Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 listopad 2014 - 19:27

Odpalanie Mtz-a zimą

ale to juz potrzebny czujnik temp. i sterowanie tego czyli w sumie komputer bo przekaznikiem tego nie zrealizuje.

Po co od razu komputer. Wystarczy przekaźnik i kilka elementów elektronicznych SMD za 80gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 06:30
  •  

#722 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 listopad 2014 - 17:14

Odpalanie Mtz-a zimą

z pewnoscia tak ale nie kazdy jest elektronikiem i nie kazdy bedzie umial taki uklad zbudowac. Najtansza swieca zarowa to szmata wymoczona w ropie i podpalona :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#723 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 09:07

Odpalanie Mtz-a zimą Tzw. kopciuch bedzie raczej pasowal do swiecy plomieniowej niz zarowej :)
Zarowa to suszarka do wlosow albo lepiej opalarka ktora jest bardzo skuteczna ale nie mobilna bo potrzebne jest gniazdko.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#724 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 10:53

Odpalanie Mtz-a zimą

z pewnoscia tak ale nie kazdy jest elektronikiem i nie kazdy bedzie umial taki uklad zbudowac. Najtansza swieca zarowa to szmata wymoczona w ropie i podpalona :D

Nie napisałem, że każdy ma to sobie sam zrobić, chodziło mi raczej o to, że nie potrzebne są żadne komputery jak to sobie wielu ludzi myśli.

#725 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 listopad 2014 - 18:13

Odpalanie Mtz-a zimą

no ale jak by nie patrzyc to ruskie slabo pala , taka c 360 jak ma zdrowe bebechy, pompe i wtryski to przy -20 pali na plynie bez zadnych swiec, a ruski przy -2 juz sie stawia.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#726 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:28

Odpalanie Mtz-a zimą

Ciekawi mnie jakby takiego MTZ-a zalać syntetykiem, czy by nie palił łatwiej.

#727 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 20:13

Odpalanie Mtz-a zimą

na pewno szybciej by krecil rozrusznikiem, co byc moze przelozylo by sie na latwiejsze odpalanie, choc u ruskich to nie wiadomo :D ale znow syntetyk do takiego silnika ? albo by wypil albo cisnienie by mu straszliwie spadalo.

#728 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 20:55

Odpalanie Mtz-a zimą

Mój dziś rano odpalił po 2 obrocie wału jak zagrzałem świece. Warto było się pobawić. Nawet grzałka nie była rano potrzebna, no ale było +2. Silnik mam zalany płynem. Jak bedzieładnie palił, to go zatrudnie do odśnieżania  w zimie.

Też myslę nad zmianą oleju na coś lepszego niż Superol na zimę. Silnik ma po remoncie około 100 mth, oleju można by rzec nie bierze (przez te 100mth ubyło 1-1,5 l oleju z silnika)

#729 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 23:41

Odpalanie Mtz-a zimą

moj na mobilu chodzil 15w40 delvac , dobry olej, ladnie cisnienie trzymal w upal .

#730 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 08:18

Odpalanie Mtz-a zimą

albo cisnienie by mu straszliwie spadalo.

A niby dlaczego? Czym się różni olej mineralny od syntetycznego w temperaturze 90 stopni? Od razu odpowiadam: niczym. Stopień gęstości obu olejów będzie podobny bez wpływu na ciśnienie. Napiszę teraz prostym językiem. Jak spuszczamy gorący olej z silnika, to jest on "rzadki jak woda", bez znaczenia czy jest to syntetyk czy mineralny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 15:04

Odpalanie Mtz-a zimą

W sensie technicznym parametrem oleju nie jest gęstość, ale lepkość kinetyczna. Na oko może nie być różnicy, zle olej półsyntetyczny trzyma lepiej parametry w większym zakresie temperatur, ma mniejszą lepkość na zimno (łatwiejszy rozruch przy niskiej temperaturze) oraz mniejsza podatność na zrywanie filmu olejowego.

Dla silnika o zakresie obrotów do 2200 jest to trochę przerost formy nad treścią, ale olej typu SHPD na pewno ułatwia rozruch w nizszych temperaturach w porównaniu do zwykłego CC40

#732 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 18:09

Odpalanie Mtz-a zimą

superol jest nic nie warty , silnik wyglada po nim jak komin spalarni smieci

#733 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:34

Odpalanie Mtz-a zimą

Mnie też czeka wymiana .... Teściu przywlekł lotos - milvus cc 15w/40 .

Zawsze był turdus i nie wiem czy lać to czy wymienić w sklepie.

Sprzedawca powiedział że ma się zgadzać 15w/40 reszta to bez znaczenia....

Co wy na to ?

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#734 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 23:50

Odpalanie Mtz-a zimą

z tego co wiem  milvus to taki jak pisze w instrukcji zeby stosowac, nie wypowiem sie co do tego oleju za duzo, poeniwaz jak ja mialem mtz to chodzil tylko na mobilu, co bylo wczesniej to nie wiem ale wlasnie chyba ten milvus z tego co mowil poprzedni wlasciciel, jezdzilem jakis czas na nim bo sezon i nie bylo czasu wymienic i powiem ze tracil na nim cisnienie, spadalo do 1 atm jak sie rozgrzal, na mobilu dla porownania na rozgrzanym bylo ok.2  oczywiscie na wolnych obrotach

#735 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 07:33

Odpalanie Mtz-a zimą

Jan tam żdnego polskiego oleju nie chcę widzieć. Zalewam mineralem elfem lub mobilem i z ciśnieniem problemu nie ma czy zimny czy ciepły trójkę trzyma.

KPK Kumurun Team

#736 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 listopad 2014 - 10:30

Odpalanie Mtz-a zimą Panowie, nie tak dawno wuj przeprowadził test, Mtz stał na dworzu i złapał przymrozek, pompa wody stanęła, a mimo to zakręcił i odpalił, rozrusznik magneton kilkuletni, akumulator jakiś 12v nowy, 3 4 lata temu wymieniona głowica i pierścienie. Zadbany rusek pali dobrze.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#737 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 20:55

Odpalanie Mtz-a zimą Moja recepta na rozruch mtz to kable rozruchowe podpiete pod pracujący ursus c-355,przy +2 zapalił z obrotu

#738 Share Glodzilla

Glodzilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 19:41

Odpalanie Mtz-a zimą

Panowie poszukuje tej linki do mtz co jest od klapki na kolektorze ssącym 

#739 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 19:45

Odpalanie Mtz-a zimą

Linkę stalową i zaciski kupisz w przeciętnym sklepie metalowym. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 22:18

Odpalanie Mtz-a zimą

Panowie przed zimą sprawdźcie swoje grzałki w mtz mogą zabrudzić się osadem z układu, jak nie były używane przez sezon letn,i kiedy odkręcimy śrubkę odpowietrzającą grzałkę i zamiast płynu będzie się wyciskać szlam to grzałka do wyjęcia i wypłukania pod bieżącą wodą .Rok temu zakładałem nową grzałkę a dzisiaj była całkiem zasyfiona  płyn wymieniam co 3 lata a zawsze jest mnóstwo brązowego osadu.

Dodaj odpowiedź