Zaloguj się, aby obserwować  
prezes85

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem.

Polecane posty

prezes85    0

Cześć,

 

 

Potrzebuje kupić zestaw wielozadaniowy. Dla firmy brukarsko-drogowej do wywożenia gruzu i ziemi oraz przywożenia kruszywa.

Ciągnik z przyczepą typu skorupa lub tandem wywrot 3 strony - co lepsze? Do ciągnika potrzebuje pług i solarko-piaskarkę.

Cena kompletnego zestawu do 270 tys zł netto.

 

Myślałem o zestawie JD 5100R i przyczepie budowlanej metaltech typ PBN 10 lub większej (jaką pociągnie z sensownie po drodze).

http://www.metaltech...PBN/PBN-10.html

Proszę o informację czy są lepsi producenci przyczep pod wożenie gruzu. Np wielton?

 

Sprzęty muszą być nowe - dotacja.

 

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowano przez prezes85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do gruzu i ziemi tylko skorupowa, no i oczywiście tandem. A ten ciągnik to przypadkiem nie za mały? Gdzie Ty chcesz tym jeździć tylko po utwardzonych drogach? Nie sądzę. Jakie dofinansowanie? Czemu cena kompletnego zestawu 270tys netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes85    0

Głównie po utwardzonych. Ewentualnie wjechać w koryto pod droge/chodnik i na działkę gdzie będzie zwałka.

Dofinansowanie z PROW. Tyle nam zostało po zakupie koparko-ładowarki i minikoparki.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja bym radził kupić sam ciągnik za te 270 tys co masz, a przyczepę kup za 40 tys jakąś używaną 3 stronną na tandemie bardziej uniwersalna bo i palety załadujesz. Potrzebujesz minumum 130KM żeby coś sensownego pociągnąć o ładowności 14 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes85    0

Potrzebuje też maszynę do zimowego odśnieżania i będzie za duża taka 130KM.

Za 220-290 tys mam samochód 2 osiowy wywrotkę (cena zależna od marki 220tys iveco a 290 tys man).

Ten 5100R wogóle uciągnie mi tą przyczepę o ładowności 10 ton i wadze pewnie 5 ton? DMC 15 ton?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Cięższy ciągnik lepszy do odśnieżania. 10 ton to ja ciągam Ursusem 70 konnym po asfaldzie. Ale trochę śniegu i już rady nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes85    0

To tym JD 5100R pociągne tą przyczepę co wkleiłem? Powiedzmy w normalny dzień bez deszczu czy śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pociągnie spokojnie. Ale tak jak wyżej piszą do odśnieżania lepszy trochę większy sprzęt bo nie wiadomo na jakie zaspy trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes85    0

U nas odśnieżają JD 5080M. Więc i tak JD 5100R będzie już duży.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W sumie to zawsze możesz dociążyć troche go i sobie w sniegu poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie jak kolega davidg2 wyżej pisze. Lepiej kup ciągnik za tą kasę a przyczepę używkę. Bo tym JD 100 konnym to możesz jechać z wozem do lasu po gałęzie a nie na usługach gruz i ziemię wozić.

 

Odnośnie dylematu skorupa czy burta to jednak pozostaję przy skorupie. Burta jest dobra do zboża nie ziemi/gruzu.

 

EDIT: Trochę się przedłużyło odpisywanie i widzę że problem nabrał innych barw. Tak to już jest - odpisałem przed południem, a zatwierdziłem i wysłałem teraz...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes85    0

Jak mam za całą kasę kupić sam ciągnik, a zestaw to 300 tys to wole kupić wywrotkę.

 

Nie Cytujemy poprzedniego posta

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jakie masz potrzeby. Ja też bym wolał kupić solówkę wywrotkę gdyby miała śmigać w terenie, a gdybym miał odśnieżać chodniki w Krakowie też bym kupił ciągnik max 100konny. Nie dasz rady połączyć obu rzeczy. 100 konny ciągnik będzie za mały by wozić gruz patelnią, ale z drugiej str. będzie za duży by odśnieżać chodniki. Dalej musisz sam kombinować albo podać więcej konkretów.

A czy nie urządzało by Cię kupić ciągnik do odśnieżania chodników - max 80 KM i do tego nową patelnie aluminiową (ciężarową nie rolniczą) a ze swojej kasy konia, 5-8 letniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z taką przyczepą pełną gruzu około 15 ton. Zameczysz go raz dwa. Inaczej jest jak ktos przejedzie raz czy dwa tui i tamw gospodarstwie z takim ładunkiem. Co innego w ruchu drogowym przy podjazdach pod górki itd. Nie wiem jak chcesz tym jeździć jeśli trasy przejazdu będa po 30 km. Jesli będzie to jedyny zestaw w firmie to terminy cię zjedzą. Takimi zabawkami to chodnik możesz najwyżej zbudowac a nie droge. To samo tyczy odśniezania. Jest coraz większa konkurencja i ciągniki zabawki z pługami o szerokości 2m przynajmniej u mnie w gminie nie mają czego szukać. Tylko przyklepują snieg lekkimi pługami i robią wąską droge.

Kup sobie ciężarówke najlepiej z paką z burtami. Sa takie skrzynie z burtami w które można sypac żwir i gruz. Do odsniezania tez będzie lepsza. Jeśli kupisz z płytą czołową. Możesz to zarejestrować jako pojazd specjalistyczny zimowego utrzymania drug. Podatku od środków transportu się nie płaci. Przewieziesz szybciej ładunek na dłuzsze trasy. Możesz wystepowac jako podwykonawca w większych inwestycjach. Z traktorkiem to cię raczej gdzies dalej nie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

Z taką przyczepą pełną gruzu około 15 ton. Zameczysz go raz dwa. Inaczej jest jak ktos przejedzie raz czy dwa tui i tamw gospodarstwie z takim ładunkiem. Co innego w ruchu drogowym przy podjazdach pod górki itd. Nie wiem jak chcesz tym jeździć jeśli trasy przejazdu będa po 30 km. Jesli będzie to jedyny zestaw w firmie to terminy cię zjedzą. Takimi zabawkami to chodnik możesz najwyżej zbudowac a nie droge. To samo tyczy odśniezania. Jest coraz większa konkurencja i ciągniki zabawki z pługami o szerokości 2m przynajmniej u mnie w gminie nie mają czego szukać. Tylko przyklepują snieg lekkimi pługami i robią wąską droge.

Kup sobie ciężarówke najlepiej z paką z burtami. Sa takie skrzynie z burtami w które można sypac żwir i gruz. Do odsniezania tez będzie lepsza. Jeśli kupisz z płytą czołową. Możesz to zarejestrować jako pojazd specjalistyczny zimowego utrzymania drug. Podatku od środków transportu się nie płaci. Przewieziesz szybciej ładunek na dłuzsze trasy. Możesz wystepowac jako podwykonawca w większych inwestycjach. Z traktorkiem to cię raczej gdzies dalej nie wezmą.

 

zapomniałeś kolego o jednej istotnej rzeczy. Traktor nie ma tacho więc można jeźdźić całą dobę a taką ciężaróweczką niebardzo:(

Tak przy okazji witam ponownie kolegów. Wróciłem z zagranicznych wojaży, że tak ujmę zarobkowo-rodzinnych:)

Podłączę się do tematu. Kolego kupuj przyczepę skorupową najlepsza będzie z Metaltechu. Osobiście nie mam takowej ale będąc u naszych sąsiadów widziałem je w pracy przy budowie autostrad. Targały na sobie gruz, piach i kamienie ogólnie wszystko co matka ziemia w sobie skryła. Widziałem że ładnie sobie radziły. Myślę że na rynku polskim z polskich producentów tylko MT jest marką na którą można postawić. NIestety (oczywiście nikomu nie umniejszając) Wielton za krótko działa na rynku rolniczym. Poczytaj postu kolegów którzy piszą już o krzywieniu burt, nieszczelności i słabej ramie. To odnosi się głównie do przyczep burtowych ale ma przełożenie na inne wyroby. Rolnictwo to nie samochodówka! Minie jeszcze kupę lat zanim Wielton i inni nauczą się działać na tym specyficznym obszarze. Po drodze jeździsz przepisowo, nie przeladowujesz bo zawsze wisi nad tobą bat (policja, ITD itp) a w rolnictwie normą jest przeładowywanie i warunki terenowe. Metaltech działa już w tym segmencie ponad 20 lat i zna się na robocie napewno lepiej niż inni.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśłi kupuje ktos przyczepę 5 t a ładuje 10 to nie dziw że się gnie. Co do tacho to chyba do 50 czy 100 km od miejsca zamieszkania/ bazy nie obowiązuje. Trzeba sprawdzic dokładnie przepisy. Juz było o tym na af. Ciagbniki z przyczepami są dobre jeśli masz z 3 lub 4. Przy większej robocie na dlaszych trasach nie wyrobisz się. zanim ktos zacznie radzić proponuje pomyslec lub popatrzec jak działają takie firmy. Mój znajomy ma żwirownie i widzę co ma i jak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RCM    0
Dnia 23.03.2013 o 12:39, prezes85 napisał:

Dobrą opcją na żwir, czy gruz będzie skorupowa przyczepa hybrydowa, z lawetą na małe koparki RCM CT1, albo albo tradycyjna skorupowa z blachy trudnościeralnej hardox 500 tuf RCM CT2, 

https://www.rcmc.pl/przyczepy/clever-turtle-ct1 

Ładowność 16500 (22500kg podczas testów)

Są też przyczepy koparkowe RCM PK1.

Użytkownicy zadowoleni, najmocniejsze ramy i blachy na rynku :)

 

Dnia 23.03.2013 o 12:39, prezes85 napisał:

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj