Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:51

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego Zastanawiam się nad wiosenną uprawą roli po poplonach w ramach programu rolnośrodowiskowego. A więc mam wymarznięty poplon, teraz jaką uprawę zastosować ? Orka byłaby najłatwiejsza ale nie jest zalecana z wiadomych względów. Jesienią poplon był wysiany bez orki, tylko płytko poszedł ścierniskowy (około 10 cm), teraz nie wiem czy lepiej głębiej spulchnić czy też płytko wymieszać agregatem talerzowym?Może ktoś coś doradzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego Dzisiaj, 19:31
  •  

#2 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:02

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego Jak nie robiłeś głebokiej orki to proponuje to zaorać bo talerzówka niewiele pomorze jak poplon był duży, ja zasiałem gorczyce 25 wrzesnia dzień wcześniej głęboka orka była gorczyca ledwo pokiełkowała teraz wystarczy tylko kultywator i siew a ojciec posiał ok 15 sierpnia to taka urosła ze masakra teraz pole wygląda jak ugór

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego Dzisiaj, 19:31
  •  

#3 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:46

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego dokładnie jak kolega wyżej na przyszłość lepiej orać jesienią i potem tylko kultywator i po sprawie. Zależy kto co sieje, jak żyto na poplon i wiosną orka, to ja bym proponował round*pem prysnąc, bo w pszenicy (np. jarej posianej po poplonie) mimo orki i tak wyjdzie żyto :(

Edytowany przez damianus2222, 24 marzec 2013 - 21:47.

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 23:09

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego Dokładnie tak jak koledzy wyżej piszą na jesień głęboka orka, a na wiosnę talerzówka ewentualnie kultywator. Po takiej uprawie sieje kukurydze, jęczmień i żadnych spadków w plonie nie zauważyłem.