Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu.

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:10

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Ja ci powiem tak deutz o takiej samej mocy to będzie o jakeś 30-40 % tańszy w naprawie jeśli chodzi o silnik bo mwm jest strasznie drogie, żeby chyba wymienić wszystko i zostawić tylko blok to koszt koło 20k bo sam wał to coś ponad 10k .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Dzisiaj, 03:49
  •  

#22 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:19

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Ale taki remont to wytrzymie na minimum 10 tys h a te w ciągu kilku, kilkunastu lat zrobimy to ten wydatek może duży ale przeliczając na zrobione h po remoncie to tak wcale drogo niejest.

#23 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:30

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Po pierwsze 2/3 sztuk z importu ma przebieg 3-6k mtg no trochę dziwne nie. A założę się że mają z 3,4 razy więcej. A czy pochodzą to pewnie że tak ale jak chce ktoś dołożyć te 20k to już wolałbym ożenić traktor i kupić inny.

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:28

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Nie tak dawno jak szukałem ciągnika zamiast 7211 to też szukaliśmy Renaty ... bo strasznie mi się podobają te ciągniczki ale przy mnie akurat transport przyszedł do handlarza ... 3 Renaty jedna z przebiegiem 16 tys mth druga 22 tys mth, trzecia ponad 25 tys mth i ta miała tura i był to model 90.34 który jakoś najstarszy nie był ... szok niemilosierny ... A jak handlarzowi powiedziałem co o tym myślę to ze spokojem odpowiedział... Panie się cofnie do max 7 tysi mth odmaluje 3 dni postoi i pójdzie ... :/ A później martw się rolniku .... Sąsiad dopiero co kupił 110.54, przyszło beczkę z mlekiem wyciągać i przyjechał 3512 my się go pytamy a Renata ... a on opuścił głowę i ze smutkiem powiedział że skrzynia poszła a ma ją od października... drugiemu wał poszedł 12 tysi zł ... No ale tutaj rozchodzi się bardziej o wyeksploatowanie materiału... bo jak ja wtedy zobaczyłem te renówki z lawety to zacząłem szukać ciągnika który będzie w najlepszym stanie a co to już inna kwestia ... akurat trafił się Zetor 8145 i myslę że posłuży, a może w niedługim czasie pojawi się coś nowego na podwórku ;)

#25 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:07

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Ja sobie wymarzyłem Renie i mam na razie jest ok nie ma się co przerażać. Zachodni ciągnik wytrzyma tyle mtg a zetor to już by był po niezłych przeszczepach :D Super sprzęt u mnie w okolicy to są sprzęty bardzo chwalone ja swoją jak kupiłem to znajomy kupił Renie 751.4s i 4 zagonową zapiął i zadowolony jest bardzo :) i widzę że jeszcze parę osób z okolicy rozgląda się za Reniami :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#26 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:17

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. zetor3011 właśnie w tym rzecz że na razie jest ok... I oby jak najdłużej tak zostało... ale przy moim areale części w razie awarii do takiego sprzętu by mnie zniszczyły.... A nie ukrywam bardzo mi się podobają te ciągniczki ... ale znaleźć cukierka to też graniczy z cudem...

#27 Share kuba0707

kuba0707

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:01

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. ja posiadam renie 110,54 i bardzo sobie chwalę nie zawodny i oszczędny ciągnik mam też 904 i jak tylko przesiadam się z reni do babci to przeżywam załamanie renault to przeskok o 3 epoki,,, ogólnie w okolicy jest dużo renault i nikt nie miał z nimi większych problemów a przy zakupie koledzy trzeba się kierować nie tylko ceną nowym lakierem i nowymi oponami bo każdy chciałby kupić super ciągnik za 20 tysięcy a tak się niestety nie da a mój kumpel ma renie z przebiegiem 18,000mth i chodzi jak burza a nie ma u niego lekko :)

#28 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:45

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Hmm, a powiedzcie mi, jak z założeniem tura? Dużo przeróbek będzie? I jaki koszt?
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#29 Share kuba0707

kuba0707

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:57

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. teraz to nie ma większych problemów żeby dokupić mocowania które są do tego modelu wszystko kwestia poszukania kolega ma na swojej reni 68,14 jak się nie mylę tura frosta ale to już był na niej wrzucony super zestaw

#30 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2013 - 06:22

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu.

............ No ale tutaj rozchodzi się bardziej o wyeksploatowanie materiału... bo jak ja wtedy zobaczyłem te renówki z lawety to zacząłem szukać ciągnika który będzie w najlepszym stanie a co to już inna kwestia ... akurat trafił się Zetor 8145 i myslę że posłuży, a może w niedługim czasie pojawi się coś nowego na podwórku ;)

i myślisz że takie manewry tylko z renatkami robią? Każdy odmalowany ciągnik co stoi u handlarza może być dosłownie z krzaków wyciągnięty w tej Francji Holandii czy Niemczech... Tak niestety jest... Stad też nie na darmo krąży opinia-malowańce omijaj z daleka!
najlepszy stan wcale nie świadczy o małym przebiegu, choć jest wielce prawdopodobne że tak akurat jest. Wcale nie jest też powiedziane, że Twój Zetor (oby służył jak najdłużej) nie ma nastukane dobrej połowy tego co napisałeś powyżej. Kupowanie ciągnika używanego to loteria, tak samo z autem-jeden przez całą eksploatacje tylko oleje i filtry wymienia inny non stop coś naprawia-a taka igła miała być. I dopóki Polskiego rolnika nie będzie stać wyłącznie na nowe maszyny rolnicze doputy takie dyskusje będą się pojawiać. Czy to dotyczy Renault, MF, John Deere czy przysłowiowego ciapka....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 06:47

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. panczo masz racje akurat napisałem tutaj o Renault bo takowego szukałem ... W stokroć szukałem ciągnika który przedewszystkim nie był malowany bo już po farbie widać jak był dbany i użytkowany ... Tak jak piszesz niektóre są wyciągnięte z krzaków za śmieszne pieniądze przez handlarzy... Odmalowane i wystawione za grube pieniądze ... Zam sam jednego hanldarza który powiedział że jak nie ma 10 tysi zł na ciągniku to jest źle ... Ja akurat szukałem ciągnika od rolnika ... No ale tak czy siak gwarancji nikt mi na niego nie da ... tak samo z autami jak sprzedawałem to mówiłem ludziom że gwarancji dać nie mogę ...

#32 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 09:34

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. zalozenie ladowacza na 4 to ok. 10 tys.
na 6 ok. 20 tys.
panowie nie zapominajcie, ze zachodnie ciagniki licza czas pracy w godzinach a zetor czy ursus w mth, myslicie ze jak zetor ma mniej na liczniku to mniej pracowal?

Polska B

#33 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:31

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Widziałem tej zimy, u handlarza białą 103.14. Przemalowywał właśnie na żółto, bo białej nikt nie chciał( jego teoria). Na skrzyni biegów jedno gniazdko wróbli, w kabinie w nawiewach-drugie. Tylna szyba zbita, fotel- zgnił doszczętnie. A więc stał co najmniej od poprzedniej wiosny. Widać sprzedał, bo już jej nie wystawia...

Edytowany przez janosik32, 05 kwiecień 2013 - 15:33.

#34 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:48

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Ja zobaczyłem 113.14 odmalowaną to była jedna wielka masakra. Nawet były pedały przegnite i wajcha od sprzęgła WOM była tak zardzewiała, że nawet nie dało się jej ruszyć i ruszyłem nią 2 m do przodu i już rewers wyskoczył :)

#35 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:41

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Hmm, a ramy lat w jakich byłu produkowane te ciągniki zgadzają się z tymi w konedacie? Bo coś mi ie pasuje z rocznikiem tego ciągnika co podałem w pierwszym poście.Typek podał 1988, Może mieć ten ciągnik ten rok produkcji?
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

#36 Share Adameo

Adameo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:58

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Sprzęt bardzo dobry jak na tamte czasy bardzo komfortowy i wyciszony

#37 Share frankoo

frankoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 23:49

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. a właśnie, widziałem taką renówkę co rewers sam wyskakiwał na jałowym.
Co to oznacza ??

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 08:40

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. @Kuba1212 serie .14 produkowano do 89r wlacznie
rok produkcjii jest bity na kazdym plastiku, np. blotniki czy zaslepka od kierownicy, powinien byc rowniez na feldze i oczywiscie szybie, takie czesci sa produkowane w duzych ilosciach i data ich produkcjii moze byc o rok wczesniejsza od daty produkcji maszyny

Edytowany przez izydor6280, 07 kwiecień 2013 - 08:43.

Polska B

#39 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 08:45

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Aha, czyli ok, czyli ten rok produkcji jak najbardziej realny :) No, tylko żeby był prawdziwy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:09

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu. Na przednim moście też jest dzień miesiąc rok :)