie, mam mały problem, a mianowicie jak wywoziłem śnieg z podwórka swoim Ceresem 85X (95r, silnik JD) to zauważyłem, że mimo iż przedni napęd był wyłączony to działał, zastanowiło mnie to i tu moje pytanie czy w tym ciągniku przedni napęd załącza się sam jak ciągnik "ma ciężko", albo jak tylne koła łapią poślizg, jeżeli tak no to okej, ale jak nie to nie wiem co się mogło ewentualnie popsuć, sprawdzałem elrektrozawór no to prąd do niego dochodzi. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez Lukas2909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

sam to na pewno się nie załącza chyba że przy hamowaniu więc coś jest nie tak ale niestety nie mam pojęcia co to mogło się stać być może włącznik bądź elektrozawór nie chce rozłączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Panowie, powiedzcie mi, gdzie mogę zakupić listwę zaczepu dolnego?

I czy posiadacie jakiś schemat instalacji elektrycznej? Konkretnie, który bezpiecznik za co odpowiada.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Dobra, uporałem się z problemami z poprzedniego postu, zrobiłem dodatkowo licznik obrotów ( tylko plus muszę zrobić by był tylko na odpalonym, bo mi godziny liczy po przekręceniu kluczyka)

 

Mam prośbę, jeśli ma ktoś model renault w kabinie RS, czy mógłby wysłać mi zdjęcie ramki tylnej szyby? Bo muszę dorobić. oraz wymiary itp. Bardzo bym prosił :D


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak się nie mylę to przednia i tylna szyba nie mają ramek, to są gołe szyby. Uszczelka w ramie kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Aha, ale chyba u spawam ramkę i dopasuję jakąś łatwo dostępną szybę.

 

Gdzie kupię w łódzkim części do tego modelu, na razie to filtry powymieniać należy, oraz tłumik bym zmienił, bo ten jest strasznie pokiereszowany. Najlepiej koło Łodzi albo Sieradza , Wielunia.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Do filtra powietrza zaglądałeś? Masz olejowy czy suchy?

Nie obraź się, ale umiesz z niego spuścić olej z silnika? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj