Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:00

Odpalanie Mtz-a zimą Jezeli jest to prostownik z rozruchem to mozna pomóc dla kazdego ciagnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 23:11
  •  

#122 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:55

Odpalanie Mtz-a zimą

PS. wd40 raczej nie pomoże bo z tego co się orientuje to jego skład oparty jest głównie na fosolu.

WD-40 nie jest oparty na fosolu. Zawiera destylat ropy naftowej i jest łatwopalny. Kiedyś nie mogłem odpalić MTZ 50. Kręcił normalnie ale nie mógł zapalić. Po psiknięciu WD-40 do kolektora zapalił. A temperatura otoczenia była może +5°C.

#123 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:11

Odpalanie Mtz-a zimą no to chyba źle się orientuję.

#124 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 22:13

Odpalanie Mtz-a zimą prostownik z rozruchem pomoże doda prądu ale jest ale musisz miec i tak naładowany akumulator i posiadać odpowiednią moc tego prostownika z rozruchem .Te zwykłe -małe to osobówkom pomogą a nie ciagnikom no chyba że masz jakiś stary wielki lub kupiłeś niedawno nowy (sam mam mały taki coś 2,2 KW wytwarza to 330 poniżej 0 gdy mała prądu w aku nie pomoże ,musi być aku pełny )

#125 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 15:12

Odpalanie Mtz-a zimą witam mój ruski przy -20 pali na dotyk (ale liny ) ;) jeżeli oryginalny rozrusznik 12V zaczniemy traktować napięciem 24V to po pewnym czasie rozsypie się sprzeńgło w rozruszniku ( z doświadczenia wiem ) obecnie mam magnetona 24V i samostart jak niemam czasu ciepłej wody nosić . Ale brak świecy płomieniowej i pali średnio , troszke lepiej niż na orginalnym rozruszniku

#126 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:07

Odpalanie Mtz-a zimą siemka experci ;) mam problem bo w mtz 82 swieca za wczesnie podaje plomien czego to moze byc przyczyna czy swieca juz jest do wyrzucenia ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#127 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:30

Odpalanie Mtz-a zimą z tego co się dowiedziałem to do świecy nie podłącza się masy tylko dwa przewody prądowe jeden do grzania świecy a drugi od rozrusznika do otwierania zaworu od zbiorniczka z naftą , ale który jest który to ci nie powiem bo niemam pojęcia musisz sam do tego dojść

#128 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:59

Odpalanie Mtz-a zimą To znaczy jak za wczesnie, określ co robisz a czego jeszcze nie zdażysz. W którym momecie juz jest płomień??

#129 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:04

Odpalanie Mtz-a zimą No to tak wlaczam swiece i czuc jak swieca podaje plomien a gdy przekrecam kluczyk to wtedy juz nie podaje tak mi sie wydaje bo nie zapali a zawsze palil i nie wiem czy trzeba nowa swiece

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#130 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:19

Odpalanie Mtz-a zimą a może przełącznik/kluczyk ci siadł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:24

Odpalanie Mtz-a zimą no wlacza sie przelacznikiem ale watpie bo wtedy by wogule nie dzialalo (tak mi sie wydaje ) cos musi byc ze swieca chyba

#132 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:28

Odpalanie Mtz-a zimą

witam mój ruski przy -20 pali na dotyk (ale liny ) B) jeżeli oryginalny rozrusznik 12V zaczniemy traktować napięciem 24V to po pewnym czasie rozsypie się sprzeńgło w rozruszniku ( z doświadczenia wiem ) obecnie mam magnetona 24V i samostart jak niemam czasu ciepłej wody nosić . Ale brak świecy płomieniowej i pali średnio , troszke lepiej niż na orginalnym rozruszniku

O jakim sprzęgle piszesz? Jedyne co może się zepsuć przy traktowaniu napieciem 24V to wirnik (spali się). Ale tylko przy długim kręceniu. Przy normalnym odpalaniu nic się nie stanie (a już na pewno dobrego B)).

#133 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 16:09

Odpalanie Mtz-a zimą

O jakim sprzęgle piszesz? Jedyne co może się zepsuć przy traktowaniu napieciem 24V to wirnik (spali się). Ale tylko przy długim kręceniu. Przy normalnym odpalaniu nic się nie stanie (a już na pewno dobrego B)).

mała zębatka jest połączona z ośką rozrusznika za pomocą sprzeńgła przy odpalaniu na 24V jest silne uderzenie i te sprzeńgło peńka . Jak beńdzie troche cieplej to sprubuje poszukać izrobić zdjęcie B)

#134 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 19:25

Odpalanie Mtz-a zimą

no wlacza sie przelacznikiem ale watpie bo wtedy by wogule nie dzialalo (tak mi sie wydaje ) cos musi byc ze swieca chyba

Według mnie skoro świeca na poczatku działa i dopiero przy rozruchu gasnie to nie jej wina. Raczej instalacji.
Gdyby była popsuta swieca to by wogóle się nie odezwała.

Co do bendiksa-sprzegła w rozruszniku. To że ono sie posypało według mnie nie było spowodowane traktowaniem rozrusznika 24V.
Tak jak pisał @Elektrotechnik mozna co najwyżej spalić go. Bo rozrusznik 12V od 24V różni sie jedynie gróbościa i iloscia uzwojeń. Reszta jest taka sama.

#135 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 21:09

Odpalanie Mtz-a zimą

No to tak wlaczam swiece i czuc jak swieca podaje plomien a gdy przekrecam kluczyk to wtedy juz nie podaje tak mi sie wydaje bo nie zapali a zawsze palil i nie wiem czy trzeba nowa swiece

Kolego @pynczor według mnie to świeca powinna działać właśnie tak jak napisałeś, czyli jak przekręcisz kluczyk w pozycję "grzanie" wtedy swieca rozgrzewa się i owiera się zawór paliwa. Grzejesz tak kilkanaście sekund i odpalasz. Wiesz na pewno czy swieca grzeje i podaje paliwo? Może tylko nagrzewa się a nie dostaje paliwa i dlatego nie możesz odpalić? Lub odwrotnie dopływ paliwa jest a świeca nie grzeje. Jeszcze jedna sprawa. Nie wiem jak to jest w MTZ-cie ale świeca nie powinna zapalić się płomieniem. Na jej rozgrzanej spirali ma tylko odparować nafta (lub ropa) i po zassaniu odparowanego paliwa silnik łatwiej odpala.

#136 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 23:52

Odpalanie Mtz-a zimą To dlaczego jest świecą płomieniową?

#137 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:27

Odpalanie Mtz-a zimą No tego właśnie nie wiem. Ale mam takie doświadczenia z samochodami HONKER, w wojsku naprawiłem ich chyba 1000 ;). Otóż w tym samochodzie czasami działo się tak, że ropa zapalała się płomieniem w kolektorze ssącym i wtedy silnik wogóle nie mógł zapalić (przypuszczam, że ropa przy spalaniu pobierała tlen i silnik zasysał same spaliny i dlatego nie mógł odpalić). Dopiero po wymianie świecy na inną ropa nie zapalała się tylko odparowywała tworząc taką białą mgłę w kolektorze. Przy zdjętym filtrze powietrza było to dokładnie widać jak silnik zassał tą odparowaną ropę i zapalił praktycznie po pierwszym obrocie wałem korbowym. Na tej właśnie podstawie twierdzę, że ropa nie powinna zapalać się płomieniem. Ale może w ciągnikach jest inaczej. Tylko tam nie było elektrozaworu otwierającego dopływ paliwa do świecy, tylko pompka elektromagnetyczna podająca ropę z filtra paliwa. Ale zasada działania jest ta sama.

#138 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:29

Odpalanie Mtz-a zimą Ja nie mam żadnego problemu z odpalaniem swojego 820. Podgrzewam chwilę świece płomieniową i odpala od razu. ;)
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#139 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:51

Odpalanie Mtz-a zimą W MTZcie świeca jest sterowana elektrycznie i nafta jest podawana w momencie rozruchu. Dlatego są dwa przewody jeden od grzania spirali, a drugi od elektrozaworu. Przykładasz probówke do jednego, potem do drugiego przewodu i wiesz co jest do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 14:00

Odpalanie Mtz-a zimą A mój 820.2 przy -7 zapala TAK bez użycia świecy!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Dodaj odpowiedź