mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
astrahxenon    137

dowód c 385 i na tabliczce c 385 rok produkcji 1988 a przecież w tych latach nie produkowali c 385 i ma wszystko jak 912 tylne felgi uchylne szyby nowy typ silnika

 

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

8 godzin temu, astrahxenon napisał:

Koledzy pomocy bylem ogladac ursusa no wlasnie 912 ale w dokumentach c 385 myslalem ze lewe dokumenty no ale sprawdzilem nr sie zgadzaja i uwaga na tabliczce na c 385 ale rok produkcji 1988 a przeciez c 385 skonczyli w 1981r traktor ma wszystkie cechy ciagnika z 1988 roku szyby uchylne felgi podnoanik kolektor z boku jak myslicie da sie to sprawdzic czy jest to wał czy tylko jakas pomylka

Składak, tylny most z numerami i dowodem od 385, a reszta uj wie od czego, tabliczkę pewnie kupił na Allegro i kasa wystawiona za 912.

Na pewno 385 nie było w tym roczniku. Po numerach by doszedł, wystarczy porównać z ciągnikami 912 z tego rocznika.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

no dobra ale rok produkcji 1988 a jakby miał papiery od c 385 to max 1982 by było. Zwolnice są nowego typu, zaczep z tył również nowy typ felgi też skręcane

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

912 się często i gęsto trafiają na pełnych felgach 86 rok np. a stare 385 na felgach skręcanych. Po numerach tylko dojdzie co to za ptica. Być może był składany z mostem od 385 w 88roku i tak mu w dowodzie wpisali.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze jakby miał w dowodzie 385 a na tabliczce 912 z tymi samymi numerami, i rocznikiem, to w tych czasach mógł ktoś po pijanemu wystawić mu dowód, ale na tabliczce 385 i w dowodzie to samo jak już ich dawno nie produkowali, toż to jakiś ewenement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No wlasnie i pytanie odkreci to bo ciagnik ladny, z poczatku myslalem ze papiery podstawione no ale patrze rok 88 czyli wszystkie elementy z rocznikiem sie zgadzaja ale z c 385 nic bo wszystko jest nowego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Nie wykluczał bym c 385 dokładniej  wersji  385A czyli niby eksportowej, produkowane były  w dowolnej konfiguracji, gość z wioski ma takiego  i z taką maską jak poniżej, też wysoki dach dwa siłowniki pomocnicze, nowy typ deski rozdzielczej, z blokadą przedniego mostu, silnik Zetora nowy typ plecaka, orbitrol i na wysokich kołach . Rocznika nie pamiętam.O ile dobrze pamiętam przywieziony ze Szwecji.

Ewentualnie  też było jakieś czary-mary;) bo ze starą 385 niewiele ma wspólnego

ursus-914_14648_73_39623.jpg.102d60af978

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W każdym razie takim podejrzanym egzemplarzom trzeba się dokładnie przyjrzeć, żeby nie dać się zrobić w balona cwaniaczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Numery na zwolnicy i tabliczce takie jak w dowodzie rej. Tylko ja nie jestem bieglym zeby stwierdzic czy nie sa przebijane. Jakby to bylo tak ze w dowodzie c 385 i np rok 1980 to nie miałbym watpliwosci a tak ten rok podpowiada że ktos kiedys mogl sie pomylic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wcześniej padło pytanie czy sprzedający ma go od nowości? I co on twierdzi na taki stan rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Witam. Poszukuję do swojego gospodarstwa ciągnik ursus 912/902 zetor 8111. Może ktoś coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj