Skocz do zawartości

Zdjęcie

LEJ problem z ustawieniem wysiewu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bury11

bury11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, kobitki

Napisany 24 marzec 2013 - 09:09

LEJ problem z ustawieniem wysiewu Witam, panowie mam problem gdyż nie wiem jak ostawić lejka .. jest to model starego typu na dwie wajchy, chciałbym wysiać 100kg/ha i nie wiem jak go ostawić? z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc ;)
Przepraszam ze założyłem nowy temat ale nigdzie nic nie znalazłem na temat ustawiania wysiewu ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LEJ problem z ustawieniem wysiewu Dzisiaj, 07:33
  •  

#2 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 marzec 2013 - 10:41

LEJ problem z ustawieniem wysiewu bury11 Musisz wymierzyć środek tego otworu w dnie rozsiewacza i od tego miejsca otwierać obie zasuwy.Ważne aby obie były odtwarte od środka o taką samą wartość. U mnie środek był akurat w tym miejscu,gdzie znajdował się spaw skrzyni zasypowej.Aby wysiać ok 100kg na hektar wielkość otworu powinna wynosić mniej więcej 1-1,5cm.Ważna jest szerokośc robocza.ja miałem 12m.Jeśli masz mniej to musisz wziąc mała poprawkę na dłuższy czas wysiewu,a co się z tym wiąże-zmniejszyć delikatnie otwór.Mam nadzieję,że pomogłem.

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 marzec 2013 - 10:47

LEJ problem z ustawieniem wysiewu Na 100kg dla mocznika dzwignia góra 4, dół 4 i prędkość 9km/h przy rozsiewie na szer 8m. Tak w instrukcji pisze. Jaki chcesz sypać to zobaczę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:00

LEJ problem z ustawieniem wysiewu

bury11 Musisz wymierzyć środek tego otworu w dnie rozsiewacza i od tego miejsca otwierać obie zasuwy.Ważne aby obie były odtwarte od środka o taką samą wartość. U mnie środek był akurat w tym miejscu,gdzie znajdował się spaw skrzyni zasypowej.Aby wysiać ok 100kg na hektar wielkość otworu powinna wynosić mniej więcej 1-1,5cm.Ważna jest szerokośc robocza.ja miałem 12m.Jeśli masz mniej to musisz wziąc mała poprawkę na dłuższy czas wysiewu,a co się z tym wiąże-zmniejszyć delikatnie otwór.Mam nadzieję,że pomogłem.

W jaki sposób ustawić go na 12m? Ja mam lej z tych nowszych, dwie dziury w dnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 marzec 2013 - 11:07

LEJ problem z ustawieniem wysiewu pawelol111 Ten typ rozsiewacza nie ma regulacji szerokości.Mój rozsiewacz miał jeden otwór w dnie skrzyni,dwie dźwignie regulacyjne i jedną do zamykania.12m roboczych osiągnąłem przez przedłużenie łopatek.

#6 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:01

LEJ problem z ustawieniem wysiewu Kompletna instrukcja lejka RNZ NO 12 znaleziona w sieci
https://docs.google....NzMw/edit?hl=pl
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bury11

bury11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, kobitki

Napisany 25 marzec 2013 - 10:15

LEJ problem z ustawieniem wysiewu Dziękuję za pomoc, myślę ze już go sobie ustawie ;)

Dodaj odpowiedź