Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 00:47

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Ale gdzie jest wzmianka że musi być taka brona? Ma być aktywny, 2,5 m brona plus siewnik zwykły na hydropaku. Jakie 150km i o jakim areale piszesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Dzisiaj, 05:38
  •  

#22 Share Piotr123456

Piotr123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:27

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 sam piszesz że , zestaw uprawowo siewny aktywny ,czyli brona wirnikowa aktywna na hydropaku + siewnik do ciągnika 80 km ,moim zdaniem ,jeżeli chceszs kupić taki zestaw to musisz dociążyć przód w celu poprawy stabilnośći ,ale moim zdaniem ciągnik o takiej mocy jest zdecydowanie za słaby.u nas na 60 ha pracuje zestaw brona aktywna wirnikowa i na niej nadbudowany siewnik plus active 700 na redlicach jedno talerzowych ,ciągnik massey Fergusson 6480 o mocy znamionowej 145 km i mocy max.155 km. u nas ziemie nie należą do lekkich ,raczej średnio ciężkie lub ciężkie tj. 35 ha jest klasy 3,4,5, a 25 ha kl.5 i 6.te 25 ha to kl. ziemi 5 i niekiedy 6

#23 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 22:03

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Tak, właśnie taki chciałbym do 80KM. Znajomi mają 3m brona wirnikowa z wałem packera i z siewnikiem talerzowym na ziemiach II, IIIa i max IIIb od ciężkich do bradzo ciężkich typu borowina i pracuje to z ciągnikiem ok 120KM a u drugiego 130KM. Zaden z nich nie narzeka na brak mocy, co innego to stabilności jazdy. Dlatego trochę dziwią mnie twoje wpisy o min. 150KM.

#24 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 05 listopad 2013 - 22:13

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Wg mnie te 80KM powinno wystarczyć, znajomy ma wlasnie 390-tke i taki agregat 2.5m tylko na sprzegu sztywnym na łańcuchach i chodzi to juz kilka lat, tyle że na przod wrzucił beczke czymś wypełnioną.

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 08:30

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Dzięki za informacje. Ja mam tura więc przód dociążony tylko nie wiedziałem czy da to radę pociągnąć. Spróbuję gdzieś pożyczyć to okaże się jak to będzie. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Piotr123456

Piotr123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 22:01

Tak, właśnie taki chciałbym do 80KM. Znajomi mają 3m brona wirnikowa z wałem packera i z siewnikiem talerzowym na ziemiach II, IIIa i max IIIb od ciężkich do bradzo ciężkich typu borowina i pracuje to z ciągnikiem ok 120KM a u drugiego 130KM. Zaden z nich nie narzeka na brak mocy, co innego to stabilności jazdy. Dlatego trochę dziwią mnie twoje wpisy o min. 150KM.

Tak, właśnie taki chciałbym do 80KM. Znajomi mają 3m brona wirnikowa z wałem packera i z siewnikiem talerzowym na ziemiach II, IIIa i max IIIb od ciężkich do bradzo ciężkich typu borowina i pracuje to z ciągnikiem ok 120KM a u drugiego 130KM. Zaden z nich nie narzeka na brak mocy, co innego to stabilności jazdy. Dlatego trochę dziwią mnie twoje wpisy o min. 150KM.

niech cię zdiwią moje wpisy , twój wybór.

twoja decyzja.

kupisz sobie taki sprzęt jaki ci się spodoba -pozdrowienia.

#27 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 21:04

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Proxa 90 z turem 220, ziemie 1-3 klasy raczej cięższe kilka górek, agregat uprawowo siewny 2,5 czy 3 m, napewno bierny jednak czy z broną talerzową (bronę talerzową można wykorzystać np. do resztek po qq i wtedy to nie jest juz bierny ;))czy "redlice", packer (nie wiem czy dobrze rozumuje ale dla mnie hydropak to packer tylko strunowy). Packer znaczy ciężki wał zastanawiam się jak na moich ziemiach by sie sprawdził

Fakt później przeczytałem o hydropacku :-)

Znalazłem agromasz 2,7 z siewnikiem też 2,7 jednak zastanawiam się czy moja proxima 90 da sobie z nim radę wiadomo że rozdzielając jedno od drugiego jakoś to by było jednak jeśli złożymy razem to już chyba było by za ciężko co sądzicie ?

i tak sie zastanawiam jak to jest na uwrociach przecież pierwszy podnosi sie agregat więc jak kończy sie pole (granica) wówczas jak dosiać do końca ? no chyba że zaczynać od początku - > dojazd, w poprzeczkę od tej strony od której był dojazd od początku i to by miało jakiś sens (żeby nie wjeżdżać do sąsiada: duża granica lub niedobry sąsiad wogóle lepiej nie wjeżdzać )

Edytowany przez aster453, 18 sierpień 2014 - 08:36.

#28 Share Pridis3065

Pridis3065

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:17

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny do MF 390 Mam pytanie, jaki agregat polecacie do MF-a 3065? Myślałem nad agregatem talerzowym z hydropakiem 2,5 m, nie wiem tylko jaki wał wybrać, rurowy czy parkera? Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/no...4504303539.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:41

Proxa 90 z turem 220, ziemie 1-3 klasy raczej cięższe kilka górek, agregat uprawowo siewny 2,5 czy 3 m, napewno bierny jednak czy z broną talerzową (bronę talerzową można wykorzystać np. do resztek po qq i wtedy to nie jest juz bierny ;))czy "redlice", hydropak czy packer (nie wiem czy dobrze rozumuje ale dla mnie hydropak to packer tylko strunowy). Packer znaczy ciężki wał zastanawiam się jak na moich ziemiach by sie sprawdził

Zacznijmy od tego że określenie "packer" dotyczy wału a "hydropack" to sprzęg hydrauliczny do zawieszania siewnika na agregacie. Wg mnie do tego ciągnika nie przesadzaj, 2.5m wystarczy, jak masz cięższe ziemie to może lepiej wybrać agregat talerzowy z wałem "packera"

Koledze od MF 3065 polecałbym podobnie :)

Edytowany przez Adrian1025, 17 sierpień 2014 - 22:48.