mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

elemer    20

Ja robie 4 I. Prędkość tego biegu plasuje się miedzy 1 a 2. Moim zdaniem 1 to za wolno.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszsn    0

No właśnie też tak myślę i przejdę na 4 polową, znajomy tez tak ora ale ma lżejszy pług, ten TUR waży 650 kg a on ma stary lekki grudziądz 4 skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

ja orze pługiem 4x40, fakt mam dość lekkie ziemie ale mój pług waży blisko 800 kg.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja mam pług 3+1 4x40. Kiedyś orałem 4I ale to nie zagłeboko, teraz orze 1 II ale za to prawie pod same ramy :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekUR    9

4 polowa tak ja wszyscy wydaje mi sie ze to najlepszy bieg do prac polowych w tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja oram 3x35 UG - głęboko 4I , siewka 2II - czasem 4 I jesli mam podczepioną bronę i wałki do jednoczesnej uprawy :)

 

U nas jeden gość mówił ze z 4 grudziądzkimi jego 912 ma cięzko ... Ja tez wolę dowalic po ramę 3 skibami z minimalnym poslizgiem kół i bez przemęczania silnika niż 4 grudziadzkimi max na 25 cm z poslizgiem . Co innego gdyby był to c-385A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nom dokładnie :D zrobię wolniej , wiecej spali ale jakosc orki bedzie bez porównania lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

ja miałem c 385A i orałem 5 skibowym grudziądzkim. na piachach to 4I a jak już cięższa ziemia to 1II. no inaczej nie dało rady. (4I jest szybsza od 1II)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nie chciałem zakładać nowego tematu i piszę tutaj. Otóż podczas orki mam następujący problem lewe cięgło ociera mi o oponę i nie wiem jak to zlikwidować a orzę 4skibowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Innego wyjscia nie ma :D z resztą nie wyobrazam sobie orki bez stabilizatiorów/odciągów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie gleby przeważnie 4b klasy a orzę pługiem 4 skibowym 3 terenową a jak jest mocna glina to 3 na żłówiu a nawet czasami trzeba zejść do 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

kup 3 skibowego fortschritta mam taki i kryje pieknie , ziemie ladnie rozsypuje unia to szmelc w porownaniu do niego


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kuba popieram w 100%.Kto orał fortschittem to wieże to pług do 912.jak są lżejsze ziemie to 4 skiby.Przede wszystkim to jest pług który jak jest sucho lub twardo to wchodzi a Unia to dziadostwo.Miałem to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Według mnie 4 terenowa to najlepszy bieg do orki każdym dużym ursusem, jeśli tylko przy ciągniku jest odpowiedni pług. Gdybym miał orać 3 terenową to zastanowiłbym się nad zmianą pługa, bo przy tej prędkości pług zaczyna wykonywać "niedokładną" orkę.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

co do tego ocierania o lewe koło to może ślizgów nie masz założonych i cały pług idzie w lewo

Ja orzę I4 pług 3x40 made in USSR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

witam ponownie. Chciałem sie zapytać o czym trzeba pamiętać przy zakładaniu tłoka na korbowód?? jakieś rady sugestie żebym jakiejś pomyłki nie zrobił??? z góry dziękuje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby tak samo założyć jak był założony.Trochę nalać benzyny do niego i go nagrzać żeby sworzeń fajnie wszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

ile palic-385 na mth? ile to wycodzi na hektar orki 4x35?

jak to jest w 902 912? chce kupić taki ciągnik!

prosze moderatora o nie zamykanie i przenoszenie do dzialu tematy ogólne bo tam od tygodni nikt nie odpowiada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj