Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#341 Share ladaci1025

ladaci1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:10

Odpalanie Mtz-a zimą papa odpowietrzona inic nie daje. a po paru obkreceniach juz i akumulator sie wyczerpuja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 03:38
  •  

#342 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 luty 2011 - 16:57

Odpalanie Mtz-a zimą

Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam

witam ja mam zalozona grzałkie od zetora od strony rozrusznika ,a zeby pasowało to zastosowalem kolanko c,o przyspawalem do niego trzy płaskowniki żeby go przykrecic do bloku i teraz nawet przy -20.c zapala jak lato wystarczy podłączyc na pół.godziny do pradu

#343 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2011 - 17:54

Odpalanie Mtz-a zimą http://www.trzoda-ch...45211c99f8d177d
Tutaj jest pięknie opisane jak odpalić MTZ ,na dole strony :D

#344 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 08 luty 2011 - 20:41

Odpalanie Mtz-a zimą wkręciłem tą śrubkę w alternatorze i napięcie ładowanie wzorso o jakieś 0,5-1 volt także jest dobrze ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#345 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 12 luty 2011 - 19:48

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam MTZ 82 i zimą pali na strzał :D czasami przy bardzo duzej ujemnej temperaturze nie chce palic :D aa tak to jest git :D Pozdrawiam
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

#346 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 13 luty 2011 - 10:49

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam 2 MTZ pierwszy ma odpalanie na 12V i rozrusznik planetarny a drugi 24V i rozrusznik orginalny do -5 stopni 12V nowy akumulator i juz nie odpala a drugi mtz może być nawet -30 i pali na dotyk więc ja stawiam na 24V

#347 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:58

Odpalanie Mtz-a zimą dobry sposób to wykręcić świecę płomieniową i dać ogień z palnika gazowego odpala bez problemu

Edytowany przez andrzej207, 14 luty 2011 - 20:58.

#348 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 luty 2011 - 21:48

Odpalanie Mtz-a zimą nie chce zakladac nowego tematu wiec pytam tutaj.
przy odpalaniu mojego mtz 82 w bardzo niskich temperaturach (ok -10) zauwazylem ze zaraz po tym jak zapali wyleci z tlumika(laczenia kolanka z tlumikiem) cos czarnego olej albo ropa. mieliscie moze taki przypadek? jak juz chodzi nic nie wylatuje i wszystko jest ok.

#349 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 18 luty 2011 - 19:30

Odpalanie Mtz-a zimą Witam mam takie pytanie co zrobic zeby klemy na akumulatorach nie sniedzialy jest jakis sposob na to dzisiaj chcialem odpalic mtz a tu lipa przeczyscilem klemy jedna wymienilem i odpalil od strzala po staniu miesiac bez ruchu a tak zanik pradu ze nawet rozrusznik nie zakrecil prosze o rade

#350 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:58

Odpalanie Mtz-a zimą Kulejący układ ładowania i słabe akumulatory są powodem korozji na klemach. Porządnie wyczyścić skręcić i zabezpieczyć wazeliną techniczna. Do tego dopilnować dobrego naładowania akumulatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 luty 2011 - 11:50

Odpalanie Mtz-a zimą Wczorajsza pruba odpalenia mtż-eta powiodła się ,stał 2 mc,podgżałem świece pare sekund kręcenia i odpalony B) .Aż się zdziwiłem :blink:

#352 Share ester912

ester912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 luty 2011 - 00:21

Odpalanie Mtz-a zimą najlepiej poczekac do maja wtedy odpali

#353 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:22

Odpalanie Mtz-a zimą ja mam taki przypadek, mialem rozrusznik 12v szybkoobrotowy, na rozruch 2 aku 12v laczylem w w szereg czyli rozruch na 24v , palil extra, nawet w duzy mroz, po prostu takie uderzenie dawal ze wskoczyl od razu(na zaciag pali na metrze moze byc -30 ), przekaznik sie posypal i rozrusznik mi krecil w czasie jazdy no i padl rozrusznik. kupilem rozrusznik jubana 24 V i jest problem ,raz kreci raz nie , tyle ze na 12v go krece , dodam ze dalem nowy przewod(masa) bezposrednio z aku na rozrusznik i palilem go na krotko czyli pomijajac przekaznik co poradzicie??????? krecil nawet po nocy na tej jednej 12v takze mysle ze aku ma dosc sily aby go pociagnac, w czym przyczyna raz kreci a raz tylko tyka - czy musi byc na 24v podlaczony???

#354 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 18:53

Odpalanie Mtz-a zimą cewka dostaje za małe napięcie i dlatego tyka tak jak piszesz musi być na 24v

Edytowany przez andrzej207, 10 marzec 2011 - 18:54.

#355 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 09:54

Odpalanie Mtz-a zimą

cewka dostaje za małe napięcie i dlatego tyka tak jak piszesz musi być na 24v

sprawdze to , ale dlaczego nieraz kreci a nieraz nie ????????????i krecil nawet rano po nocy ok 0 stopni C

#356 Share pomyl88

pomyl88

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:20

Odpalanie Mtz-a zimą Belarus stał przez całą zime, po dwóch miesiącach mrozów chciałem go odpalić, to tylko tykał jak wspomniałeś, po pierwsze-klema luźno była a po drugie hebla nie wyłączyłem mu, podładowałem dobrze i bez problemu kręcił, może masz ładowanie słabe albo źle zmostkowane przewody masz? Albo ogólnie w przewodach problem może u Ciebie tkwić-mogą sie grzać np. i już masz wtedy problem z odpaleniem

#357 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:13

Odpalanie Mtz-a zimą najlepiej zamów sobie elektryka i będziesz wiedział co jest

#358 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:21

Odpalanie Mtz-a zimą janek82 wyczyśc klemy na akumulatorach i kup klemy ołowiane gdyż nie zochodzi między nimi reakcja

#359 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:54

Odpalanie Mtz-a zimą panowie mam starego MTZa 80 i bardzo ciężko pali właśnie teraz nawet jak było prawie 30 stopni. akumulatory kręcą, rozrusznik z przekładnią. Dawałem mu nawet "knota" i nic, długo trzeba kręcić, a i często aku wyładowuje się od tego. Dodam że jak go zaciągnę, to aby koło ruszyło i chodzi. zaciągam go c-360 na 2 i przy małym gazie. Co może być, bo szlag mnie trafia, a teraz robota się zaczyna . Ciągnik mam dopiero od 2 miesięcy. Silnik jak odpali to ładnie pracuje, i nie kopci. dodam że ciągnik w orginale miał tam świecę płomieniową i taki zbiorniczek na naftę, no i do tego był ten odprężnik na linkę. Ale ta świeca z naftą nie działa, tylko ten odpręznik. Ale pytałem się to nikt u nas nie używa tych świecy, jedynie uzywają ci co mają żarowe.

Edytowany przez ursus1991, 23 lipiec 2011 - 18:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 21:01

Odpalanie Mtz-a zimą Jaki tam masz odprężnik..?

Ta dźwignia na kolektorze dolotowym ze sterowaniem w kabinie służy do odcinania dopływu powietrza czyli awaryjnego gaszenia w razie gdyby nawalił regulator obrotów i silnik zaczął się "rozbiegać". To nie jest odprężnik i nie ciągnij za to czasem podczas próby odpalania.
Niektórzy używają tego jako przysłony przy odpalaniu świecy płomieniowej, ale goovno to za przeproszeniem daje, podobnie jak cała ta świeca.

Jeżeli kręci a nie odpala, to po prostu kręci za wolno. Daj rozrusznik do elektryka do sprawdzenia, to raczej tylko jego wina.

Ewentualnie można też spróbować odpalić 'z kabli' z drugiego ciągnika jako pomocnika, ale trzeba mieć dobre przewody. Jeżeli wtedy by odpalił zimny dobrze to znaczyłoby, że to baterie już nie dają odpowiedniego prądu. Jeżeli przewody masz w porządku i wszystkie połączenia w dobrym stanie, to tylko to jedno z dwóch będzie winne jeżeli "na zaciąg" i po rozgrzaniu odpala dobrze...
good God damn and other such phrases...

Dodaj odpowiedź