Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

914 odpowiedzi na ten temat

#321 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:03

Odpalanie Mtz-a zimą Ja do pronara 82sa wlałem ostatnio ropy do tego zbiorniczka
i podczas grzania świecy przysłuchiwałem się i macałem kolektor ale jakoś różnicy nie było
nie zapalałem go ale tan na próbe przekręciłem silnikiem 2 razy ale nie zaskoczył
po czym poznać że świeca dziala i podaje rope na żarnik
I jeszcze jedno do czego służy przestawianie alterntora zima lato (1000w)
co to daje i jak to zrobić pozdro
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 19:38
  •  

#322 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:59

Odpalanie Mtz-a zimą O widzę kolega z pobliża :( Ja wymontowałem całą świecę i zbiorniczek podłączyłem kable i było widać co się dzieje. W altku regulujesz taką śrubką na płaski śrubokręt na zima albo lato , nie jestem pewien ale chyba chodzi o prąd ładowania
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#323 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 14:00

Odpalanie Mtz-a zimą Jeśli na regulatorze masz taką śrubkę z napisami "lato - zima" to przekręcasz ją w danym kierunku. bywały też regulatory gdzie śrubkę wkręcało się by zetknęła ze zworą. W instrukcji obsługi innego wschodniego pojazdu w instalacji 24V napięcie ładowania powinno podnieść się o 1.5 do 3V ( przy 12V pewnie trochę mniej).

#324 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:16

Odpalanie Mtz-a zimą Mój belarus pali idealnie :P Stoi pod wiata przy -13 bez świecy nie miał problemów żeby odpalić :P

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#325 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:56

Odpalanie Mtz-a zimą

Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam

szybki rozrusznik ,sprawna swieca płomieniowa i pali .Na dużym rozruszniku przy +5 był problem .Na szybkim latem paliłem na aku 60Ach ,radze zaiwestować w rozrusznik osobiście mam litewski jubane niecałe 300 złoty , chodzi 3 lata a pale często

#326 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:58

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam duży rozrusznik, po wymianie tulejek, nowe akumulatory, sprawną świece i zapala przy mrozie nawet ok -10 bez większych problemów.

#327 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:41

Odpalanie Mtz-a zimą podstawą są dobrze naładowane akumulatorki świeca żarowa i najlepszej rozrusznik szybko obrotowy ;)

#328 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 15:56

Odpalanie Mtz-a zimą Witam, mam pytanie czy jeden akumulator 12v 180ah (taki jak do bizona) i rozrusznik szybkoobrotowy wystarczy do rozruchu w zime mtz-ta? Czy moze lespzy byłby 210ah tylko ze on będzie o koło 300zł droższy. A i czy alternator da rade taki akumulator naładować??

#329 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:48

Odpalanie Mtz-a zimą przy 180 to mi na starym rozruszniku palił tylko że oprócz podgrzania to dla rozkręcenia silnka zaciągałem hamulec górski. A odkąd mam szybkoobrotowy to ten rozrusznik czuć że ma siłę do kręcenia i 180 spokojnie starcza

#330 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:07

Odpalanie Mtz-a zimą

przy 180 to mi na starym rozruszniku palił tylko że oprócz podgrzania to dla rozkręcenia silnka zaciągałem hamulec górski. A odkąd mam szybkoobrotowy to ten rozrusznik czuć że ma siłę do kręcenia i 180 spokojnie starcza

mój na 175 ah i małym rozruszniku do -10 pali ,stoi pod chmurom ,świeca odprężnik i dobry olej do niskich teperatur

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share MTZ892

MTZ892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i oczywiscie KPK KUMURUN TEAM

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:00

Odpalanie Mtz-a zimą przy odpalaniu mtz rozruch 24v w rozruszniku strzela jak by mu brakowało siły kręcić co może być przyczyną?
a

#332 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:39

Odpalanie Mtz-a zimą Słabe aku, podładuj i zobacz.

#333 Share MTZ892

MTZ892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i oczywiscie KPK KUMURUN TEAM

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:46

Odpalanie Mtz-a zimą jutro podładuję zacznę od ładowania akumulatorów
a

#334 Share ladaci1025

ladaci1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:31

Odpalanie Mtz-a zimą witam nie bede zakladal nowego tematu bo tu jest o odpalaniu mtz-a. Mam belarusa z 94r i mam problem z odpaleniem zima. akumulatory nowe,rozrusznik szybko obrotowy, przelany wrzaca woda, olej tez podgrzany podgrzewam swiece i pale a on z tlumika ani dymku przez 5 obrotow i jak krece obroty rozrusznika spadaja. I nie wiem co jest? instalacja zla czy kompresj nie ma doradcie mi cos. dziekuje za odpowiedzi i pozdrawaim:)

#335 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:30

Odpalanie Mtz-a zimą @ladaci1025 coś masz z układem paliwowym jak nawet dymka nie puści przy kręceniu. Po przelaniu ciepłą wodą, nowymi aku i rozrusznikiem nie ma prawa nie odpalić. Sprawdz filtry, później przewody czy drożne są jak wszystko ok to zobacz pompę wtryskową.

#336 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:35

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam podobnie jak u kolegi ladaci1025, ale nie przelewam ciepłą wodą. Ciągnik jest mało używany. Można spróbować przeczyścić filtry. Przewody u mnie są drożne, a te igelitowe były wymieniane niedawno na nowe. Pompa hydrauliczna wyłączona. Nie wiadomo w czym problem, że on nie pali.

#337 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:07

Odpalanie Mtz-a zimą Może krany przytkane.

#338 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:42

Odpalanie Mtz-a zimą przed odpaleniem nabij ciśnienia ręczną pompom ,jak zapali to zasilanie do przejrzenia ,morze cofać sie paliwo,jak nie odezwie się zacznij od sprawdzenia wtrysków musisz wymontować , jak nie masz pompy do sprawdzania ,wtrysk przykręć do rurki zakręc rozrusznikiem ma byc mgiełka jak nie bedzie końcówki do wymiany .Jak wymontujesz wtryski załatw stary wtrysk ,wywal środek zaślep rórke zasilającą na górę po przelewie manometr do 30 at i masz przyrząd do sprawdzenia ciśnienia w cylindrach , wartość ciśnieni musisz sobie znależć zazwyczaj 18 do 30 ,poniżej 18 silnik do remont ,jak mocno nie dymi z odmy ,głowic do sprawdzenia ,jak dymi dół

#339 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:48

Odpalanie Mtz-a zimą Gdzieś kiedyś czytałem że na alternatorze zmienia się prace na "zime" jak to się robi? I co to poprawia? Ładowanie??
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:39

Odpalanie Mtz-a zimą Masz śrubkę na śrubokręt kręcisz w pozycję ruskie Z lub L Masz ją z tyłu altka. U siebie nie sprawdzałem ale chyba większe ładowanie daje na aku w pozycji zima
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Dodaj odpowiedź