Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozrusznikiem w MTZ

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minio

minio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:57

Problem z rozrusznikiem w MTZ Witajcie,

posiadam w swoim sprzęcie rozrusznik jak poniżej:
http://allegro.pl/no...3104425963.html

problem polega na tym, że coś hałasuje, grzechocze w momencie gdy silnik odpala - jak teraz jest zimno i rozrusznik musi dłużej pokręcić to wszystko jest ok pięknie i cicho, aż do momentu gdy silnik odpali - w tym momencie pojawia się krótki hałas... Czy orientujecie się co to może być ? Ogólnie niby wszystko jest ok ale chciałbym to zrobić co by się nie uszkodziło do końca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozrusznikiem w MTZ Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:52

Problem z rozrusznikiem w MTZ Widocznie blokuje Ci się bendiks/włącznik rożnie to zowią. Odkręć spróbuj przeczyścić może a jak nie pomoże to wymień
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 15:22

Problem z rozrusznikiem w MTZ Ten hałas to dźwięk bendiksa, a dokładnie jego sprzęgiełka jednokierunkowego. To jest zabezpieczenie przed uszkodzeniem rozrusznika gdy silnik się uruchomi i kręci się szybciej niż rozrusznik.
Wina może leżeć we włączniku elektromagnetycznym, w którym kleją się styki główne i rozrusznik się nie wyłącza.
Bądź w bendiksie który się nie cofa.
Pęknięta sprężyna.
Albo operator za długo trzyma przekręcony kluczyk na rozruch.

#4 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 24 marzec 2013 - 15:24

Problem z rozrusznikiem w MTZ U mnie jest to samo coś grzechocze i po kilku sekundach mija. Dopuki nie padnie rozrusznik tak będzie chodzić.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 marzec 2013 - 15:28

Widocznie blokuje Ci się bendiks/włącznik rożnie to zowią. Odkręć spróbuj przeczyścić może a jak nie pomoże to wymień

Bendiks
to [ inaczej sprzęgiełko ] to co innego a włącznik to co innego , o czym ty piszesz??

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 marzec 2013 - 15:38

Problem z rozrusznikiem w MTZ Problem z bendiksem...

Edytowany przez zbych, 24 marzec 2013 - 15:40.

#7 Share minio

minio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 15:43

Problem z rozrusznikiem w MTZ Dzięki za info - tak się zastanawiam czy robić to czy niech chodzi aż się rozleci...

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:33

Problem z rozrusznikiem w MTZ Rozbierz wiele roboty nie ma. Ale to raczej bendix. Mam magnetona i w ciągu 2 lat dwa wymieniałem. W obu poszło sprzęgło jednokierunkowe w bendixie. Kiepski materiał. Rolki zrobiły się kwadratowe a bieżnia pod nimi to chyba z ołowiu.
Robi się z tego pasta ścierna dosłownie i zębatka którą napędza silnik rozrusznika nabiera luzów. Kręcąc łapią tylko czubki zębów i hałasuje. Nie mówiąc o tym co się dzieje jak silnik zapali i chwilę pociągnie.
KPK Kumurun Team

#9 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 17:26

Problem z rozrusznikiem w MTZ mariuszd93 właśnie często się spotkałem że nazywane jest to włącznikiem/cewką lub jeszcze jakoś inaczej. Wiem że to jest bendiks
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#10 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:19

Problem z rozrusznikiem w MTZ otóż mylisz się bardzo kolego ukasz cewka lub elektrowłącznik to to samo a tzw bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe które wypycha ten mały trybik w rozruszniku

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:21

Bendiks
to [ inaczej sprzęgiełko ] to co innego a włącznik to co innego , o czym ty piszesz??

Jak się nie mylę to katalogowo jest to sprzęgło rozrusznika zaś potocznie bendix i każdy wie o co chodzi.

Kiedyś w sklepie dla kaprysu zapytałem się o sprzęgło rozrusznika to sprzedawca zmieszany ale twierdził że nie mają ale jak powiedziałem że to bendix to od razu miałem na ladzie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:25

mariuszd93 właśnie często się spotkałem że nazywane jest to włącznikiem/cewką lub jeszcze jakoś inaczej. Wiem że to jest bendiks

Jak widać nie każdy kolego Sadek :D

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:01

tzw bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe które wypycha ten mały trybik w rozruszniku

Zespół sprzęgający- bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe, to właśnie ten trybik. To on jest wpychany na wieniec przez widełki, które napędza tłoczek włącznika elektromagnetycznego.

#14 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:21

Problem z rozrusznikiem w MTZ Coś się tak czepił dodałem że potocznie jest rożnie nazywane i nie sądzę żeby ktoś miał problemy ze zrozumieniem

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:07

Problem z rozrusznikiem w MTZ Napisałeś @ ukasz że bendiks to to samo co elektro-włącznik , więc nie tłumacz komuś jak sam nie wiesz o czym piszesz

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 marzec 2013 - 10:20

Problem z rozrusznikiem w MTZ Dobra, panowie proponuję zakończyć tą dyskusję. Element potocznie zwany bendiksem nazywa się: zespół sprzęgający, tak jak to wyjaśnił @mtracz. W zasadzie ten zespół poza skośnymi frezami ma niewiele wspólnego z systemem sprzęgania bendix. W oryginalnym układzie nie ma elektrowłącznika i widełek sprzęgających a koło zębate zazębia się samo dzięki wypychającym właściwościom skośnych frezów na wirniku. Dlatego układu, który używamy obecnie nie powinno się nazywać bendiksem. A już na pewno nie powinno się używać tej nazwy w odniesieniu do elektrowłącznika. Ale jak to jest w praktyce wszyscy wiemy.

#17 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:24

Problem z rozrusznikiem w MTZ Witam mam taki poblem ze jak krecilem to poszedł taki maly dymek kolo kabla co idzie juz do wirnika i mozliwe jest to ze lut mógł sie wytopic albo ze gzies jest brudno i teraz mi nie działa cz jakas inna przyczyna?

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:17

Problem z rozrusznikiem w MTZ Zamiast pisać posty, zdemontuj rozrusznik i zobacz co jest nie tak.

#19 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:07

Problem z rozrusznikiem w MTZ Witam. rozrusznik chwyci zazębi się i puszcza ,co to za przyczyna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 luty 2014 - 21:13

Problem z rozrusznikiem w MTZ Uzwojenie trzymające w włączniku rozrusznika.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.