pawel199617

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390

Polecane posty

pawel199617    2

Witam. Posiadam Massey Ferguson 390 80km i chce zakupić agregat uprawowo-siewny 2.5m. Jak myślicie czy da radę całemu zestawowi na hydropaku?

Edytowano przez pawel199617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak dociążysz przód to powinien dawać radę. Zależy też od ziemi ja robiłem takim zestawem 95km i po orce jak puściłem na max głęboko to miał co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Źle zrozumiałem myślałem, że pytasz o agregat aktywny. Jeśli mowa o biernym to jak najbardziej może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

ja mam ciagnik 85-90konny i wlasnie sie zastanawiam nad agregatem uprawowo siewnym 3m na hydropaku tylko wlasnie sie obawiam nad uciagiem i stabilnoscią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

85KM bez problemu ciągnie 2,5m agregat aktywny z siewnikiem , ciągnik z dociążonym przodem, ziemia średnio ciężka i powinien chodzić. Sprzedałem kilka takich zestawów i ciągną to przeważnie MTZ-82, czy zetorki i to na glinach.Dobrym rozwiązaniem na cięższe ziemie, pagórkowate i z kamieniami jest rototiler aktywny ,To agregat który pracuje na zasadzie glebogryzarki, dużo lżej go ciągnąć i nie boi się kamieni, a pole uprawia równie ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel199617    2

MI chodzi o agregat aktywny ponieważ posiadam pola na których ziemia jest dość cieżka...bryły itp. :) Tylko obawiam się nie bedzie wywracać MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No to już dostałeś odpowiedz co masz zrobić. Jak się obawiasz o stabilność to kup z lekkim wałem np. rurowym i hydropakiem. Najwyżej będziesz składał przy uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CELTIC    9

no widze Paweł chcesz park maszynowy powiekszyć :)

brona aktywna jak najbardziej ale lekkiej konstrukcji i na wale rurowym,broń Boże packera bo bys mf-em niebo oglądał zwłaszcza jakby sie ziemia obrała :Dnajlepiej jakbys miał gdzieś w okolicy pożyczyc od kogoś taki zestaw albo nawet samą bronr to bys zobaczył jak to pracuje i czy mf da rady.

Twój mf jest krótki i lekki, co nie jest pozytywem w takich zestawach,przód dociązyc i to pożądnie trzeba. ale kombinuj cos, to przyjade oglądnąc cos tam natworzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

posiada ktoś brone Kuhn HR 251 2,5m badz HR 3m????? Prosze o opinie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Halo Proxy, jak nowe to wszystko jest dosyć dobre na małe areały, dopiero na wielkich powierzchniach i po iluś latach wszystko wychodzi. Jedne z najlepszych starszych agregatów aktywnych to Rabe, trzeba duużo płacić, ale to świetny sprzęt. Tanie i dosyć nowe to Niemeyer, ale kto ma doświadczenia w tych maszynach to wie czemu tani jest. W kupowaniu całego jest taki problem, że np. siewnik dobry a agregat zaś do bani lub na odwrót a osobno nie sprzedają i potem sa dylematy... Raczej nikt tu opni nie napisze, bo jeżeli ktoś kupił używke i sie mu potem rozwali to i tak nikt nie wie ile to zrobiło prędzej hektarów, przedewszystkim trzeba dobrze sprawdzać luzy na każdym wirniku(największe mają zawsze te, które są najbliżej przekładni bo to one ciągną pozostałe następne).

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

oczyść skrzinka bo nie idzie wysłać nic do cia a mam pare pytań.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

U nas gosc ma MF 390 i ma aktywny prawdopodobnie na packerze ,2.5m agregat upr-siewny tyle ze na sprzegu na lancuchach(czyli nie skladany) i sieje az szumi :D i na przodzie tez nie ma jakiegos wielkiego obciaznika, a z tego co wiem to blisko mieszkamy wiec moze sie do niego udaj na narade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dobrze się Piotrek czujesz? Zdrowie Ci życzę.

Nie zapominajcie że ten MF ma zbiornik paliwa z przodu i 100l paliwa ( chyba 108 dokładnie:)) Czyli nie jest z nim tak źle przynajmniej na początku pracy:). Ja też mam taki sam plan z aktywnym 2,5m i znajomy który dorabiał się ładnych parę lat takim sprzętem twierdził jak kolega wyżej że da radę ale bez packera tylko rurowy. Podnieść to spokojnie da radę a jaki to stawia opór podczas pracy to nie wiem. Pamiętajcie że ten silnik ma niby te 80 KM jak nic nie zdechło ale przy 2200 obr a w granicach 1900 będzie z 75KM dlatego może być mu trochę ciężko. Obecnie pracuje z biernym 2,8m, znajomy 590 ma 3,2m i dziwi mi się że taki mały agregat ale jak u mnie wygląda ziemia po uprawie a u niego to nie ma co porównywać, bo to że pociągnie to ja wiem bo i 4m da radę ale z jaką prędkością to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr123456    0

czuje się dobrze,u mnie z samą broną aktywną seko pracował ciągnik o mocy 150 km ,bo zaczepiliśmy do ciągnika mtz pronar 82 tsa o mocy 90 km i nie dawał rady z nią.

 

teraz wzieliśmy agregat uprawowo siewny składający się z brony aktywnej Hermes i siewnika nadbudowanego plus active 700,pracuje z ciągnikiem massey ferguson 6480 o mocy157 km .wszystko brane na prow.

 

mnie nie trzeba zdrowia życzyć ,chyba tobie pozdrowienia.

 

 

czuje się dobrze,u mnie z samą broną aktywną seko pracował ciągnik o mocy 150 km ,bo zaczepiliśmy do ciągnika mtz pronar 82 tsa o mocy 90 km i nie dawał rady z nią.

 

teraz wzieliśmy agregat uprawowo siewny składający się z brony aktywnej Hermes i siewnika nadbudowanego plus active 700,pracuje z ciągnikiem massey ferguson 6480 o mocy157 km .wszystko brane na prow.

 

mnie nie trzeba zdrowia życzyć ,chyba tobie pozdrowienia.agregat pracuje na areale 60 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

3m brona z zawieszanym siewnikiem talerzowym to wystarczy 110-120 KM - problem może być tylko i wyłącznie z masą i stabilnością jazdy.

Piotr napisał ze do aktywnego z siewnikiem to potrzeba min. 150KM - do 2,5m z siewnikiem nadbudowanym też, do pługa o szerokości 1,6m to ile? A do grubera na 2,6m może 200KM. Dajcie spokój z takimi podpowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr123456    0

waga podana bez zboża w skrzyni nasiennej

 

to nie jest siewnik zawieszany tylko nadbudowany nad bronę aktywną,a ciągnik na taki areał jest za mały i z pełną skrzynią zboża miałby triche za ciężko,a zapotrzebowanie tego zestawu to 140 - 150 km.

 

dane producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ale gdzie jest wzmianka że musi być taka brona? Ma być aktywny, 2,5 m brona plus siewnik zwykły na hydropaku. Jakie 150km i o jakim areale piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr123456    0

sam piszesz że , zestaw uprawowo siewny aktywny ,czyli brona wirnikowa aktywna na hydropaku + siewnik do ciągnika 80 km ,moim zdaniem ,jeżeli chceszs kupić taki zestaw to musisz dociążyć przód w celu poprawy stabilnośći ,ale moim zdaniem ciągnik o takiej mocy jest zdecydowanie za słaby.u nas na 60 ha pracuje zestaw brona aktywna wirnikowa i na niej nadbudowany siewnik plus active 700 na redlicach jedno talerzowych ,ciągnik massey Fergusson 6480 o mocy znamionowej 145 km i mocy max.155 km. u nas ziemie nie należą do lekkich ,raczej średnio ciężkie lub ciężkie tj. 35 ha jest klasy 3,4,5, a 25 ha kl.5 i 6.te 25 ha to kl. ziemi 5 i niekiedy 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak, właśnie taki chciałbym do 80KM. Znajomi mają 3m brona wirnikowa z wałem packera i z siewnikiem talerzowym na ziemiach II, IIIa i max IIIb od ciężkich do bradzo ciężkich typu borowina i pracuje to z ciągnikiem ok 120KM a u drugiego 130KM. Zaden z nich nie narzeka na brak mocy, co innego to stabilności jazdy. Dlatego trochę dziwią mnie twoje wpisy o min. 150KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Wg mnie te 80KM powinno wystarczyć, znajomy ma wlasnie 390-tke i taki agregat 2.5m tylko na sprzegu sztywnym na łańcuchach i chodzi to juz kilka lat, tyle że na przod wrzucił beczke czymś wypełnioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dzięki za informacje. Ja mam tura więc przód dociążony tylko nie wiedziałem czy da to radę pociągnąć. Spróbuję gdzieś pożyczyć to okaże się jak to będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj