Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

915 odpowiedzi na ten temat

#201 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:45

Odpalanie Mtz-a zimą jeśli rozrusznik z przekładnią to coinnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 01:32
  •  

#202 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:33

Odpalanie Mtz-a zimą dobre aku i świece żarowe i zapali od razu po paru obrotach wału korbowego tak jest u mnie przy 952 przy -12
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#203 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:06

Odpalanie Mtz-a zimą Bez rozrusznika szybkoobrotowego przy temperaturze w okolicach 0 to nie ma co drzwi od garażu otwierać.

#204 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:08

Odpalanie Mtz-a zimą ja przy -1 bez swiec odpale na słbych aku
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#205 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 10:32

Odpalanie Mtz-a zimą ostatnie mrozy były w okolicach - 20 w nocy. stary mtz z 86 roku odpalił za 3 próbą (zapowietrza się pompa wtryskowa). rozrusznik szybkoobrotowy, sprawne świece i pali. (jeden akumulator stary a 2 ma rok). sprawny silnik, instalacja i powinien palić na dotyk, bez pompek do grzania płynu, samostartu i innych wynalazków.

#206 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:32

Odpalanie Mtz-a zimą

Bez rozrusznika szybkoobrotowego przy temperaturze w okolicach 0 to nie ma co drzwi od garażu otwierać.

Dokładnie.Nic dodać nic ująć.

#207 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:47

Odpalanie Mtz-a zimą mam nowy rozrusznik ledwo odpala na prostowniku i świeca żarowa ale mam chyba przestawiony rozrząt i nie ma fahowca żeby go ustawili dzwoniłem do pięciu serwisów powiedzieli że na słuch ustawiają w fabryce nie wiedzieli

#208 Share michal1111111111

michal1111111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:58

Odpalanie Mtz-a zimą witam mam pytanko nieodpala mi za ciekawie w zime a jak to jest z tą świecą że sie wciska przycisk w kabinie i pali u mnie to nie działa

#209 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:55

Odpalanie Mtz-a zimą jeśli nic nie było w silniku robione to rozrząd się sam nie przestawi. a ustawienie jest banalnie proste (na kołach zębatych masz znaki. znaki muszą się zejść w jednym miejscu, wszystkie razem. później zabezpieczasz wałki, koła zębate i inne głupoty, dajesz nową uszczelkę, zakręcasz pokrywę + 100 innych głupot i działa).robiłem to 2 razy w życiu i nie polecam 6 godzin roboty samemu.
co do odpalania to tak na serio sprawdzić trzeba aerometrem akumulatory, rozrusznik u elektryka, regulację silnika i świecę, o ile nie jest padnięty silnik to powinien palić. :lol:

#210 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:48

Odpalanie Mtz-a zimą do rozrządu nie zaglądałem jak zrobili mi pompę bardzo głośno pracował to przestawiłem pompę wtryskową o dwa otwory po roku znowu ją robiłem i chciałem ją z powrotem przestawić i trochę namieszałem ustawiłem na kapilare ale nie jestem pewny jak miałem rozruch na 24V to palił dobrze teraz jest 12V i nie chce ale obok mają 82TS od nowego i też nie chce palić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 17:06

Odpalanie Mtz-a zimą Kupiłem grzałkę z allegro i po podgrzaniu zapala jak latem :)
Jedyny problem to zamarzające paliwo przy -13

#212 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 03 styczeń 2010 - 17:56

Odpalanie Mtz-a zimą To dolej nafty do paliwa, benzyna też podobno pomaga.

#213 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:11

Odpalanie Mtz-a zimą spuśc ten syf z zbiornika i kup zimowe paliwo i poproblemie

#214 Share Krystian31

Krystian31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:59

Odpalanie Mtz-a zimą u mnie jak kiedyś odpalałem samostarem to strasznie dawało po zaworach...

#215 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 10 styczeń 2010 - 21:15

Odpalanie Mtz-a zimą Panowie mam takie pytanie w związku z paleniem naszych MTZ'ów. Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem samochodowym i wspomniałem mu jak ciężko się odpala MTZa i że myślę o jakiejś grzałce do wody. A on mi zasugerował żeby lepiej dać na warsztat do auto-szlifu głowice i niech mi zamontują takie świece żarowe ceramiczne jak w samochodach i nie będzie problemu. Podobno nawet przy przewierceniu kanału np wodnego nie ma problemu bo można tulejke gwintowaną wstawić a w nią wkręcać świecę. Oczywiście świecę można dobrać jaką się chce i najlepiej od popularnego auta i żeby tania była B)

Kombinował ktoś z was w tym kierunku i czy warto jest w coś takiego się wkręcać tym bardziej że i tak wkrótce czeka mnie regeneracja głowicy ??

#216 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:42

Odpalanie Mtz-a zimą Ja polecam grzałkę do wody odpala jak latem ( podarunkiem jak masz dobre aku lub prostownik z rozruchem) i masz obrazu ogrzewanie i tylko musisz ją kupić i przykręcić a nie przerobiać.
Rzekomo pronar 82sa ma zasilanie grzałki z instalacji ciągnika to wtedy taniej wychodzi, ale nie wiem czy aku na tym nie cierpi?

#217 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:00

Odpalanie Mtz-a zimą mój tez słabo odpala ale tez bende kupował nowe akumalatory i mysle ze bendzie po problemie:D dodam ze mam rozrusznik planetarny i troche lepiej kreci mój od sasiada:D ktory ma ten stry rozrusznik

#218 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:40

Odpalanie Mtz-a zimą a ja mam ten nowy rozrusznik i roczne aku 2x215Ah. Cała instalacja sprawdzona (oczyszczone styki z rdzy i zakonserwowane preparatami). Silnik do 0 st chodzi ładnie, ładnie i równo odpala, pompa i wtryski po sprawdzeniu. Natomiast poniżej -5 tak ciężko kręci że nie jest w stanie odpalić jak nie przeleję wrzątkiem. Świecy płomieniowej nie posiadam ale nie wiem czy daje to duży efekt. Możliwe że olej stawia taki opór bo ledwo go ostatnio przy -10 c-330 na zaciąg odpaliłem - trzydziestka na zamarzniętej ziemi z blokadą na 4 zaczynała się ślizgać jak brat próbował sprzęgło w MTZcie puścić.... dlatego zanim za coś się wezmę w związku z paleniem to wolę 100 pomysłów przemyśleć i przedyskutować zanim wydam chociaż 1 złotówkę B)

#219 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 00:34

Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj Probowałem odpalic mojego MTZ i oczywiscie nie zapalił.kreciłem kilka razy aż rozrusznik przeskoczył,nagle zgasła kontrolka od ładowania i prąd się skonczył.Wyłącznik masy był gorący od kręcenia.Teraz jak włączam to nic się nie swieci i prądu nie ma. co mogło się stać?mogl sie spalic wylacznik masy?czy moze jakis przekaznik/bezpiecznik poszedł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:34

Odpalanie Mtz-a zimą Ja wprawdzie przelewam wrzątkiem ale powyżej -10*C czasami też robię taki myk (to wersja MTZa z tym czarnym kapturkiem filtra powietrza i odstojnikiem olejowym) że podnoszę ten plastikowy kapturek wlotu powietrza, podnoszę maskę i zatykam ręką wlot powietrza. Wtedy druga osoba zaczyna kręcić kręcić i zaczyna się tworzyć podciśnienie w układzie dolotowym i zassysać coraz mocniej rękę a jednocześnie ciągnik zaczyna coraz mocniej kręcić(ponieważ robi się podciśnienie i ciągnik nie ma czego sprężać). Następnie zabierasz rękę i ciągnik przy dużych obrotach złapie powietrza i odpala. Jak nie odpali to próbę ponawiasz. Po kilku próbach idzie wyczuć moment załapania i moment kiedy odpuścić bo aku pada .. ;)

Myk działa przy sprawnych aku ;) Coś w stylu odprężnika w c330 :P

Dodaj odpowiedź