Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

919 odpowiedzi na ten temat

#261 Share xze

xze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:07

Odpalanie Mtz-a zimą Da rade płomieniową bo u mnie w belarusie jest i pali przy 30 stopniach

Jeśli ktos niema

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 11:54
  •  

#262 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:11

Odpalanie Mtz-a zimą ja się dołącze do tej rozmowy o odpalaniu mtz zimą .Akurat mam Mtz 82 z 1996r i posiadam go od nowości nigdy nie miał lekko od samego początku dostawał po zaworach i nie powiem na niego złego słowa .A jeżeli chodzi o odpalanie zimą to nikt mi tego nie powie że przy -20 Mtz pali od 3 obrotów wału albo coś takiego chyba że ten traktor stoi w garażu gdzie jest max. -5 :D to wtedy się zgodze :( Ale Jeżeli on stoi na podwórku to jest masakra wiem bo sam już prubowałem palić w takie mrozy mam ten rozrusznik szybkoobrotowy ale i tak masakra ale ja mam na to całkiem dobry sposub i nawet umnie ostatnio było -27 traktor na podwórku i dosyć dobrze zapalił :( . Więc nie piszecie czegoś takiego!! chyba że każdy z was trzyma ciągniki w garażu gdzie jest max-7 no to jeszcze jakoś tam załapie ten MTZ :( :(

#263 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:25

Odpalanie Mtz-a zimą Mnie akurat nie zagiąłes bo prawdę pisze :D :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#264 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:42

Odpalanie Mtz-a zimą No ty akurat piszesz prawde :D Ale powiedz sam żeby odpalic Mtz Przy -20 to jest to masakra :(

#265 Share glizda70

glizda70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:49

Odpalanie Mtz-a zimą Ruski napisz co to za dobry sposób masz na odpalanie.

#266 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:27

Odpalanie Mtz-a zimą W latach osiemdziesiątych ojciec kupił mowego mtzeta i zimą jeżdził trochę w lesie,jak przyszły mrozy to dwie sześdziesiątki nie mogły go ruszyć z miejsca, taki miał gęsty olej w przekładni.Jak już ruszył to koła się nie kręciły.Wpadliśmy na pomysł żeby odpalać go przez WOM.W mtzcie trzeba włącyć wałek na 1000 obr pod ciągnikiem.C 360 ustawiamy tyłem do ruskiego i łączymy je mocnym przekażnikiem.W sześćdziesiątce jest możliwość włączenia wom przez wsteczny,po wyzerowaniu reduktora.W ruskim musi być włączony wałek tą wajchą w kabinie.Cały pic polega na tym żeby w c360 wcisnąć sprzęgło jak ruski zacznie odpalać,bo może nie wytrzymać. :D

#267 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:13

Odpalanie Mtz-a zimą I nie ślizgną taśmy na WOMie w ruskim jak tak bedziesz przekazywał moc? :D

U nas w pronarze odpada bo WOM jes załączany elektorhydraulicznie, ale patent dobry...

Kontakt 661995047

#268 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:10

Odpalanie Mtz-a zimą Grzałka w misę olejowa mi morze być -30 i mtz zapali ale ja do -20 nie używam grzałki ani świecy płomieniowej bo nie działa a i tak ciągnik zapala,trzeba tylko zamknąć tą klapkę od gaszenia i jak zacznie się dymić z wydechu to wtedy otworzyć i po paru obrotach zapala.Jak się mu zamknie dopływ powietrza to wtedy szybciej kreci tak jak by miał dekompresor.I oczywiście rozrusznik szybkoobrotowy,bo inaczej to przy temp około 0 już nie chciał palić i trzeba było go zaciągać.

#269 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:15

Odpalanie Mtz-a zimą Ja też nie mogłem odpalic po dłuższym postoju w garażu,ciągłem z kabiny ta klapke i nic ,dopiero podniosłem maske wsadziłem kumpla do kabiny,klapke dopchłem mocno ręką po 10sek kręceniu i powoli puszczaniu klapki zapalił.linka mi nie dociąga do końca tej klapki i przepuszcza powietrze a wczesniej męczyłem sie z godzine zeby go odpalić.Najlepiej to dobre akumulatory,grzałka i rozrusznik szybkoobrotowy.
Niby Bialoruski ciągnik a na mrozy nie przygotowany.Ciekawe jak tam je zapalają:D

#270 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:04

Odpalanie Mtz-a zimą To jest najlepszy sposub :D ja mam taki palnik co przykrecasz do butli gazowej zwykłej kuchennej i zaczynam grzac miske olejową potem blok ,pompe ,odstojniki , wtryski ,a gdy mam to juz nagrzane to ściągam gume tą co łączy filtr powietrza z tym kolektorem spycham ją całą na kolektor i wtedy robi się taka przerwa a kumpel wsiada do ruska pociąga za linke i obruci z 3 razy wałem i puszcza linke ale dalej go pali wtedy ja mu tylko daje ognia tam gdzie ta guma była od razu zaczyny łapać :D obruci max 3 razy i chodzi :( Muwie wam dobry sposub bo ostatnio jak były te mrozy to paliłem go bez zarzutu w ten właśnie sposub :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:10

Odpalanie Mtz-a zimą W instrukcji z 85r jest opisany orginalny podgrzewacz benzynowy jako wyposarzenie dodatkowe.Montowało się go pod miską olejwą a z lewej i prawej trony silnika szły przewody do tej zaślepki i kwadratowej śruby.20 min i 80stopni na kotle :D

#272 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:25

Odpalanie Mtz-a zimą ale to przy -27 to jakieś 15 min i ruski na chodzie :D

#273 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:41

Odpalanie Mtz-a zimą Tak sobie to czytam i jednej rzeczy zrozumieć nie mogę-czy silnik w MTZ-ecie,Białorusie czy jak tam zwał to ten sam silnik co w Farmerze ?-bo jak tak czytam to dochodze do wniosku że to dwie kompletnie różne konstrukcje Dodany obrazek -tu pali a tu nie Dodany obrazek

#274 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:52

Odpalanie Mtz-a zimą MTZ To jest ruska konkstrucja :D Ale silniki nie do zajechania :D

#275 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:50

Odpalanie Mtz-a zimą Prędzej te silniki nas nerwowo zajadą w zime :D

#276 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:40

Odpalanie Mtz-a zimą No ale za to wiosna lato jesień to nie ma co narzekać :D

#277 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 09:46

Odpalanie Mtz-a zimą A byli wczoraj u mnie z redakcji RPT w sprawie informacji na temat podgrzewacza bloku w mtzcie, artykuł ukaże się dopiero w marcu, ale z tygodnika rolniczego byli juz wczesniej i artykuł będzie w tym tygodniu, tzn. po niedzieli :D

Kontakt 661995047

#278 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 styczeń 2010 - 13:58

Odpalanie Mtz-a zimą MTZ 820 z 2006r 1600h rozruch na 24V + świeca pło. przy -18 bo tylko tyle natura nagoniła do Legnicy we środę rano, 20s grzania,wciśnięte sprzęgło i gaz do podłogi.10-15s kręcenia rozrusznikiem, zapalony.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#279 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:04

Odpalanie Mtz-a zimą Mój z 2007r. rozruch 24V tez ładnie zapala, oby tak dalej.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:11

Odpalanie Mtz-a zimą Ej tylko popatrzcie na wasze roczniki to w nie macie co ruwnać bo te wasze MTZ są już lepiej przygotowane na mrozy :D

Dodaj odpowiedź