Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:10

Odpalanie Mtz-a zimą Ja do swojego kupiłem szybkoobrotowy rozrusznik i przy tempreaturze 5-7 stopni tak ciężko ma zapalić że wyładowuje akumulatory do zera.Podejrzewam, że nie jestem sam z tym problemem,więc jak rozwiązaliście to w swoich MTZ? Czy to może być wina starych kabli doprowadzających prąd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 21:49
  •  

#462 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:21

Odpalanie Mtz-a zimą Wszystko ma znaczenie: przewody, połączenia, włącznik masy.
Porozkręcaj, przeczyść dobrze, zabezpiecz przed ponownym rdzewieniem i brudem.
Przewód masowy masz z tyłu od kabiny do korpusu podnośnika?
Daj drugi przewód z przodu od kabiny prosto do silnika, samego rozrusznika.

A podczas zapalania lub zaraz po sprawdź dotykając ręka wszystkie połączenia czy nie są ciepłe. Będziesz wiedział gdzie pies pogrzebany.
Czyli klemy, włącznik masy, masę, przewód przy rozruszniku.

#463 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2012 - 23:40

Odpalanie Mtz-a zimą Witam wszystkich. Właśnie przeczytałem cały ten temat i okazuje się że nikt nie miał takiego problemu jak ja. Otóż gdy zapalam pronara 82 SA to grzeję świece, gdy kontrolka mruga to włączam rozrusznik. I teraz najlepsze. Rozrusznik normalnie kręci, silnik łapie, ale po chwili gaśnie. Ponieważ jest blokada rozruchu to mogę trzymać cały czas rozrusznik włączony. I jest taka sekwencja: silnik łapie-> zaczyna wchodzić na obroty-> gaśnie->gdy prawie się zatrzyma znów łapie. I tak ok 3 do 4 razy aż podejmie jakąś pracę. Już testowałem wciskanie gazu do opory, na pół, bez gazu w ogóle nie łapie. Gdy zapali musi trochę popracować na wyższych obrotach (kilkanaście sekund). W tym czasie dymi na szaro co jakiś czas wypuści kłąb niebieskiego lub białego dymu. Ciągnik z 2004 roku, 1800mth, zalany ON, świeca płomieniowa sprawna, zalana denaturatem, układ elektryczny sprawny, dwa tygodnie temu wymienione wtryskiwacze i ustawione zawory. Podejrzewam że to musi być coś z u. paliwowym. Tak myślałem że paliwo pompa ciągnie z góry zbiornika. A jak by tak ten przewód podłączyć pod spód zbiornika (tam dochodzi jakiś przelew). Wtedy paliwo ciągle by cisło do pompki. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem? Może jakieś sugestie?

#464 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 02:19

Odpalanie Mtz-a zimą

Wszystko ma znaczenie: przewody, połączenia, włącznik masy.
Porozkręcaj, przeczyść dobrze, zabezpiecz przed ponownym rdzewieniem i brudem.
Przewód masowy masz z tyłu od kabiny do korpusu podnośnika?
Daj drugi przewód z przodu od kabiny prosto do silnika, samego rozrusznika.

A podczas zapalania lub zaraz po sprawdź dotykając ręka wszystkie połączenia czy nie są ciepłe. Będziesz wiedział gdzie pies pogrzebany.
Czyli klemy, włącznik masy, masę, przewód przy rozruszniku.

Tak dokładnie tam mam przewód masowy.Czyli ta mase z tylu zostawić a z przodu wziąć z ramy mase prosto do rozrusznika?
Jak trochę pokręce to włącznika masy nie idzie dotknąć,taki gorący się robi.
Czytałem tu wczesniej kolega opisywal ze tez mial takie problemy,przeniosł akumulatory pod kabine koło skrzyni,kable doprowadzajace zrobil krotsze i problem z odpalaniem znikł. Też już myslalem tak zrobić.

#465 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 07:52

Odpalanie Mtz-a zimą skoro włącznik masy robi sie gorący, to wszysto jest jego wina, bo nie dobrze łaczy. wymień go, lub omiń, a powinno być lepiej.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#466 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 23:46

Odpalanie Mtz-a zimą Wyłącznik był nowy.Dzisiaj się wypalił w środku,muszę jakiś mocniejszy zamontować.Żeby ominąć to bym musiał zrobić włącznik masy w stacyjce.

#467 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 08:03

Odpalanie Mtz-a zimą A co Ci zmieni odłącznik na plusie?
Tam będzie płynąć taki sam prąd i taki sam odłącznik tyle samo wytrzyma.

Przy takim rozruszniku jaki masz nie powinien spalić się wyłącznik masy.
Tylko jak już pisałem zrób dobra masę od kabiny do rozrusznika. Według mnie masa z tyłu od kabiny do podnośnika to trochę pomyłka, bo nie jest to jednolity element.
Prąd musi płynąc przez elementy łączone na uszczelkach, Czyli przepływa przez śruby które również mogą być przykręcane na elementy pomalowane.
Co innego kabina spawana więc przepływ prądu od włącznika do początku ciągnika nie jest niczym zakłócony.

#468 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 12:26

Odpalanie Mtz-a zimą Wyłącznik głównie wypalił się jeszcze na starym rozruszniku,bo na nowym odpalałem może z 3 razy.
Ok dzisiaj będe działał z tą dodatkową masą,złapać gdzieś przy kabinie i poprowadzić do śruby mocującej rozrusznik czy typowo pod śrube minusa?

#469 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:27

Odpalanie Mtz-a zimą Mamy pronara 82sa i niestety dziś było -16, niedał rady zapalic. Mamy go od listopada 2006r i akumulatorów jeszcze nigdy nie ładowaliśmy. Zastanawiamy się jak podłączyć prostownik bo całą instalację ma 12V a rozrusznik 24V, akumulatory 2x12V, czy jak podłączymy prostownik 12V(tylko taki mamy) przy rozruszniku to się obydwa akumulatory naładują, bo każdy oddzielnie ładować to trochę schodzi.
Dziś niestety zetorek musiał rozciągać, a taki ciągnik do tego z turem i nożem piłowym to troche ciężko jest rozciągnąć.
PS: W zetorku jest grzałka płynu chłodzącego.
Jeśli chodzi o odpalanie to jak akumulatory były wmiarę nowe to przy -15 odpalał bez problemu, wystarczyło tylko świecę podgrzać.
Mam nadzieje że pomożecie:-)

#470 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 00:07

Odpalanie Mtz-a zimą Podłącz prostownik do alternatora.
+ do najgrubszej śrubki z przewodem na alternatorze, a - do obudowy alternatora.
Tu jest o tym temat może jeszcze coś doczytasz.
http://www.agrofoto....instalacji-24v/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 11:37

Odpalanie Mtz-a zimą Podłącz tak samo jak w normalnej instalacji + do rozrusznika. Gdy rozrusznik nie pracuje jest na nim 12V. Sprawdź sobie miernikiem dla pewności. Do Do alternatora możesz ale jak przecholujesz z prądem ładowania spalisz bezpiecznik pod deską rozdzielczą.
KPK Kumurun Team

#472 Share mtzmarcin55

mtzmarcin55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:21

Odpalanie Mtz-a zimą panowie pomuszcie ja mam problem taki że mam mtz52 drugom zime i rozrusznik nowy 24 akumlatory nowe 2razy 12 i mianowicie brat elektryk wymyślił takie badziewiontko kture ma ładować dwa akumlatory naraz a to sie spaliło moie pytanie jak jest uwas dasie to obejść.

Edytowany przez mtzmarcin55, 09 grudzień 2012 - 12:28.

#473 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:31

Odpalanie Mtz-a zimą Możesz założyć alternator 24V lub coś takiego http://moto.allegro....2857129639.html

#474 Share mtzmarcin55

mtzmarcin55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:05

Odpalanie Mtz-a zimą problem w tym że jest ten reduktor 12 na 24 na rozrusznik. plus to badziewiontko kture sie spaliło nieznam sie na elektryce ale to ma za zadanie złanczać stycznik 24 i ładować oba akumlatory naras.Napewno nieładuje jednego aku.

#475 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:44

Odpalanie Mtz-a zimą Jaki zaś reduktor? To przełącznik 12/24. W czasie kręcenia rozrusznikiem łączy akumulatory szeregowo. W czasie pracy silnika równolegle. Proste urządzenie ale czasem trzeba ko przeglądnąć czy styki nie wypalone, nie krzywe lub czy nie ma innego uszkodzenia. Żadne inne urządzenie nie jest za przełączanie napięcia odpowiedzialne. To badziewiątko to przypuszczam że masz na myśli przekaźniki. Nie ma żadnego co ma wpływ na ładowanie.
KPK Kumurun Team

#476 Share mtzmarcin55

mtzmarcin55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:13

Odpalanie Mtz-a zimą niewiem jak towytumaczyć jest ten pszełącznik12/24 plus dotego podłączone to badziewiontko, Żeby odpalić musze ścisnąć styki w tym badziewiontku wtedy słyhać że załancza sie stycznik 24 i wtedy pszekrencam kluczyk i pali i napewno nieładuje jednego akum. Co zrobić.Prosiłbym o jakiś shemat rysunek jak jest uwas.Dzięki.

#477 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:52

Odpalanie Mtz-a zimą Coś tam masz kombinowane. Schemat mtz-ta do ręki i przeglądnąć.
KPK Kumurun Team

#478 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:53

Odpalanie Mtz-a zimą wiesz ale bez grzałki się nie obejdzie wiem sam po sobie chyba że dobrze działa wtryskiwacz płomieniowy i masz w zbiorniku naftę i zamykasz dopływ powietrza dzwignią

#479 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:00

Odpalanie Mtz-a zimą oryginalna świeca to porażka. Awaryjność tego masakrystyczna. Nafta nie musi być. Według instrukcji ropa. Zamykanie dopływu powietrza to tylko temu że świeca zasilana opadowo. Często poprzytykany przelot paliwa na żarnik świecy a po zamknięciu powietrza podciśnienie pomoże zaciągnąć paliwo. Ale zaś jak to ma pomóc jak napełnianie cylindra powietrzem jest ograniczone prawie do zera?
Ta klapka to niby awaryjne gaszenie silnika. Po co? Nie mam zielonego pojęcia.
ja mam świecę płomieniową iskra z transita a i tak ciężko pali. Grzała w bloku pomaga zdecydowanie.

Edytowany przez seweryn20, 09 grudzień 2012 - 19:00.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów