Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prosięciem

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:32

Problem z prosięciem Mam problem z prosięciem w wieku ok 7 tygodni. Wyszło jej jelito (kiszka) ponad tydzień temu ok 3-5 cm z powodu ostrej biegunki i chodzi z tym. Wszystkie są jeszcze przy maciorze, ale na dniach zamierzamy odsadzać. Zmarniał, ale jakoś żyje, jest taki jakby śpiący i osłabiony. Jak maciora karmi to idzie razem z resztą, ale kładzie się przy swoim sutku i leży zamiast ssać. Do paszy podchodzi, ale nie mam pewności czy je, bo paszę mają non stop w korytku i wodę w drugim obok. Po oproszeniu dostały zastrzyk na coli-bakteriozę i maciora również, ponieważ nic nie jadła, ale pomogło i wszystko jest z maciorą ok. Cały miot liczy 10 sztuk, bo jak miały biegunkę, to najsłabszy z miotu padł i ani proszek, ani zastrzyki nie pomogły. Co można z tą kiszką zrobić? Czy opłaca się wzywać lek. wet, czy już nie ma szans, czy mieliście podobne problemy i ewentualnie jak potoczyły się losy prosięcia u Was?

Edytowany przez Mati10, 23 marzec 2013 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prosięciem Dzisiaj, 04:08
  •  

#2 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:35

Problem z prosięciem

Mam problem z prosięciem w wieku ok 7 tygodni. Wyszło jej jelito (kiszka) ponad tydzień temu ok 3-5 cm z powodu ostrej biegunki i chodzi z tym. Wszystkie są jeszcze przy maciorze, ale na dniach zamierzamy odsadzać. Zmarniał, ale jakoś żyje, jest taki jakby śpiący i osłabiony. Jak maciora karmi to idzie razem z resztą, ale kładzie się przy swoim sutku i leży zamiast ssać. Do paszy podchodzi, ale nie mam pewności czy je, bo paszę mają non stop w korytku i wodę w drugim obok. Po oproszeniu dostały zastrzyk na coli-bakteriozę i maciora również, ponieważ nic nie jadła, ale pomogło i wszystko jest z maciorą ok. Cały miot liczy 10 sztuk, bo jak miały biegunkę, to najsłabszy z miotu padł i ani proszek, ani zastrzyki nie pomogły. Co można z tą kiszką zrobić? Czy opłaca się wzywać lek. wet, czy już nie ma szans, czy mieliście podobne problemy i ewentualnie jak potoczyły się losy prosięcia u Was?

Miałem tak jak piszesz przyjechał weternarz i zrobił mu zabieg bodajże pod narkozą musisz weterenarza zapytać czy sie tego podejmie i za ile ogólnie to prosiak do wyratowania

Edytowany przez heniek47150, 24 marzec 2013 - 14:16.

#3 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:51

Problem z prosięciem Ja miałem takiego, ale był większy, jak mu jelito wyszło, dożył do ponad 100 kg i poszedł na rzeź : ) Tylko go trzymałem osobno, aby mu inne świnki tego nie ruszały

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:17

Problem z prosięciem Nie wiem czy kolego nie za długo zwlekałeś kiedyś taki około 50 kg wypchnął kiche ale od razu przyjechał wet. załozył szwy i świniak wciągnął ją z powrotem, gdy będziesz sie oglądał to po zabiegu moze tez wyrzucić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 marzec 2013 - 21:45

Problem z prosięciem Ja nie rozumiem takich tematów. W takiej sytuacji dzwoni się do weterynarza, bo sam wiele nie zrobisz ....

Wiem, że nic nie wiem.

#6 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 18:53

Problem z prosięciem Tylko chodziło o to czy ktoś może określić koszt takiego czegoś, zabiegu i wgl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jakub_s

jakub_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:00

Problem z prosięciem Wątpie czy się opłaci, chyba że hodujesz dla hobby. Na fermie selekcja to naturalna praktyka
przy obecnych cenach jeżeli zabieg przekroczy ci 50 zł to jesteś na minusie. Zresztą chore prosię i powikłania już ci opóźniły jego wzrost.
Rozumiem że szkoda zwierzaka ale takie niestety jest życie :)