Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#661 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 10:40

Odpalanie Mtz-a zimą Dynda sobie gdzieś za rozrusznikiem :)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 03:24
  •  

#662 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:34

Odpalanie Mtz-a zimą Jeździcie z tymi grzałkami cały rok czy tylko na zimę zakładacie?

KPK KUMURUN TEAM

#663 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:01

Odpalanie Mtz-a zimą Kabla prawie nie widać leży sobie za silnikiem od strony kabiny,a z grzałką można chyba jeździć cały rok, choć jak zakładałem grzałkę to na wzór uszczelki dorobiłem sobie zaślepkę z blachy 5mm, przykręcaną tak jak grzałka. Grzałka kosztuje ok.200 zł, ciągnik stoi na dworze pod wiatą odpalanie przy -17 stopniach, jak w lecie bezcenne :D

#664 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:38

Odpalanie Mtz-a zimą mysle ze nie ma sensu jej wyciagac na lato. jak siedzi niech sobie siedzi :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#665 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:57

Odpalanie Mtz-a zimą Jutro założę tą grzałkę ,wszyscy wychwalają jej zalety ,zobaczymy

#666 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:39

Odpalanie Mtz-a zimą Witam. Mam pewien problem nagle przestała mi działać świeca płomieniowa. Jeszcze nie zlokalizowałem problemu, nawet bezpieczniki u mnie rozlokowane są w innych miejscach niż w instrukcji.....
ale nie o tym ...

Namyślam się nad kupnem grzałki bloku silnika o której tu mowa, ale u mnie nie ma żadnej zaślepki tzn. jest miejsce niby na tą grzałkę ale blok silnika jest cały w sensie nie posiada żadnej przykręconej zaślepki tak jakby trzeba było dopiero wiercić otwory i jak by tego było mało trzeba by zdemontować zbiornik z płynem do spryskiwaczy szyb bo się chyba grzałka nie zmieści.
Wszędzie czytam : założenie grzałki zajmuje ok 10 min odkrecamy zaślepkę i przykrecamy grzałkę .... to chyba nie u mnie.

Mój ciągnik to mtz belarus 952.2 sprowadzany bezposrednio z fabryki...

Edytowany przez mariusz85zmc, 26 styczeń 2014 - 16:41.

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#667 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:57

Odpalanie Mtz-a zimą zaslepke sie wybija a nie wykreca , przykreca sie dopiero grzalke na 3 sruby. Co do zbiornika spryskiwaczy to nie powiem , musialbys wymierzyc czy wejdzie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#668 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:01

Odpalanie Mtz-a zimą A jak dokładnie się wybija ... do środka ? i czy to jest jakieś trudne w sensie zrobie to samemu ? i oczywiście trzeba wypuścić płyn chłodniczy z bloku .....?

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#669 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:44

Odpalanie Mtz-a zimą Jak szkoda płynu to lepiej go najpierw spuścić.
Dziurawisz zaślepkę np. śrubokrętem i dzięki temu otworkowi próbujesz ja wydłubać. Można także coś przyspawać np. śrubę za którą się ją wyrwie.

#670 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:10

Odpalanie Mtz-a zimą tak dokladnie jak pisze kolega wyzej. Musissz ja wydłubać na zewnatrz. Potem to juz tylko grzalke montujesz , plyn oczywiscie spusc bo szkoda zeby wylatywal na ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:27

Odpalanie Mtz-a zimą Jak tak piszecie to się wydaje bajecznie proste....
http://allegro.pl/po...3914730530.html

chodzi mi o tę grzałkę. Warto ?

#672 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:02

Odpalanie Mtz-a zimą

Witam. Mam pewien problem nagle przestała mi działać świeca płomieniowa. Jeszcze nie zlokalizowałem problemu, nawet bezpieczniki u mnie rozlokowane są w innych miejscach niż w instrukcji.....
ale nie o tym ...

Namyślam się nad kupnem grzałki bloku silnika o której tu mowa, ale u mnie nie ma żadnej zaślepki tzn. jest miejsce niby na tą grzałkę ale blok silnika jest cały w sensie nie posiada żadnej przykręconej zaślepki tak jakby trzeba było dopiero wiercić otwory i jak by tego było mało trzeba by zdemontować zbiornik z płynem do spryskiwaczy szyb bo się chyba grzałka nie zmieści.
Wszędzie czytam : założenie grzałki zajmuje ok 10 min odkrecamy zaślepkę i przykrecamy grzałkę .... to chyba nie u mnie.

Mój ciągnik to mtz belarus 952.2 sprowadzany bezposrednio z fabryki...

Moze w tym ciągniku jest tak jak w moim MTZ1025.3,że otwór do którego przykręca się grzałkę zaślepiony jest przykręcaną przykrywką w której jest otwór zaslepiony z kolei 1/2calowym korkiem.Musisz po prostu odkręcić tą przykrywkę i w to miejsce mozesz przykręcić do bloku grzalkę plynu chłodzącego.Zbiornik z płynem do spryskiwacza szyby musisz przenieść w inne miejsce.Ja mam grzałkę w MTZ82 i jestem bardzo zadowolony.Natomiast 1/2calowy otwór w w/w przykrywce MTZ-a1025.3 wykorzystalem do zamontowania czujnika temp.od MF-a,który jest polączony z dodatkowym wskażnikiem temp.w kabinie.Dlatego,że orginalny wskaznik temp."szaleje" mi od nowości i nie mogę ustalic tego przyczyny.

Taką grzałkę mam zamontowaną od kilku lat w swoim MTZ82,sprawuje się znakomicie.

#673 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:04

Odpalanie Mtz-a zimą Tu masz "bezprzewodową": http://allegro.pl/ro...3845272115.html (coś nie mogę wkleić linka). Nie wiem tylko czy będzie wygodnie podłączać gniazdo.

A jednak sam się wkleił...

Edytowany przez wlamaj1, 26 styczeń 2014 - 21:05.

#674 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:21

Odpalanie Mtz-a zimą Ooooo o to mi właśnie chodziło. Szanse na to, że się skuszę znacznie wzrastają. Wczoraj swojego kręciłem po dwóch tygodniach postoju i po kilku próbach grzania świecami zaskoczył.

KPK KUMURUN TEAM

#675 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:33

Odpalanie Mtz-a zimą Przed montażem radzę sprawdzić na szczelność, ja poprawiałem po fabryce.

#676 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:04

Odpalanie Mtz-a zimą Grzałka założona i wypróbowana ,pali lepiej ,zobaczymy jak będzie -15

#677 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:43

Odpalanie Mtz-a zimą Grzałeczka już zamówiona .... nie mogę się doczekać.....
Już zbadałem : u mnie padła swieca płomieniowa po jednym sezonie zimowym, świeca oryginalna fabryczna.....co za chłam !!
Nie będę kupował następnej zobaczymy jak się sprawdzi z grzałką .

PYTANIE :

z grzałką tak samo trzeba wyłączać pompę hydr. przy rozruchu ?

aha no i ile czasu trzeba grzać ?

Edytowany przez mariusz85zmc, 27 styczeń 2014 - 15:44.

#678 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:49

Odpalanie Mtz-a zimą Jak kupiłem swojego trzy lata temu to jeszcze pompy nie wyłączyłem. Dużo palę w zimie mam grzałę i świecę z transita czy ferdka.
Grzeje 30-40 minut i palę. Świetna sprawa i nie zastąpi tego żaden inny wspomagacz do póki mamy w okolicy prąd.

Edytowany przez seweryn20, 27 styczeń 2014 - 15:52.

KPK Kumurun Team

#679 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:26

Odpalanie Mtz-a zimą Ja tylko dodam od siebie że zaślepki pod grzałkę nie trzeba dziurawić. Wystarczy ją uderzyć na środku tak żeby zrobiła się wklęsła i ma wyjść. Tak samo jeśli ktoś chce ją założyć to przeginamy ją na jakiejś rurce żeby była wypukła w jedną stronę, wkładamy w otwór i uderzamy czymś w środek żeby się wyprostowała. Powoduje to jej zaciśnięcie w otworze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:33

Odpalanie Mtz-a zimą Ja tam pompę hydrauliki wyłączam jak jej nie używam. Przy zimnym rozruchu zawsze rozrusznik ma lżej - nawet z grzałką (w pronarze na razie nie mam, w zetorze jest). Przy dobrych akumulatorach może nie ma to takiego znaczenia, ale przy słabszych już ma. Nawet z grzałką olej w misie jest gęsty więc po co jeszcze dokładać dodatkowe obciążenie dla rozrusznika w postaci włączonej pompy hydrauliki. Chyba w każdej instrukcji jest napisane żeby wyłączać...

Dodaj odpowiedź