mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Pablo16    93

A masz inny ciągnik?I inny chodzi normalnie?

My mieliśmy coś takiego że kupiliśmy paliwo niby z rafinerii i ciągnik w ogóle siły na niej nie miał i do tego kopcił.Trzeba było te paliwo z innym mieszać żeby je jakoś wyjeździć.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Paliwo zawsze kupuje tylko na dwóch stacjach i nigdy nie miałem z nim problemu. A po za tym ten problem jak sobie skojarzyłem to miałem już od lata jak chodził w talerzówce, bo już wtedy czułem że coś ciężko miał a talerzówkę a nie była taka duża bo pożyczona od znajomego który nią robił c360-3p, a rok wcześniej robiłem troszeczkę większą o jakieś 2 talerze i szedł bez problemu. Drugi CIągnik to c330 i on chodzi beż zarzutów. A kopcić tak to nie kopci, a kopci tylko jak mocno po garach dostanie. jutro pompę zawożę do sprawdzenia więc będzie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może masz brud w baku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawie tak samo ale nie bawiłem się w odkręcanie skib tylko następnego dnia wymieniłem filtry paliwa i wszystko było ok.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

brudu w baku nie mam bo gdybym miał to by paliwo nie leciało a leci i to bardzo dobrze a po za tym byłby jakiś brud w filtrach a po dwóch latach jak były wymieniane to nawet drobinki brudu nie ma wszystko czyste. A wtedy nawet gdy skibę odkręciłem to Ciągnik nie miał lżej. jest różnica w której szklance powinien być jakiś filtr? Miałem kiedyś zapchane filtry ale to w c330 i na prawdę ciągnik wtedy o wiele inaczej się zachowywał niż c380 teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w szęśdzięsiątce w ubiegłe lato poszła pompa paliwa. Nie mieliśmy czasu, żeby ją zawieźć. Wymieniliśmy ją na wyregenerowaną w sklepie. C-360 też stracił siłe, później daliśmy ją dobrze wyregenerować i chodzi normalnie, taka sama moc. Myśle, ze to pompa może być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A pali normalnie czy są problemy z uruchomieniem?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

wcześniej miałem akumulator 12V 120Ah to w zimę nie było można zapalić, terqaz gdy kupiłem 2X6V 195 Ah to lepiej kręci ale bez kilku prób to nie zapali, musiałem podładowywać akumulatory miedzy próbami. Choć na jesieni też czasami po nocy nie chciał kręcić ale to było jeszcze na tych starym 12V akumulatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Bo nam jak w C360 pompa siadała to był problem z uruchomieniem tzn kręcił ale nie mógł odpalić.

Jak sprawdzisz to pompe to daj znać czy to była przyczyna.

Pozdro


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dziś rano zawiozłem pompę do sprawdzenia więc koło środy powiedzieli że będzie gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Z tym aku 12V mógł mieć problem bo miał mniej amper....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

tylko czy warto regenerować pompę miałem dwie po regeneracji w kirowcu i ciągnik zaczął dopiero dobrze chodzić jak założyliśmy nową a odnośnie paliwa to nawet to orlenowskie potrafi być gówniane wiem bo w nowym ciągniku pad nam wtryskiwacz mimo że nie był przesilany a najgorsze jest to że serwis stwierdził że to właśnie od paliwa i gwarancja tego nie obejmuje bo rolnik odpowiada za to co leje do baku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

nie każdy fachowiec który remontuje pompy jest dobrym w tym co robi. U mnie w tym zakładzie do którego oddałem pomp do sprawdzenia to raczej nie słychać aby były narzekania na nich, sam miałem tak praktyki jakieś dwa lata temu to znam tych ludzi którzy tam pracują i mi zawsze umieli dobrze doradzić, a nawet jeśli im coś zawiozłem do naprawy to zrobili to bardzo dobrze. Fakt że serwo od 380 mi się trafiło felerne ale regenerację robią gdzieś indziej bo wywożą serwa do innego zakładu ale nie wiem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ja tam jestem zdania że co nowe to nowe w mojej okolicy trzy zakłady robią pompy i są takie że ... jak im wyjdzie to wyjdzie a jak nie to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

oczywiście że nowe jest lepsze od regenerowanych, ale czasami regenerowane dorównuje nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Zgadza się, jednak jest pewna zależność. Jeżeli dajemy własną pompę i także ją odbieramy zregenerowaną to jest szansa że to zadziała. Natomiast jak na wymianę dostajemy inną która mogła mieć kolejną i niewiadomo już nawet która regenerację to ciemno to widzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
Zgadza się, jednak jest pewna zależność. Jeżeli dajemy własną pompę i także ją odbieramy zregenerowaną to jest szansa że to zadziała. Natomiast jak na wymianę dostajemy inną która mogła mieć kolejną i niewiadomo już nawet która regenerację to ciemno to widzę ;)

 

ale w pompie oni robią głównie tłoczki i żeby jeszcze wstawiali nowe to dają po regeneracji kiedyś jeden wkręcał kit że są po chromowaniu i nawet lepsze niż nowe tylko ciągnik coś nie chciał jechać a kasują jak za pół nowej a ile krócej te regenerowane chodzą owszem mamy w bizonie po regeneracji ale tato kupił nowe tłoczki i na bank oni te wstawili to nie zapeszając na razie już kilka lat jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Odebrałem dzisiaj pompę wtryskową i okazało się że zepsuła się pompka zasilająca. Więc koszt pompki, sprawdzenie i wyregulowanie pompy wyniosło mnie 195zł. dziękuję za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniatek    0

Czy warto dać 15 500 za U-385, jest zadbane i nie katowane, opony tył 80-90%, 500mth po remoncie silnika, akumulatory do wymiany. Sprzedaje go znajomy, który przesiadł się na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mi się zdaje że warto jeśli jest po remoncie masz może jakieś zdjęcia tego ciągnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Dla mnie warto Ursus to Ursus części tanie a jak po remoncie to powinno być ok. ale i tak sprawdź go w polu czy wszystko gra to podctawa


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Też uważam że warto B) no i jeszcze jest taki plus tego wszystkiego ze sprzedaje go twój znajomy to raczej gówna by ci nie wciskał :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniatek    0

On nim robił w polu do samego końca, agregat 3,3m i miał pług 3 skibowy taki większy jak normalne 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj