Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Mtz-a zimą

1014 odpowiedzi na ten temat

#941 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 13 styczeń 2017 - 19:37

Odpalanie Mtz-a zimą

Z grzałką się zgodzę przy tej całej otoczce i czasie ma swoje zalety. Ale o płomieniówce mi nawet nie mówcie a tym bardzie nie porównujcie tego gówna do świec żarowych. To nieporozumienie. 

KPK KUMURUN TEAM

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Mtz 82

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 15500.00 PLN
  • 19 wrz 2017
Ciagnik MTZ 82+ przyczepa leśna FAO-FAR 7t, zestaw zrywkowy

• 51000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 17 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Mtz-a zimą Dzisiaj, 00:29
  •  

#942 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 20:08

Odpalanie Mtz-a zimą

Dokładnie :P grzałka ma swoje zalety ale jeśli potrzeba odpalić ciągnik bo trzeba jechać "na sygnale" to tylko świece żarowe

#943 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2588 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 21:29

Odpalanie Mtz-a zimą

A ja sie pochwalę swoim ,po 3 tygodniach lenistwa ,w zeszłym tygodniu odpaliłem swojego i pomijając ten chol...y bendiks to jak w końcu chwycił i zakręcił silnikiem to od strzała przy - 15 ,bez grzania czegokolwiek ,powiedzcie mi dlaczego jedne stwarzają tyle kłopotu a inne odpalają ,baterie mam 7 letnie i odpukać nadal niezłe gadaja ,ciekaw jestem jak długo moja sielanka potrwa  :) 

Sławek tylko takie szybkie akcje to katorga dla ciągnika ,tak jak Seweryn pisze przy dobrym mrozie ciężko kierownica zakręcić ,wypadało by się trochę rozgrzał ;)

#944 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 09:41

Odpalanie Mtz-a zimą

Zgadzam się z tym , ale grzałka nie rozgrzewa oleju w wspomagania i do tych 15 min trzeba doliczyć 30 min grzania silnika , a z żarową świecą masz po 15 min wyjazd.

#945 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9341 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 09:58

Odpalanie Mtz-a zimą

E tam gadasz. Wystarczy grzałkę włączyć na 15-20 minut i palisz. Olej silnika rozgrzewa się szybciej od ciepłego już bloku a dla oleju w wspomaganiu wystarczy 5 minut. Świecami zyskasz 5-10 minut. Powiedz mi gdzie się może tak śpieszyć traktorem? 

Ja odśnieżam w zimie, jestem na telefon i nie przypominam sobie od 6 lat takiej sytuacji.

No a świeca pomaga ale przynajmniej u mnie do -10-ciu. Potem i tak ma ciężko. Grzała robi robotę za świecę i za rozgrzewanie silnika.

Edytowany przez seweryn20, 14 styczeń 2017 - 10:00.

KPK Kumurun Team

#946 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 12:07

Odpalanie Mtz-a zimą

Wyobraź sobie , że ja muszę czasem auto ciężarowe ciągnąć w zimie u mnie do góry i nie zawsze idzie wycelować idealnie w czas kiedy włączyć grzałkę, którą też własnej roboty posiadam przy mtz ;)

IMG_4895.JPG

#947 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9341 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 22:37

Odpalanie Mtz-a zimą

Jak ja miał bym ciągnik mordować zimny bo jakaś fajtłapa wyjechać nie umie to bym to pierdzielił dał bym mu łopatę. Z kierowcami ciężarówek nie ma problemów sami grzeją silniki po godzinie czasu są na tyle wyrozumieli że poczekają. Jak dla mnie to dalej kiepski powód.

KPK Kumurun Team

#948 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:33

Odpalanie Mtz-a zimą

Ładny silnik. Czemu zawdzięcza ten kolor?

Czyżby piaskowany?

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 14 styczeń 2017 - 23:34.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#949 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 10:56

Odpalanie Mtz-a zimą

Tak piaskowany

#950 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3037 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 styczeń 2017 - 12:16

Odpalanie Mtz-a zimą

pewnie ze lepiej rozgrzac na spokojnie, ja jak mialem mtz i nie mialem  turbiny to jak mroz byl to tez czekalem z 10min na postoju nim troche sie wszystko "rozejdzie" po silniku i troszke rozgrzeje, jak dolozylem turbo to nawet latem na pusto dałem mu pochodzić.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9341 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 12:38

Odpalanie Mtz-a zimą

Sama turbina tu jakoś różnicy nie robi poza tym że na zimnym nie chce za skarby świata dmuchnąć. 

Ale faktem jest że  klekota trzeba rozgrzać. 

KPK Kumurun Team

#952 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:24

Odpalanie Mtz-a zimą

Ja w sumie miałem trzy motory od Kumuruna. D-50,D-242,D-240.
D-50 z żarowymi w głowicy palił nawet gitarowo, a jak miał jeszcze rozruch na 24v to już w ogóle. Na 12v też znośnie zimę znosił.
D-242 jak to już wiadomo to jakby nie silnik mtz. Bez płomieniówki na 12v i minus 15 nie problem.

D-240 To już od razu trzeba się z nim pogodzić. Sam kiedyś byłem głupi i dałem za oryginalną płomieniówkę stówkę. Teraz dołożyłbym pięć dych i byłaby grzałka a tak musiałem dołożyć sto pięćdziesiąt. Krótko mówiąc najlepsza jest grzałka. Pół godzinki i masz w nosie co się dzieje. Nawet przybity zagada. Opcją na gwałt MTZ jest akurat słaby bo kabina średnio szczelna, ale tak na poważnie to jak jest do około minus dychy masz dobre aku i ładowanie to kapka samostartu i również chodzi. Nie hejtujcie tu zaraz, że samostart, bo ciągnik mój, a pół puchy nie psikam i od razu też nie kręcę. Niektóre jednostki plaki i samostarty kupują w dużych ilościach i jakoś remontów nie robią co roku. Także u mnie te dwie opcje są. Z płomieniówką już nawet nie kombinuję, bo dla mnie efekt ma niezadowalający.

new_profil_luki21   Niech Bóg Ci da żeby po zmianie z 50 na 80 palił Ci po staremu bo ludzie nie lubią przesiadać się z Merca na FSO.

Temat rzeka a nikt nie znalazł jeszcze złotej rady prócz grzałki. Piona i dobrego odpalania.

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

#953 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9341 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:34

Odpalanie Mtz-a zimą

Jest rada zamiast płomieniówki i samostartu. Opalarka, palnik na propan-butan, zagrzać kolektor ssą y a duży jest, aluminiowy.  Silnik odpala od pierwszego cylindra. 

Metoda sprawdzona w 4011 i w ruskim za czasów gdy nie miałem grzałki.

KPK Kumurun Team

#954 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:58

Odpalanie Mtz-a zimą

Tak Sewerynie zgadzam się, ale to już uruchomienie z pomocą. Mi chodzi raczej o to że on sam z siebie przy -20 nie zatrybi jak dajmy na to c 360( przynajmniej u mnie pali znakomicie). Mi to tam w sumie już zwisa bo przywyknąłem tak jak i do skrzyni. Jakby palił to fajnie, ale zazwyczaj stoi w miejscy gdzie prąd mam w chwilę, a ogólnie puszka jeździ już w budzie na awaryjne sytuacje. A jak prądu nie mam a wiem o tym że może być ciężko i nie chce wyładować aku to wolę prysnąć trzy obroty i maszyna gada. A tak to później lecisz po prąd, prostownik. To MTZ - albo kochasz albo nienawidzisz. 

#955 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 00:24

Odpalanie Mtz-a zimą Ja mam zawsze dyżurny samostart, jeden jezdzi w MTZ, drugi w Johnie. Plaki jako nie podchodzą, testowałem i za słabe jak dla mnie. Ja już testowałem różne samostarty różnych producentów i na razie najlepszy Prestone, K2 taki średni, Instant amerykański mocny, nie klekoce za mocno. Masz rację kolego, John poniżej zera kręci jak szalony ale nie łapie, głowica zdechnięta, a płomieniówka przestała działać. Komarka nawet zapalałem na tym bo nie chciał załapać na starym paliwie. Trzeba tylko wiedzieć ile prysnąć. Patrząc na YT widzę że za Oceanem jest to bardzo popularne rozwiązanie.

KPK Kumurun Team

#956 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1465 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 00:34

Odpalanie Mtz-a zimą

Kiedyś stawiałem gazową kuchenkę turystyczną pod miską olejową, była też grzałka z programatorem, teraz zimą nie jeżdżę.

#957 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 09:03

Odpalanie Mtz-a zimą Dlaczego nie jeździsz ciąnikiem zimą?

KPK Kumurun Team

#958 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 09:30

Odpalanie Mtz-a zimą

Jak nie ma produkcji zwierzęcej, tak jak ja i w zimie nie robi w lesie, to po co ciągnik odpalać ? U mnie stoi nie odpalany od początku grudnia, akumulator wymontowany.

#959 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 15:31

Odpalanie Mtz-a zimą

Osobiście jak już to robię to tak- Biorę puchę z kabiny, staję sobie na schodkach i butli z powietrzem zdejmuję plastik, psikam 2 góra 3 sekundy samostart, zakładam plastik, wchodzę do kabiny włączam hebel i zaczynam odpalać. Po tym zabiegu 3-5 obrotów ciągnik odpalony. Do tego nie ma żadnej orkiestry po odpaleniu. W dodatku na sezon to zrobię tak z 5 razy w maksie. Znam też takich co odpalają we dwóch. Jeden psika drugi odpala. Wtedy to napier..... po odpaleniu, ale że maszyny nie moje to niech robią jak uważają.

Edytowany przez Lukasz3991, 17 styczeń 2017 - 15:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 18:43

Odpalanie Mtz-a zimą

Ja mam hebel po lewej stronie z przodu, a stacyjkę dosięgam stojąc poza ciągnikiem. Nie raz  paliłem z kwaczem w kolektorze jak nie miałem sprawnych świec albo pryskając samostart. Ale jednak najlepiej mieć wszystko uszykowane tak, aby palić bez kombinacji i pomocy drugiej osoby, na tym co fabryka dała ewentualnie grzałka.

MTZ-50 bez świec jest nie do zapalenia w zimie, chyba że ciąganie przez pół wsi albo kręcenie silnikiem rozruchowym, jak ktoś ma

Dodaj odpowiedź