Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 23:47

Odpalanie Mtz-a zimą ok, dzięki za odpowiedzi, jutro odwilż i spuszczam paliwo do zera i zalewam zimowe z dodatkiem, a spuszczone będzie leżało w baniakach do momentu aż znowu przyjdzie mróz i zleję dobre paliwo z wierzchu a woda i śmieci zostaną na dnie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 20:47
  •  

#522 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:46

Odpalanie Mtz-a zimą Hehe też zam temat, tylko radze filtr wymienić jak jest zimno, bo wyrzucisz go razem z wodą, a jak roztopi się to pójdzie dalej woda... Filter pasuje od jakiegoś MF (nie wiem od jakiego bo tylko tyle sprzedawca mi powiedział).
Ja mam 2 zbiorniki i od dołu ciągnie, i nigdy w zbiorniku mi nie zamarzło ;)
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#523 Share mkmaciek16

mkmaciek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:56

Odpalanie Mtz-a zimą mtz zimą pali dobrze tylko trzeba mieć dobre akumulatory i rozrusznik a na duże mrozy podgrzewacz płynu

#524 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:49

Odpalanie Mtz-a zimą No przestań, jak tak będzie zrobiony to każdy odpali, Jeszce z grzałką. Ja miałem rozrusznik oryginał na 24V , to nie wiedziałem co to znaczy nie zapalić, jak założyłem 12V szybko obrotowy, i ten droższy to już po odpaleniu było. Plak lub samostart.

#525 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:58

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mojego mtz-a nie mogłem też odpalić (a mam go nie długo) przelewanie ciepłą wodą itd. Wymieniłem przewód "+" i "-" na nowe o odpowiedniej grubości założyłem nowy akumulator (prąd przy rozruchu jakieś 960Ah) i uruchomiłem świecę płomieniową i pali praktycznie bez żadnego wysiłku.

#526 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 styczeń 2013 - 06:51

Odpalanie Mtz-a zimą Kolego Ah (amperogodziny) to jest pojemność akumulatora a nie prąd rozruchu - samo A oznacza prąd rozruchu. pozdr

#527 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 07:17

Odpalanie Mtz-a zimą Mój zalany płynem tylko świece podgrzewam i pali też mam szybko obrotowy rozrusznik a jak już naprawdę mega mrozy to plak do tego

#528 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 09:24

Odpalanie Mtz-a zimą

Kolego Ah (amperogodziny) to jest pojemność akumulatora a nie prąd rozruchu - samo A oznacza prąd rozruchu. pozdr

Tak Kolego masz rację źle napisałem. 960A miało być.

#529 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:36

Odpalanie Mtz-a zimą Witam,dobrze jest na zimę wlać do paliwa denaturat który rozpuszcza wodę i lód ,a denaturat w miarę dobrze miesza się z paliwem i po kłopocie, wszystko razem ładnie się spali i nie ma problemu z wodą w filtrach czy zbiorniku, ja to stosuje już około 30-ści lat i jeszcze problemu z paliwem nie miałem, a nawet w lato raz na kwartał flakonik ''błekitnej damy'' wlewam tak na ok. 50 litrów paliwa ,i nigdy wody w układzie paliwowym nie mam :rolleyes: Pozdrawiam.

#530 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:39

Odpalanie Mtz-a zimą Koledzy. Nie lałbym denaturatu do ON (tym bardziej tego robionego w dzisiejszych czasach) a poza tym są depresatory.
Gdyby komuś się nadal grzały klemy lub palił się wyłącznik masy po wyminie akumulatorów lub wymiana akumulatora pomogła na krótko to pomogę. Pisać na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 luty 2013 - 21:27

Odpalanie Mtz-a zimą Co to za tajemnice? Tu nie możesz napisać?

#532 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 06 luty 2013 - 00:30

Odpalanie Mtz-a zimą Witam,no tak "depresatory" i lataj chłopie i szukaj gdzie to dostaniesz, a jak już znajdziesz to za ile itd. , ja podaje najprostszy sposób i łatwo dostępny i tani, stosuje denaturat lub spirytus metylowy kilkadziesiąt lat i nie tylko ja,- bo u nas bardzo dużo ludzi leje do paliwa nawet do samochodów do bęndzyny, i jest ok i powiem więcej, że zapewne duża rzesza właścicieli traktorów pierwszy raz słyszy o czymś takim jak- "depresatory" ,no czasem ktoś dla samej w sobie reklamy może polecać różne wynalazki, bo leży to w jego interesie, a denaturat każdy zna, wie co to jest i wszędzie dostanie kupić, z resztą można już wnioskować po tym jak kolega- tespis17 się deklaruje pomocą, w sprawie klem ,włączników masy, czy też akumulatorów, jest to bardzo wymowne i zapewne owiane tajemnicą, że nie może tu na publicznym i społecznym forum napisać o tym, moje zdanie jest takie że chce tu kręcić jakieś własne interesy, takie to bynajmniej ja odnoszę wrażenie (chodzi o to, żeby aby nie służyć pomocą bezinteresownie innym) :rolleyes: Pozdrawiam kolegów służących pomocą bezinteresowną, ale i tych noszących się z zamiarem czerpania korzyści z porad na tym forum.

#533 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:05

Odpalanie Mtz-a zimą Te depresatory czy jakieś takie dodatki do paliwa są na każdej stacji paliw i w większości sklepów samochodowych. Buteleczka na 1000l to koszt 10-20zł i co by nie mówić to pomaga przynajmniej w zapobieganiu wytrącania się parafiny z gorszych paliw przy ujemnych temperaturach. Denaturat to stary sprawdzony sposób zalecany nawet w starszych instrukcjach obsługi ciągników. Według mnie co kto woli :)

#534 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 06 luty 2013 - 21:31

Odpalanie Mtz-a zimą u mnie tata chyba dolewa z 0.5l benzyny do bańki 20l i dopiero leje to do ciągnika. tak szczerze to nie wiem po co.

#535 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 luty 2013 - 00:00

Odpalanie Mtz-a zimą Witam,z tego co ja znam ceny to 25zł buteleczka na 50l ON do neutralizacji wody w paliwie ,raz dałem się namówić kuzynowi na stacji paliw na ten wynalazek i to nie są tanie rzeczy że tak powiem, dla kogoś kto setki litrów jak nie tysiące kupuje paliwa w skali roku ;) Pozdrawiam.

#536 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:15

Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj przerobiłem podłączenie masy. Zamiast oryginalnego włącznika kupiłem podobny do tego Dodany obrazek Od klemy kabel idzie do niego a później prosto do obudowy skrzyni. Oryginalnie kabel szedł do włącznika i ten "puszczał" prąd na blachy kabiny a ta była połączona ze skrzynią miedzianą plecionką. Za dużo tych łączeń po drodze było i gdzieś "gubił" prąd. Teraz kręci jak szalony. Dwa dni temu przy +5 nie odpaliłem bez pomocy prostownika a dzisiaj przy -2, bez odprężnika obrócił może raz i zapalił :) w obu przypadkach grzałem świecą.

Edytowany przez mani51, 07 luty 2013 - 19:18.

#537 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:42

Odpalanie Mtz-a zimą Pisałem kiedyś żeby dorobić sobie nową masę z kabiny do silnika tuż przy schodkach, nawet do samego rozrusznika. Efekt taki jak u ciebie.
Robiłem tak u klientów. Widok zadowolenia, bezcenny.

Edytowany przez mtracz, 08 luty 2013 - 11:56.

#538 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 08 luty 2013 - 15:04

Odpalanie Mtz-a zimą Miałem właśnie zamiar dać kabel od minusa aku, aż do drzwi wejściowych kabiny, tam założyć włącznik i od niego do śruby rozrusznika ale jak zmierzyłem to potrzeba blisko 3m kabla. Wydaje mi się, że od skrzyni do silnika jest tyle śrub, że tu już prąd nie "zginie" i do tego wystarczył nie cały metr kabla - akurat taki kawałek miałem.
Rozważałem też założenie włącznika na kablu "plusowym" zamiast na masie bo odejście do zasilania instalacji elektrycznej i tak mam od zacisku przy rozruszniku.

#539 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:39

Odpalanie Mtz-a zimą Ile należy grzać silnik ( 4 świece żarowe) żeby swobodnie odpalał? Ja mam 552 rozrusznik planetarny i jak świecami nie zagrzeje choćby 40 sec to odpalenie sprawia mu duży kłopot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 luty 2013 - 08:55

Odpalanie Mtz-a zimą

Miałem właśnie zamiar dać kabel od minusa aku, aż do drzwi wejściowych kabiny, tam założyć włącznik i od niego do śruby rozrusznika ale jak zmierzyłem to potrzeba blisko 3m kabla. Wydaje mi się, że od skrzyni do silnika jest tyle śrub, że tu już prąd nie "zginie" i do tego wystarczył nie cały metr kabla - akurat taki kawałek miałem.
Rozważałem też założenie włącznika na kablu "plusowym" zamiast na masie bo odejście do zasilania instalacji elektrycznej i tak mam od zacisku przy rozruszniku.

Jak ja kupiłem MTZ-a to właśnie miałem tak zrobione, że wyłącznik masy był na "plusie" do tego lipne kable, które były wsadzone w wąż gumowy. Zrobiłem podobnie jak Ty i teraz problemu nie ma.

Dodaj odpowiedź