Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

915 odpowiedzi na ten temat

#181 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:36

Odpalanie Mtz-a zimą Jednak ja się obawiam obiegu grawitacyjnego. Jest zbyt wolny sA duże różnice temperatur w różnych miejscach bloku. Może pęknąć na dużym mrozie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 07:31
  •  

#182 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:42

Odpalanie Mtz-a zimą no ja mam 7 lat a zapalam i w -30 niestety a mieszkam na wschodzie to takie temp. to normalka także twoje obawy są bezpodstawne

#183 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:46

Odpalanie Mtz-a zimą To mnie przekonaleś. Jak tylko wibiore sie do miasta to kupie wszystkie potrzebne rzeczy.

#184 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:27

Odpalanie Mtz-a zimą ado jakiego ciągnika będziesz robił?Moge coś podpowiedzieć jak będe umiał a pójde potem zrobie zdięcie takiej gżałki w c-360 bo mtz z gzałką sprzedałem tydzień temu to tam będzia miała co robic bo poszedł do lasu to co dziennie będzie grzany.

#185 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:56

Odpalanie Mtz-a zimą Bede robił do mtz bo 3512 zostawiam w oborze jak jest duży mróz

#186 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:04

Odpalanie Mtz-a zimą Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Grzałka w Ursusie C-360
Ja mam taką w c-360.

#187 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 17:20

Odpalanie Mtz-a zimą A czy ktoś myślał o grzałce takiej aby przeszła przez otwót w chłodnicy i w ten sposób nagrzać płyn?

#188 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 17:44

Odpalanie Mtz-a zimą A może coś takiego?
GRZAŁKA PODGRZEWACZ PŁYNU MTZ BELARUS PRONAR (861466057) - Aukcje internetowe Allegro

#189 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 17:50

Odpalanie Mtz-a zimą Dobre tylko strasznie drogie. Samemu można zrobić dużo taniej.

#190 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:02

Odpalanie Mtz-a zimą Jak ktoś nie ma smykałki lub czasu, albo jest vatowcem(będzie taniej). Przy takim urządzeniu można "posadzić" pracownika, a przy tych samoróbkach strach i kryminał w oczy zagląda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:43

Odpalanie Mtz-a zimą

A może coś takiego?
GRZAŁKA PODGRZEWACZ PŁYNU MTZ BELARUS PRONAR (861466057) - Aukcje internetowe Allegro

To niebędzie miało oczekiwanego efektu.Grzać może i będzie ale efektywność będzie mała.Ta jest przykręcana do bloku i niebezpośrednio uczestniczy w obiegu.Lepsze jest rozwiązanie jak kto ma otwór w bloku i do środka sie włoży grzałke lub moje rozwiązanie z grzałką w przewodzie .
Co do bezpieczeństwa to jak sie niema w głowie to znak bezpieczeństwa nieuchroni.

#192 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:24

Odpalanie Mtz-a zimą A dlaczego nie będzie miało oczekiwanego efektu? Na pewno będzie większa efektywność tej grzałki niż twojej w przewodzie. Ty swoją grzałka najbardziej nagrzewasz pompę wodną, a dopiero z pompy wodnej ciepło jest przenoszone na blok. Przy -25 mrozie lub większym straty ciepła u ciebie będą naprawdę spore. Nie gra roli czy obieg płynu jest samoczynny czy wymuszony, bo to metal przenosi ciepło, nawet 8 razy szybciej niż płyn. Więc najważniejsze jest aby źródło generujące ciepło umieścić jak najbliżej bloku.

#193 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 07:21

Odpalanie Mtz-a zimą Kolego powyżej , umnie na zdięciu jest grzałka w c-360 a w mtz niestety nie zrobie zdiecia bo sprzedałem ale była na obiegu zewnętrznym i płyn nagrzany wchodził od razu do bloku jak sie orjentujesz to w miejscu gdzie przwód od ogrzewania do bloku wchodzi.Dalej twierdze po 7latach użytkowania że tamten pomysł to niewypał a pozatym niebezpiecznie nagżewa blok w jednym miejscu.

#194 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 09:30

Odpalanie Mtz-a zimą Wiem że to jest C-360, no to powiedz mi jak omijasz pompę wodną i wprowadzasz ciepło bezpośrednio do bloku? Podstawowe pytanie - obieg samoczynny grawitacyjny, czy go wspomagasz jakąś pompką (czy pompą wodą)? Jeśli jest to obieg grawitacyjny to wytłumacz mi w jaki sposób twój patent równomiernie ogrzewa cały blok (przy czym nie nagrzewa płynu w chłodnicy?)? Pytam, bo studiowałem fizykę i jakoś nie mogę pojąć doskonałości Twojego rozwiązania.

Poza tym nominalna temperatura płynu podczas pracy silnika to ok 90 stopni. Grzałka ta nagrzewa płyn do ok 60stopni, więc nie wiem dlaczego uważasz że ta temperatura jest niebezpieczna?

#195 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 16:06

Odpalanie Mtz-a zimą W 60 woda ogrzana faktycznie wchodzi przez pompe a że niemam termostatu to chodzi na około i po chłodnicy i po bloku ale nagrzeje tak jak mi trzeba by zapalić.Jakbym mógł to bym nagrał i ci pokazał ale niema takiej możliwości.
Dalej.Jak pisałem wyżej w MTZ(szkoda że niemam zdięć)nagrzany płyn wchodzi przez wąż 15cm do bloku od strony kierownicy przez wyjście na ogrzewanie które umnie było odłączone.Proste?A ohcłodzony płyn wracał do grzałki od strony pompy wody (chyba).Grzałka jest umiejscowiona możliwie najniżej a najlepiej poniżej komory wodnej silnika , wówczas nietrzeba żadnego zasilania bo sama grawitacja wystarczy .Niepamientam dokładnie ale jak ktoś mi powie że pali mtz po kilku dniach mrozu -20 bez podgrzewania to nieówierze.
Mowa o czerwonych mtz.
Dziś zrodził sie projekt budowy systemu podgrzewanai do ciągnika MF8150 180km.Podstawą grzania będzie 3 grzałki , każda po 1500W .Wtyczka siłowa a każda grzałka do innej fazy sie podłączy .Obódowa tego ustrojstwa z kwasówki chyba będzie.Temat na cieplejsze dni ale montaż to napewno latem bo tera to zazimno i wszystkie plastyki zamarzły.

#196 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:49

Odpalanie Mtz-a zimą auauau ja mam MTZ 80 KM silnik od maybacha
V-MAX 280km/h a ruski papaj 73km/h i odpalają przy -60 stopni celsjusza
a i mam Audi b4 odpala przy -100 a mama takeigo szrocika Audi a4 a nie nie to to szajs nawet przy dodatniej nie chce palić a zawieszenie codziennie trzeba robić
WIĘC MTZ IS THE BEST

#197 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 08:11

Odpalanie Mtz-a zimą Kolego ,,farmermf''jak nie wierzysz że MTZ morze zapalić po kilku dniach mrozu -20 to zapraszam Cię do mnie i wtedy zobaczysz jak czerwony MTZ pali

#198 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 28 grudzień 2009 - 09:32

Odpalanie Mtz-a zimą zeby była nafta w zbiorniczku i na swiecach powinien zapalic
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#199 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 14:48

Odpalanie Mtz-a zimą

Kolego ,,farmermf''jak nie wierzysz że MTZ morze zapalić po kilku dniach mrozu -20 to zapraszam Cię do mnie i wtedy zobaczysz jak czerwony MTZ pali

No niewieże , no chyba że stoi w oborze .Mam swoje lata i troche widziałem jak zapalają mtz .Teraz byłem w Pronarze i było coś koło zera i widziałem jak pali nowy , czerwony Pronar, a raczej jak niezapalił i klijent pojechał do drugiego dilera oglondać forterre która zapaliła odrazu. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:23

Odpalanie Mtz-a zimą Rozrusznik szybkoobrotowy i dobrze naładowane akumulatory i ciągnik pali.Fakt że musi trochę pokręcić ale zapala.W mojej miejscowości gościu ma Pronara 82 i Zetora ten drugi zapala bez problemu i później ciąga Pronara a temperatura ok -3 jak ich widziałem.Dodam że ciągnik stoi w garażu a nie w oborze bo obory nie posiadam.

Dodaj odpowiedź