bury11

LEJ problem z ustawieniem wysiewu

Polecane posty

bury11    0

Witam, panowie mam problem gdyż nie wiem jak ostawić lejka .. jest to model starego typu na dwie wajchy, chciałbym wysiać 100kg/ha i nie wiem jak go ostawić? z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc ;)

Przepraszam ze założyłem nowy temat ale nigdzie nic nie znalazłem na temat ustawiania wysiewu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

bury11 Musisz wymierzyć środek tego otworu w dnie rozsiewacza i od tego miejsca otwierać obie zasuwy.Ważne aby obie były odtwarte od środka o taką samą wartość. U mnie środek był akurat w tym miejscu,gdzie znajdował się spaw skrzyni zasypowej.Aby wysiać ok 100kg na hektar wielkość otworu powinna wynosić mniej więcej 1-1,5cm.Ważna jest szerokośc robocza.ja miałem 12m.Jeśli masz mniej to musisz wziąc mała poprawkę na dłuższy czas wysiewu,a co się z tym wiąże-zmniejszyć delikatnie otwór.Mam nadzieję,że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Na 100kg dla mocznika dzwignia góra 4, dół 4 i prędkość 9km/h przy rozsiewie na szer 8m. Tak w instrukcji pisze. Jaki chcesz sypać to zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

bury11 Musisz wymierzyć środek tego otworu w dnie rozsiewacza i od tego miejsca otwierać obie zasuwy.Ważne aby obie były odtwarte od środka o taką samą wartość. U mnie środek był akurat w tym miejscu,gdzie znajdował się spaw skrzyni zasypowej.Aby wysiać ok 100kg na hektar wielkość otworu powinna wynosić mniej więcej 1-1,5cm.Ważna jest szerokośc robocza.ja miałem 12m.Jeśli masz mniej to musisz wziąc mała poprawkę na dłuższy czas wysiewu,a co się z tym wiąże-zmniejszyć delikatnie otwór.Mam nadzieję,że pomogłem.

 

W jaki sposób ustawić go na 12m? Ja mam lej z tych nowszych, dwie dziury w dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

pawelol111 Ten typ rozsiewacza nie ma regulacji szerokości.Mój rozsiewacz miał jeden otwór w dnie skrzyni,dwie dźwignie regulacyjne i jedną do zamykania.12m roboczych osiągnąłem przez przedłużenie łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciekul
      Witam! Potrzebuję rady odnośnie siewnika kongskilde. Niedawno został zakupiony, ale nie było instytucji obsługi. W związku z czym rodzi się moje pytanie, jak wykonać próbę wyziewu zboża? Z góry dziękuję za odpowiedź! 

    • Przez wesol123101
      witam wyśle mi ktoś zdjęcie tabelki wysiewu nasion kukurydzy i nawozy do siewnik becker aeromat bo nie ma na siewniku
    • Przez kamil5421
      witam . poszukuje tabeli wysiewu do siewnika do trawy vredo 2 m . chce wysiac np 4 kg koniczyny . ale noe mam zadnej tabeli wysiewu. z gory dziekuje.
    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję tabele wysiewu do wyżej wymienionego rozsiewacza. Jedynie na temat tego rozsiewacza wiem, że wchodzi w niego 1 big bag ;). Pozdrawiam. 
    • Przez ZbigniewK
      Witam.
      Od niedawna jestem posiadaczem Case 1420. W tym roku będą to moje pierwsze żniwa z tym kombajnem i w związku z tym mam do was kilka pytań. Mianowicie, wyjechałem nim pierwszy raz w pole aby sprawdzić jak maszyna działa i zaobserwowałem kilka problemów, z którymi nie mogę sobie poradzić.
      -> Kombajn tnie słomę, (sieczkarnia jest schowana, nie chcę, żeby była pocięta). Zauważyłem, że jest pocięta bardzo drobno już na rotorze. 
      -> Słabo czyści zborze, w zbiorniku jest pełno kłosów
      Bardzo proszę was o pomoc, jakieś rady co zrobić, ewentualnie, jeśli moglibyście przyjechać i pokazać co i jak, lub zaprosić mnie do siebie aby wyjaśnić jak wszystko dobrze ustawić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj