Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#421 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 01 luty 2012 - 20:46

Odpalanie Mtz-a zimą

Zadzwonie i tak,ale maszyna potrzebna codziennie, a mróz już 19 w dzień. Myślałem, że może sam zrobie jak jakieś głupstwo, bo za dużo grzebać sam nie mogę.

W swoim mtz82 miałem często tak samo,].Winne jest zwarcie w świecy i zwsze musiałem wymieniać ją na nową.Przestałem jej używać po zamontowaniu podgrzewacza płynu chłodzącego-super sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 23:41
  •  

#422 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 01 luty 2012 - 20:55

Odpalanie Mtz-a zimą Dzięki za konkretną odpowiedz. A oprócz zwarcia w świecy nie paliło się nic innego?
Co do podgrzewacza płynu chłodzącego to mi serwisant kiedyś tłumaczył żeby nie wsadzać go tam w blok gdzie ta zaślepka tylko lepiej wpiąć w przewód który idzie do nagrzewnicy w kabinie. Tak mówił, że jest najlepiej i najprosćiej. Z wywalaniem tej zaślepki mówił że potem problemy są z uszczelnieniem i dopasowaniem 3-ciej śruby, no i ciasno tam jest. Ja też myślę poważnie nad tym podgrzewaczem, dopytam się jak to jest z jego montażem na gwarancji.

"KPK Kumurun Team"

#423 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 luty 2012 - 21:20

Odpalanie Mtz-a zimą ale jezeli Ci dobrze pali to jest sens montowac podgrzewacz ? a zeby go w przewod wsadzic to pierwsze slysze i czy to zda egzamin czy podgrzeje silnik jezeli obiegu nie bedzie ? zamontowana w bloku to co innego

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#424 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:41

Odpalanie Mtz-a zimą Założyłem grzałke i jakoś nie miałem problemu z wkręceniem śrub do bloku. To najlepsze miejsce na podgrzanie płynu w silniku. Pstryczek do włączania świecy włącza dwa obwody osobne. jeden to żarnik a drugi cewka zaworka który leci przez stacyjke.W uproszczeniu.

Edytowany przez seweryn20, 01 luty 2012 - 22:42.

KPK Kumurun Team

#425 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 02 luty 2012 - 10:22

Odpalanie Mtz-a zimą A tą zaślepkę to wystarczy rozwiercić i wydłubać?

To co mówił mi wtedy ten serwisant to tłumaczył że otwiera się zawór w nagrzewnicy, żeby płyn przez nią chodził i wtedy jest obieg płynu taki jak podczas normalnej pracy silnika. Niebardzo mi się widzi taki obieg bo to kawał przewodów do nagrzania zanim płyn pójdzie do bloku, ale taka była wtedy jego sugestia.

"KPK Kumurun Team"

#426 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 02 luty 2012 - 11:06

Odpalanie Mtz-a zimą można smiało montować na zewnatrz. Ja w farmtracu (silnik ford) właśnie na zewnatrz jest podgrzewacz, jeden przewód idzie do nagrzewnicy a drugi powrót z bloku tam gdzie płyn sie spuszcza. W zetorze mam w bloku ale dopieru tak po 5-8 latach grzania uszczelka troszke zaczyna przepuszczać....jedno i drugie równie super grzeje, mróz -25 , godzinke grzania i pali jak latem bez świec no i zdrowiej dla silnika :)

#427 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 luty 2012 - 11:34

Odpalanie Mtz-a zimą Biebrzak masz racje. Po co grzać płun w nagrzewnicy, zanim to przeleci do góry a z tamtąd w dół do silnika to trwa i wytraca po drodze ciepło. Montuj tam gdzie zaślepka. Przywal jej przez jakić pobijak, wegnie się troche do środka i wyjmiesz na zewnątrz.
KPK Kumurun Team

#428 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:41

Odpalanie Mtz-a zimą Potwierdzam,zaślepkę w bloku wybiłem bez problemu,z przykręceniem podgrzewacza też nie miałem problemów.Wczoraj u nas na podlasiu było w nocy -30 stopni,wystarczyło 40 min. grzania i mój MTZ 82 z 1990r.zapalił bez problemu.Grzałka ma moc 1800w i wbudowany termostat,dwa lata temu zapłaciłem za nią 180zł.W moim przypadku efektywność działania tego podgrzewacza bardzo podnosi orginalny pokrowiec na maskę i boki silnika,który był na wyposażeniu ciągnika.

#429 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 luty 2012 - 15:46

Odpalanie Mtz-a zimą

Dzięki za konkretną odpowiedz. A oprócz zwarcia w świecy nie paliło się nic innego?
Co do podgrzewacza płynu chłodzącego to mi serwisant kiedyś tłumaczył żeby nie wsadzać go tam w blok gdzie ta zaślepka tylko lepiej wpiąć w przewód który idzie do nagrzewnicy w kabinie. Tak mówił, że jest najlepiej i najprosćiej. Z wywalaniem tej zaślepki mówił że potem problemy są z uszczelnieniem i dopasowaniem 3-ciej śruby, no i ciasno tam jest. Ja też myślę poważnie nad tym podgrzewaczem, dopytam się jak to jest z jego montażem na gwarancji.

Nie,zawsze wystarczyło wymienić tylko świecę.

#430 Share barka

barka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2012 - 06:49

Odpalanie Mtz-a zimą

Tak tylko, że t-25 jest chłodzony powietrzem. W zime robie kilka motogodzin tylko, a na wiosne zawsze zmieniam olej w silnikach tak że nic sie nie powinno stać. Bardziej samostartem można zaszkodzić jak sie przesadzi troche Dodany obrazek

Ja zawsze przed zimą wyminiam olej, filtr oleju i filtr paliwa.A czy ktoś pomyślał o wymianie tulejek rozrusznika ,bo jak kręci to po co ? A jak przestanie kręcić rozrusznik to koszt naprawy jest dużo większy od ceny tulejek.Przy okazji można obejrzeć szczotki rozrusznika , bo za krótkie lubią się zawieszać.Sprawdzenie gęstości elektrolitu areometrem , jest tanim sposobem na poznanie stanu każdej celi akumulatora.Gęsty olej nie ułatwia rozruchu zimą .Zużyte panewki też słychać czasem przy porannym rozruchu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share konczyna

konczyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja , komputery.....

Napisany 12 luty 2012 - 12:20

Odpalanie Mtz-a zimą Witam też posiadam Mtz od marca tamtego roku:0
Ja paliłem przy mrozie -15 stopni swiecę podgrzałem i aby raz obrucił i zapalił:)
Jak bym miał kamerę to mym wam pokazał muszę sobie zrobić prezent:)
POZDRO:)

#432 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 18 luty 2012 - 19:10

Odpalanie Mtz-a zimą Gratulacje mój ma problem już na jesieni a powiem szczerze zamontowałem mu grzałkę w misce olejowej coś dało ale w zimie nie daje rady. Najlepszy sposób to odpalanie na pociąg pali zawsze oczywiście jeśli zapali drugi traktor. Powiem jedno ten typ tak ma i nic nie poradzisz.

#433 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:23

Odpalanie Mtz-a zimą Witam. Wie ktoś może przy jakich obrotach silnika Mtz uzyskuje 540 obr. na WOM-mie?? Dodam, że Mtz jest z 86 roku.
Zetor Team

#434 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:32

Odpalanie Mtz-a zimą 540 womu przy 2079 silnika o 1000 womu przy 2300 silnika
KPK Kumurun Team

#435 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:02

Odpalanie Mtz-a zimą Dzięki wielkie
Zetor Team

#436 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 04 marzec 2012 - 10:36

Odpalanie Mtz-a zimą witam, czy ktoś wie czemu w Belarusie 952.3 kontrolka świec żarowych nie zapala się po przekręceniu kluczyka tylko po chwili ok 20s od przekręcenia kluczyka zaczyna migać i nawet po zapaleniu jeszcze miga przez ok 1 min. Pali dobrze ale wcześniej kontrolka zapalała się po przekręceniu kluczyka świeciła ok. 20s następnie zaczynała migać dając sygnał do odpalenia ciągnika, jak zapalił to przestawała migać. Może ktoś się z tym spotkał? Mam nowy ciągnik i chciałbym aby było dobrze.

#437 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:39

Odpalanie Mtz-a zimą Jak ciągnik jest nowy to masz zapewne do niego instrukcje. Nic w niej nie pisze?
Zgaduje, że masz spalona świecę i kontrolka cię o tym informuję.

#438 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:55

Odpalanie Mtz-a zimą Mam instrukcje obsługi ale tam nie ma o tym nic. Jest tylko procedura odpalania czyli najpierw dioda ma świecić a jak zacznie migać to znaczy żeby odpalać. Co do świecy to także to podejrzewam i nawet wczoraj miałem sprawdzić ale czasu mi zabrakło. Ogólnie pali nieźle, ale w nowym ciągniku może to normalne że bez 1 świecy pali dobrze. Jeśli się uda to sprawdzę jutro i napisze.

#439 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:32

Odpalanie Mtz-a zimą Dziś sprawdziłem i okazało się że jedna ze świec żarowych robi zwarcie i pali bezpiecznik. Tylko że są dwa bezpieczniki jeden od pierwszych dwóch świec a drugi od pozostałych dwóch i do jednej pary idzie jeszcze kabel do kontrolki (właśnie od tej pary świeca się zepsuła). Ciekawe, że gdyby tylko druga para nie działała to kontrolka pokazywałaby że wszystko dziła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:04

Odpalanie Mtz-a zimą Witam.
Moja mtz82 też ciężko odpalała. Mój nie ma świec żarowych. Walczyłem z tym 3 lata.
Na początku wymieniłem alternator na taki z wbudowanym regulatorem (od opla astry pasował), a nie potrzebne kable wyrzuciłem. Następnie poprawiłem kabel masy (drugim kablem) grzałkę w bloku, rozrusznik szybkoobrotowy. Jeden akumulator nowy kupiłem od bizona pasował. Wyłącznik masy wymieniłem na inny i nadal to samo. Za każdym razem musiałem dostawiać rozruch żeby odpalił aż gniazdko 230V spaliło i
"es" wysadziło nawet świece od Fendta wstawiłem. Ciężko i wolno kręcił a czasami podczas jazdy jak zgasł to wcale nie chciał przekręcić. Stacyjkę wymieniłem.
Powiedziałem sobie że kupię całą instalację od 60-ki jak będę zmuszony i wstawię do mtz.
Więc na początek kupiłem grube kable(komplet) od rozrusznika od c-360 zrobiłem skrzynkę do akumulatora pod schodami gdzie się wchodzi do kabiny. Połączyłem + z rozrsznikiem a - z śrubą która się przykręca rozrusznik i jak ręką odjął wszytko na krótkich kablach. Pomogło.
Teraz pali na dotyk tak jak moja c-360

Dodaj odpowiedź