Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#141 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 14:06

Odpalanie Mtz-a zimą kolego mtracz sam napisałeś że rozrusznik 24V różni się ilością i grubością uzwojenia a to ma bardzo duże znaczenie , bo rozrusznik 12V jak potraktujemy go 24V ma 2xwiększą moc i obroty przy mniejszym poborze prądu. A o wytrzymałości bendiksa mówię z doświadczenia osobistego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 22:05
  •  

#142 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:30

Odpalanie Mtz-a zimą Może i ma znaczenie ale jak pisałem we wcześniejszych postach 12V rozrusznik MAGNETON pracuje na napięciu 24V ponad rok i nic się z nim nie dzieje (niewidać żadnych śladów przegrzania uzwojeń ani przyspieszonego zużycia szczotek i komutatora). A co do Twojego doświadczenia to ile takich bendiksów uszkodziłeś? Jeżeli tylko ten jeden to bez obrazy ale nie możesz jednoznacznie stwierdzić, że spowodowane jest to traktowaniem napięciem 24V.

#143 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 09:23

Odpalanie Mtz-a zimą Bendiks w rozrusznikach to w zasadzie jedno z najwazniejszych urzadzen. Jest on takze czescia wymienna. Nie mozna jednoznacznie stwierdzic dla czego sie popsol. Nie wiemy w jakich warunkach pracuje rozrusznik. Jak dlugo jest katowany przy rpzruchu. Kiedy mial robiony przeglad, w jakim stanie przed awaria byly lozyska rozrusznika.
Rortusznikowi obojetne jest jakie napiecie dostanie. awsze bedzie pracowal tak samo. Glownym czynnikiem powodujacym uszkodzenie uzwojen jest temperatura. Na ogol powinny wytrzymywac nawet do 100 stopni C. Dodatkowo zima kiedy jest zmrozony jego krotkotrwale przesilenie nie powinno mu nic zrobic. No chyba ze jest katowany przez 30 sek ciagle to nawet najlepszy rozrusznik padnie.
Moze warto wymienic olej w silniku. Lub postarac sie aby coc troszeczke zmniejszyc opory jakie on daje na wal korbowy. Dla rozrusznika to jest zabujca pierwsze 2-3 obroty walu korbowego.

#144 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:12

Odpalanie Mtz-a zimą

Może i ma znaczenie ale jak pisałem we wcześniejszych postach 12V rozrusznik MAGNETON pracuje na napięciu 24V ponad rok i nic się z nim nie dzieje (niewidać żadnych śladów przegrzania uzwojeń ani przyspieszonego zużycia szczotek i komutatora). A co do Twojego doświadczenia to ile takich bendiksów uszkodziłeś? Jeżeli tylko ten jeden to bez obrazy ale nie możesz jednoznacznie stwierdzić, że spowodowane jest to traktowaniem napięciem 24V.

swój oryginalny rozrusznik 24V traktowałem 4 lata i wymieniłem trzy bendiksy ostatni wytrzymał 1,5 roku szczotki i uzwojenia były w porządku

#145 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 styczeń 2009 - 16:40

Odpalanie Mtz-a zimą To widocznie słabe te bendiksy montowałeś. Wiesz może jakiej były firmy?

#146 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:23

Odpalanie Mtz-a zimą nie pamiętam ,ale były pewnie z Białorusi bo jeżdżą po większość części pod białoruską granice , i się trochę tym zdenerwowałem zamówiłem magnetonan na 24V i jest ok.

Nie cytujemy poprzedniego posta... -mod

Edytowany przez marcin974, 09 styczeń 2009 - 17:08.

#147 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:06

Odpalanie Mtz-a zimą

Ciekawe, ciekawe, Panowie a nie wiecie ze ta grzałka wykona obieg płynu chłodniczego?
Pewnie ogrzeje tylko w jednym miejscu...

Koledzy ponawiam pytanie, proszę o pomoc ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#148 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:40

Odpalanie Mtz-a zimą Jezeli bedzie zamontowana mozliwie blisko bloku w najnizszym punkcie obiegu wody to sprawe powinna zalatwic grawitacja. Cieplo bedzie isc do gory obiegu przy okazji delikatnie ogrzewajac glowice. Musi zadzialac identycznie jak np. centralne ogrzewanie bez wymuszonego obiegu. W takim piec znajduje sie najnizej wzgledem calego systemu i ciepelko idzie samoczynnie w gore.
Takie moje zdanie.

Wogole to uwazam, ze najlepszym sposobem na podgrzanie bylo by wmontowanie grzalki na wjsciu do bloku( np zamontowac maloganarytowa grzalke od czajnika elektrycznego ze zmiorniczkiem na wezu miedzy chlodnica, a pompa) Wtydy wlaczyc i za pomoca niewielkiego silniczka wprawic w ruch jedynie pompe wodna silnika. Nie wiem jak to jest w MTZ ale mozna my np zrzucic pasek z pompy i zalozyc na nia pasek napedzany niewielkim silniczkiem nawet 12V. Wtedy pompa gonila by wode przez silnik i grzaöke. Ale pewnie dodatkowo po drodze snanalby termostat. Zapewne bylo by to do wykonania, ale czy efekt bylby wystarczajacy??

Nie piszemy posta pod postem

Edytowany przez lysyrolnik, 09 styczeń 2009 - 17:49.

#149 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:49

Odpalanie Mtz-a zimą Ja na zime zalewan litr nafty do plomieniowki i nie ma zmiluj musi odpalic, byl mroz -20, a ja tylko wiaderko cieplej wody, nafta, i lyk samostartu i na starym rozruszniku odpalil.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#150 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:25

Odpalanie Mtz-a zimą załozylismy taki podgrzewacz:
http://www.agrofoto....mage108337.html
ładnie grzeje, zobaczymy jak spisze sie w mrozy...

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:28

Odpalanie Mtz-a zimą duze to moj szfagier kupil mtz'ta z zamontowana grzalka to jest pol wielkosci z tej jak bedzie u mnie to zrobie fotke

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#152 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:30

Odpalanie Mtz-a zimą Mój sąsiad ma Farmera z silnikiem MMZ jest teoretycznie nowy ma nieco ponad 200 mth i jak jest -8 stopnie to czasem potrafi zakręcic 2 rrazy :lol: nie spodobało mi sie to :/ ale jak juz odpali jest OK .. Niewiem czego to wina ale CIAGNIK NOWY!!

#153 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:38

Odpalanie Mtz-a zimą Wiecie może jaki jest koszt świecy płomieniowej ???

#154 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:10

Odpalanie Mtz-a zimą

Wiecie może jaki jest koszt świecy płomieniowej ???

Kiedyś widziałem na allegro za 80zł

#155 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 luty 2009 - 14:47

Odpalanie Mtz-a zimą

Może trochę nie na temat, ale to też tyczy się odpalania MTZ-a. Mianowicie co może być przyczyną tego, ze MTZ bardzo ciężko pali. Dodam, że Akumulatory są nowe i mają odpowiedni prąd, ładowanie też jest. Czasem jak jest zimny to parę razy przekręci, a potem tylko słychać takie strzelanie jak objawiało się to przy słabym akumulatorze, dodam jeszcze, że na jesieni ubiegłego roku wymieniany był rozrusznik na taki z układem planetarnym i właśnie w nim jest sęk, że nie kręci tak jak na początku. Wtedy było słychać tylko gwizd i palił, a teraz kręci, ale to już nie to samo.... Czy to może być wina rozrusznika czy coś może innego ??? Proszę o propozycje co mogło się stać

Po ciężkich próbach i wielu eksperymentach rozebraliśmy rozrusznik i okazało się, żę nie była to wina łożysk, ani tulejek, tylko szczotki były za krótkie i powierzchnia po której one chodzą była zabrudzona i nie przewodziła pr ądu, po wymianie szczotek i oczyszeniu powierzchni rozrusznik jak nowy, zastanawia mnie tyllko rzecz, że rozrusznik był kupoway rok tremu i przez rok zdąrzyły się zetrzeć szczotki....
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#156 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 luty 2009 - 22:00

Odpalanie Mtz-a zimą Ja swojego zalewam ciepła woda troszke samostartu i rozruch na 24 v niema h... we wsi musi zatrybic

#157 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 luty 2009 - 10:17

Odpalanie Mtz-a zimą Po założeniu szybkoobrotowego rozrusznika lepiej kręci (na starym tak kręcił po zaciągnięciu dusiciela-hamulca górskiego i to krótko). Ale poniżej 0 stopni C (a nawet 5) bez podgrzewacza nie załapie. A najlepiej to pali po podgrzaniu i zakręceniu z 3-4 razy wałem (przedmucha cylindry ciepłym) podgrzaniu i już można palić spokojnie.

#158 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:53

Odpalanie Mtz-a zimą A u wujka teraz nie ma problemu ciepła woda do chłodnicy trochę stopi, żeby blok się zagrzał odprężnik 2 razy zakręci puszcza odprężnik i już jest, a wcześniej była masakra było wszystko prostownik godzina ładowania i potem rozruch z prostownik i nic blok kilka razy przelewany i dalej nic i tak czasem i z godzinę
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#159 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 luty 2009 - 21:12

Odpalanie Mtz-a zimą W MTZ mam czeski przekładniowy i grzałkę w bloku i tak jak w Forterze jeśli trzeba rano odpalić ciągnik to przewód pod programator i zawsze ciągnik pali bez zająknięcia. MTZ jest pod chmurką i aby wiatru nie było to pół godziny wystarczy bo najważniejsze aby głowica była ciepła i paliwo które jest we wtryskiwaczu, więc nie ma sensu grzać całego bloku czy robić jakiś obieg ponieważ wtedy jest większa powierzchnia straty ciepła
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:45

Odpalanie Mtz-a zimą no tak, w poniedziałek podlaczyłem pogrzewacz w naszym to po godzinie grzania calutka głowica ciepła, włącznie z wtryskiwaczami i rurkami, korektor wylotowy i dolotowy cieple, na wskaźniku 55O, cały silnik tam gdzie ciecz to c*peły, ja za starter a on bez zająkniecia, nawet dymka nie puścił, ciągniczek rozgrzany, nie wyobrazam sobie jaki mróz musiałby byc zeby nie zapalił, chyba taki ze produ musiałoby zabraknąć w sieci :)

zauważyłem ze po 30min grzałka sie zaczeła wyłaczac na jakies 5min i wlaczac na jakies 10min -poprostu ma wyłącznik termiczny :)

Super sprawa, godna polecenia, my za swoja dalismy 280zł z przesyłką a teraz 330zł kosztuje :)

Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź