Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianoooo    4

Witam!!!

Posiadam ciągnik o mocy 80km i muszę dokupić do niego łącznik górny za około 200-300zł czy warto kupować łącznik hakowy ?

i czy ta kula nie wyleci z tego haka dodam jeszcze że będzie podczepainy za nie sprzet od 100kg do 1000kg

prosze o szybką odpowiedź :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Gdyby kule wypadywały to by ich nie stosowali... :)

Łącznik hakowy ma ten plus że się szybko go zapina i odpina i można stosować różne kule (np III i II kat).

Jedyne co to jest trochę cięższy o zwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie ma szans na wyczepienie się kuli.Trochę lepiej się zapina sprzęt, ale rewelacji nie oczekuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kula nie ma szans wyleciec z takiego haka :) u mnie przy ciągniku 200konnym jest taki łącznik i wszystko sie trzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19553

Hakowy jest lepszy,cięższy ale i droższy jednak coś kosztem czegoś..........jedynym problemem jaki możesz mieć to podczepianie hakowego pod opryskiwacz i inne maszyny ze "schowanym" mocowaniem na łącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Za 100zł to możesz mieć do c330, ja ogólnie myślę nad łącznikiem centralnym hydraulicznym: allegro.pl/lacznik-centralny-gorny-hydrauliczny-cbm-zestaw-i3104148575.html drogie(na allegro najtańszy) ale do pługa rzecz idealna.

 

Tutaj też na pierwszym zdjęciu ciekawa rzecz, hydrauliczny wieszak:

allegro.pl/lacznik-centralny-cieglo-new-holland-john-case-inn-i3115575259.html


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z wyglądu całkiem przyzwoicie, ciekawe tylko jak z jakością... ;)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dowiedz się jaką to ma wytrzymałość bo może się okazać zę tonę podniesiesz i trzeba będzie po nowe jechać :(


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kup od C385 i końcówkę z hakiem.

Haka użyjesz do takich rzeczy jak pług, talerzówka a zwykłej końcówki do opryskiwacza.

U mnie hak pasuje wszędzie właśnie za wyjątkiem opryskiwacza (tylko że ja mam 3łączniki do ciągników 90KM i 3 do ciapka)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

lacznik od 385 wzmacniany kosztuje ok. 150 zl.

od tego hak pewnie 200zl i wcale nie wyjdzie taniej

taki lacznik jest dobry, ale jak nie podczepiasz czesto maszyn warto przemyslec czy naprawde potrzebny, szczegolnie ze to tylko ciagnik o niewielkiej mocy i maszyny tez zapewne nie bedo strasznie ciezkie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Znam sytuację kiedy kula pękła(zmiażdżyło ją) w haku i 5 skibowy pług obrotowy o masie 2300 spadł na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Ja mam w ciągniku 90-konnym łącznik z hakiem i podczepiam maszyny o wadze około 1,5 tony i haka używam naprawdę rzadko ,może raz na dwa lata

Raczej kolego @damianoooo pomyśl o łączniku hydraulicznym


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Hydrauliczny sprawdzi się jeżeli mamy elektrozawory w ciągniku i sterowanie nimi z błotników, lub w ostateczności sterowanie podnośnikiem zewnątrz, bo nikt nie będzie skakał do kabiny co chwilę żeby wsunąć czy wysunąć łącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanki
      Witam, Ma ktoś z was drodzy użytkownicy nh td patent na wyskakujące cięgno (łącznik górny) z tego trzymaka co jest do powieszenia, nie wiem jak to dokładnie to nazwać, ale mam nadzieje że zakumaliście o co chodzi , dziś mi wypadło (po raz kolejny) i prawdopodobnie przez to się zgieło, co prawda nie gwinty, lecz tulej. pozdrawiam
    • Przez Rolnik7343
      jak myslicie warto skonktruowac samemu takie ciegno ?
       
      czy lepiej kupic nowe/używane ?
    • Przez Imbroglio
      W cięgnach dolnych w mojej 385 od strony ciągnika są mocno wyrobione gniazda i kule, mają zarówno luz boczny jak i góra-dół. W handlu dostępne są zarówno  kule jak i pierścienie. W jaki sposób dokonuje się wymiany tych kul?
       
       
    • Przez KamilModrzejewski
      Witam. Panowie potrzebuję szybkiej pomocy . Czas goni , dzisiaj miałem wykonać Orkę ale niestety moja 30`stka mnie zaskoczyła . Gdy podnoszę pług ( lub też inne narzedzie ) ponad połowę wysokości urywa się ucho od ramienia podnośnika mocujące cięgno regulacyjne łaczone z płozą . za każdym razem gdy pospawam je na nowo to urywa się ponownie . Potrzebuję szybkiej pomocy co jest przyczyną i jak z tym postąpić ponieważ gonią terminy Liczę na pomoc . Załączam jeszcze foto aby było łatwiej odkryć o co mi dokładnie chodzi . Z gory dziekuje za pomoc  
       
      P.S
      Zdj. nie jest mojego autorstwa ani mojego ciagnika lecz zaznaczyłem na nim z którym elementem mam problem .

    • Przez mus
      Cześć, mam pytanie mianowicie w tym modelu wczoraj przy graberach wygielo mi oba ciegna dolne, zrobił się z nich banan, przy próbie wyprostowania jednego materiał pękł, będzie próba spawania aby dokończyć siew ale trzeba czymś to zamienić, czymś traflszym i grubszym bo nie ukrywam 18mm to lipa pisane Przez duże litery. I Teraz pytanie czy ktoś z forumowiczów wymieniał je bo problem istnieje w tych modelach, myślałem od MTz gruby materiał 25mm tylko dziury nie pasują. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj