Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

707 odpowiedzi na ten temat

#401 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5029 postów
  • 11353504

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:41

Odpalanie Mtz-a zimą Nikt raczej niew ma do ciebie pretensji ale jak stwierdziłeś po to jest forum. Teraz wiesz co to jest, jak się nazywa i do czego służy. Gdyby tego nie sprostował to za trzy miesiace połowa ludzi majaca mtz-ta była by przekonana że ma odprężnik i hamulec górski.
  • 0
KPK Kumurun Team

#402 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2589 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:44

Odpalanie Mtz-a zimą Nikt ci nie broni wyrażać swej opinii dobrze że podzieliłeś się tym ze lżej się odpala ale błąd że działa to niby na tej samej zasadzie jak w C-330 bo to są 2 różne bajki
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#403 kemotke

kemotke

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 11:41

Odpalanie Mtz-a zimą wajhę zamykającą dopływ powietrza można nazwać hamulcem górskim, w tym temacie nie ma to aż tak ogromnego znaczenia, a mysle że wiekszosć z urzytkowników i tak zrozumiała co kolega miał na myśli
  • 0

#404 zetor565

zetor565

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 13:10

Odpalanie Mtz-a zimą [quote name='Marcin1987' timestamp='1198003465' post='110432']
Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdra
  • 0

#405 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 03 styczeń 2012 - 14:04

Odpalanie Mtz-a zimą 21 stron w temacie o słabo palącym MTZ, a ten się pyta czy jest z tym problem.
  • 0

#406 Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 991 postów
  • 9530538
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 styczeń 2012 - 16:53

Odpalanie Mtz-a zimą moj pronar (ten sam silnik co mtz ) na oryginalnym rozruszniku, 2 akumulatory 12v , ze sprawna swieca plomieniowa przy -14* pali po 3 obrotach walu (nie mam zadnego podgrzewacza na prad)
  • 0
Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, C-330M, C-360, Claas Dominator 96
KPK Kumurun Team : )

Sprzedam ! -----> http://tablica.pl/of...zytkownik/ZjHl/

#407 Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów
  • 9176619
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:27

Odpalanie Mtz-a zimą Świeca robi swoje, nie spodziewałem się, że aż w takim stopniu. Nawet może jak ktoś pali na pych bo ma nie sprawny rozrusznik to niech sobie chociaż świecę zrobi i się przekona, że to czyni cuda :lol: w mtz pewnie też :rolleyes:
  • 0
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#408 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 40946876

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:45

Odpalanie Mtz-a zimą koledzy mam pewien problem z belarusem 952,2, a mianowicie coś się dzieje że nafty w zbiorniczku wystarcza tylko na 4 odpalenia ciągnika, zbiorniczek napewno jest szczelny bo nie ma z niego żadnych wycieków. Ciągnik lepiej zapala bez użycia świecy niż z nią a jak jest już duży mróz i odpalam ze świecą to długo kręci a jak już zapali to mocno dymi białym dymem. Bardzo prosze o rady co jest w nim nie tak
  • 0

#409 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 29 styczeń 2012 - 12:27

Odpalanie Mtz-a zimą Świeca leje trzeba ją wymienić a jak odpalasz to spróbuj bez gazu dopiero jak zaczyna łapać to gaz pisze z własnego doświadczenia żeby nie było że ktoś komuś mówił czy coś później tą świece orginalną wymieniłem na tą z MF i problemy ze świecą się skończyły
  • 0

#410 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 40946876

Napisany 29 styczeń 2012 - 13:29

Odpalanie Mtz-a zimą zauważyłe też, że tłumnik jest polany nieprzepaloną nafta albo ropą a z jakiej serii MF masz te świecę?
  • 0

#411 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 29 styczeń 2012 - 15:33

Odpalanie Mtz-a zimą Taką od mf 255 kupiona w najbliższym sklepie z częściami za około 40 jakość nie najwyższa później miała być orginalna angielska bo podobno lepiej grzeje ale mtz został sprzedany i tak historia się skończyła teraz trochę żal ale cóż takie wtedy były warunki
  • 0

#412 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 40946876

Napisany 29 styczeń 2012 - 16:47

Odpalanie Mtz-a zimą a trzeba coś przerabiać w mocowaniu czy pasuje bez problemu?
  • 0

#413 PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:43

Odpalanie Mtz-a zimą Witam też mam świece od MF 255 dwiegodziny zabawy i zupełnie inna robota i niema tego dziwacznego zbiorniczka ja to podpiełem pod zasilanie pod filtr paliwa .Ta orginalna świeca to tylko prąd brała i zero efektu było teraz naprawde odpalanie przy mrozach to nieproblem jak będe miał czas to wrzuce jakieś fotki acha koszt tej zabawy to świeca 25 zł rurka zasilająca od MF 15 zł pozdrawiam
  • 0

#414 Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów
  • 9176619
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:45

Odpalanie Mtz-a zimą 25 zł ale zapewne produkcja indyska... a to się równa chińska z 3 jakich kupiłem dwie działają także nie jest źle :)
  • 0
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#415 marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • 19816022
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 11:05

Odpalanie Mtz-a zimą grzałka podgrzewająca płyn w bloku jest jeszcze skuteczniejsza :D ale świeca płomieniowa też nieźle daje od MF....
  • 0

#416 Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • 5478332
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 01 luty 2012 - 17:35

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam mały problem, wczoraj paliłem belarusa 820.1,produkcja 2011r., z użyciem świecy płomieniowej w ten sposób :
-włączam kluczyk na pozycję 1, idzie prąd na kontrolki, wskażniki zaczynają działać
-wciskam przycisk od grzania świecy > zapala się kontrolka > po ok 30 s kontrolka miga > trzymając dalej przycisk świecy daje kluczyk na pozycje 2 i kręce rozrusznikiem
-tylko jakoś palił tak samo jak wcześniej bez świecy, kilka obrotów dym i pali.
-gazu nogą nie dodaje jak odpalam, dopiero jak ruszy to lekko daje.

Dziś było inaczej :
-włączam kluczyk na pozycję 1, idzie prąd na kontrolki, wskażniki zaczynają działać
-wciskam przycisk od grzania świecy i żdziwienie bo zaczyna kręcic rozrusznik, a kluczyk dalej jest w pozycji 1. Kontrolka od świecy się nie pali, tylko od razu mi kręci rozrusznik.
-bez użycia przycisku grzania świecy normalnie dalej odpalam kluczykiem, nie pali się żadna kontrolka.
W ciagu dnia kilka razy odpalałem i to samo. W zbiorniczku nafta(lub ropa) jest do pełna, jeszcze fabryczna. Nic nie grzebałem, świecy użyłem pierwszy raz wczoraj a dziś już lipa. Kontrolka od świecy na desce działa bo sprawdzałem tym podświetlaniem.
Co sie mogło stać ?
Czy jest taka opcja, że świeca płomieniowa jest spięta z rozruchem i jak się niby nagrzeje, da wystarczający płomień, to daje sama prąd na rozrusznik zamiast kluczyka?
W kolektorze za świecą mam zamontowane też takie białe okrągłe pudełko to chyba jakiś czujnik temperatury czy coś, bo idzie jeden kabel do tego. Czy to steruje pracą świecy?

Edytowany przez Biebrzak, 01 luty 2012 - 17:38.

• 0

"KPK Kumurun Team"

#417 Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 991 postów
  • 9530538
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 luty 2012 - 18:30

Odpalanie Mtz-a zimą tak nie powinno byc raczej masz gdzies zwarcie paliwo na swiece leci dopiero jak przekrecisz kluczyk w pozycje "start" czy jak ty mowisz "2" otwiera sie zaworek wtedy jezeli pali po nacisnieciu przycisku swiecy to jest jakby na odwrot
  • 0
Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, C-330M, C-360, Claas Dominator 96
KPK Kumurun Team : )

Sprzedam ! -----> http://tablica.pl/of...zytkownik/ZjHl/

#418 Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • 5478332

Napisany 01 luty 2012 - 18:36

Odpalanie Mtz-a zimą Czyli zwarcie gdzieś w świecy skoro jeden kabel idzie od kluczyka a drugi od przycisku pdgrzewania, a oba wchodza do świecy?
Bo w stacyjce albo w przycisku pdgrzewania nie ma sie co zwierać jak idzie po jednym kablu. Jutro popatrze dokładnie jak tak.
  • 0

"KPK Kumurun Team"

#419 pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • 6493852
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 01 luty 2012 - 19:26

Odpalanie Mtz-a zimą Ja bym zadzwonił do serwisu. W końcu ciągnik prawie nowy więc niech naprawiają.
  • 0

Google AgroFoto Ads Odpalanie Mtz-a zimą

• Reklama google
Dzisiaj, 03:10
  •  

#420 Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • 5478332

Napisany 01 luty 2012 - 20:16

Odpalanie Mtz-a zimą Zadzwonie i tak,ale maszyna potrzebna codziennie, a mróz już 19 w dzień. Myślałem, że może sam zrobie jak jakieś głupstwo, bo za dużo grzebać sam nie mogę.
  • 0

"KPK Kumurun Team"

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s