mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Teddy    0

jak już będziesz malował to wywal tą szpetną maskę i wstaw "skosa" ciągnik nabierze zupełnie innego wyglądu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Teddy- sam jesteś szpetny :P

 

Kryroj, bierz w ciemno. Stracić, na pewno nie stracisz, a może się okazać, że sprzęt będzie nie do zajechania :) I nie słuchaj Teddego, nie tnij uszatka! :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

W piątek wieczorem ten ciągnik już był sprzedany ... więc powodzenia w kupnie ;) , wiem bo sam dzwoniłem , jestem z okolic Krosna , pozdrawiam WieltonAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Oj kolego Kryroj, jeśłi już sprzedany i to nie ty go kupiłeś, to mozesz sobie pluć w brode. Cena była atrakcyjna nawet jak na mocno zajeżdzoy egzemlarz, podczas gdy ten sie zapowiadał na mechanicznie zdrowy (30 lat w jednych rękach i do tego mało do roboty)

 

Ja sprzedałem niedawno swojego (74rok) za 10600. Poszedł od razu pierwszego dnia jak go wystawiłem i mysle, ze gdybym zażadał 1000 wiecej, to też by sie znalazł chętny.

A był to traktor wymęczony (przede mną 20 lat w SKR). Tylko silnika byłem pewien, bo cały robiłem, reszta, w tym skrzynia działała, ale w każdej chwili mogło coś siąść, bo luzy były niemiłosierne, wzmacniacza nie było, akumulatory do wymiany, opony też łysawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2067

To ten z portalu Krosno24.pl? Skąd koledzy jesteście?

 

Był nie tak dawno taki zielony Ursus na tym portalu za nie cale 10 tyś ale z uszkodzoną skrzynia, za dwa tygodnie był już ogłoszony bez tej usterki w stanie dobrym..


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Ten miał skrzynię zajechaną :) Ja gadam o innym. Więc szkody nie ma :) A ja i tak będę miał takiego ursusa bo ojciec powiedział że to dobry sprzęt i kupujemy innego w dobrym stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jak zakupisz to się pochwal bo to prawie po sąsiedzku :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

Oj kolego Kryroj, jeśłi już sprzedany i to nie ty go kupiłeś, to mozesz sobie pluć w brode. Cena była atrakcyjna nawet jak na mocno zajeżdzoy egzemlarz, podczas gdy ten sie zapowiadał na mechanicznie zdrowy (30 lat w jednych rękach i do tego mało do roboty)

 

Ja sprzedałem niedawno swojego (74rok) za 10600. Poszedł od razu pierwszego dnia jak go wystawiłem i mysle, ze gdybym zażadał 1000 wiecej, to też by sie znalazł chętny.

A był to traktor wymęczony (przede mną 20 lat w SKR). Tylko silnika byłem pewien, bo cały robiłem, reszta, w tym skrzynia działała, ale w każdej chwili mogło coś siąść, bo luzy były niemiłosierne, wzmacniacza nie było, akumulatory do wymiany, opony też łysawe.

 

 

Może sobie pluć w brodę , albo nie :) , bo kalkulując na zimno to na sam start trzeba dołożyć 4 tysiące złotych na same nowe opony do tyłu , z Mitasa....

A jak Ja mam dołożyć 4 tysiące złotych , to wolałbym się skusić już na to ogłoszenie http://otomoto.pl/ursus-c-385-A329305.html ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam rozglądam się za 385 planowałem wydać tak max 15tys jak oglądam ogłoszenia to pojawiają się sprowadzane 385 albo 8011 za tak około 12 tyś i się zastanawiam czy lepiej szukać wśród sprowadzanych czy polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Sprowadzane mogą być lepiej wyposażone. Co do egzemplarza to wszystko zależy jak kto dbał. Moim zdaniem na zachodzie (bo przeważnie stamtąd sprowadzają) jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś dbał ale znowu dobrego ciągnika nikt tanio nie sprzeda.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

witam wszystkich agrofotowiczów na co zwrucić uwage przy zakupie ursus 1012 jakie powinno byc ciśnienie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

W szczególności zwróć uwagę na ortografię.....

  • Like 1

norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak ja nie na widzę takich ludzi jak MARCINIE w czym ty mu pomogłeś tym stwierdzeniem, bo nie odpowiedziałeś mu na pytanie, naiwyżej nabiłeś kolejnego bezsensownego posta i zepsułeś mu humor ...

 

A więc jeśli pojedziesz oglądać 1012 to tak jak każdy ciągnik nie daj go sobie odpalić jak przyjedziesz na miejsce ciągnik ma być zimny i nie zapalany wcześniej!!!!

za nim odpalisz ciągnik po sprawdzaj wszędzie stan oleju i czy nie widać jakiś przecieków,

jak już będziesz chciał go odpalić to włącz rozrusznik bez dodawania gazu, pokręć nim kilka sekund i cały czas wsłuch*jąc się w silnik dodawaj powoli gazu. Jak już zapali to od razu zacznij jechać prze łanczając kolejno biegi od najmniejszych terenowych do największych szosowych. Gdy już nim chwile pojeździsz zobacz na ciśnienie oleju silnika jak go odpalisz to na małych obrotach powinno być 3 bary jak już go porządnie zagrzejesz to nie powinno spać poniżej dwóch. najlepiej przetestuj go przy jakiejś maszynie wtedy wiadomo czy silnik ma zdrowego ducha można też zobaczyć czy biegi nie wyskakują przy obciążeniu, pamiętaj też żeby zajżeć do chłodnicy czy nie ma oleju!!. i czy nie kopci na biało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

sprawdż także turbinę czy działa poprawnie jeśli to model z turbiną nie powinna być zaolejona ani uszkodzona bo jeśli opiłki metalu dostaną się do silnika to już po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
W szczególności zwróć uwagę na ortografię.....

 

Popieram bo jak Cię widzą tak Cię piszą a na forach ortografia gryzie w oczy.

 

Co do pytania z 1 posta to polecam poszukać tematów o bliźniaczych modelach czyli 902/904 912/914 bo one są bez turbiny a naprawdę sporo fajnych rzeczy użytkownicy AF już o tych ciągnikach napisali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

1 ortografia

2 forumkowicz juz pisał o ciśnieniu, ale trochę przesadził. Na zimnym ma być 3-6 niezależnie od obrotów, a na gorącym i wolnych powyżej 1 juz jest git.

3. srawdź, czy w chłodnicy nie ma majonezu i farfocli w oleju. ma być czysta i klarowna woda (a najlepiej płyn, ale to uz sie rzadko zdarza). Jak będą tłuste plamy, to albo chłodnica oleju albo upg wydmuchana.

4 jeśłi traktor bedzie na wodzie a nie na płynie, to dolej do chłodnicy do pełna wody (czubato ile wejdzie) i patrz, czy nie będą wypływały bądelki powietrza. jeśłi beda, to sobie traktor odpuść- pęknięta głowica albo w naleszym wypadku wydmuchana upg.

5. czy działa wzmacnicz momentu tzn (żółw-zając). jeśli nie ma, to sie dowiedz, czy jest zaspawany (gorsza wersja) czy wstawiony wałek pośredni (lepszy-bezproblemowy sposób pozbycia sie tego). Jak właściciel bedzie w miare uczciwy, to powie prawde;)

6 stan opon

7 podczep jakąś cieżką maszyne i podnieś na podnosniku. Zgaś traktor i zobacz czy szybko nie opada. Jak bedzie długo wisiała, tzn ze podnośnik powinien być jeszcze w miare

8 sprpawdz, czy ukłąd kierowniczy jest a serwie (gorsza wersja i czesto ma duze luzy) czy hydrostatyczny- zdecydowanie lepsza wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Witam.Moze niepotrzebnie zakladam nowy temat ale przegladnąlem pare tematów  i mam metlik.Panowie wiec tak potrzebuje kupic najlepiej Ursusa 385 lub 902 nie musi miec przedniego napedu jego praca przede wszystkim bedzie ciagniecie kombajnu ziemniaczanego grimme sl-800.Nie bede nim oral mam do tego mocniejsze ciagniki.Chodzi mi o ekonomie bo bedzie mial  ok 18-20h do kopania.I teraz na co patrzec przy zakupie takiego statku.Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

902 zawsze młodszy od c385 i z tego co wiem ma plecak nowego typu a także można trafić na kabinę komfortową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

A nie myślałeś o jakimś zetorku , komfort napewno większy niż w ursusie

Ursus jest masywny a zetor nie ( mam u 914 dobra maszyna, spala mi 7-8 L/h lecz troszkę mało komfortowa)

Jeśli masz fundusze to zawsze przyda się przedni napęd

A co do  twojego wyboru radzę u 902 mniej spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

A nie myślałeś o jakimś zetorku , komfort napewno większy niż w ursusie

Ursus jest masywny a zetor nie ( mam u 914 dobra maszyna, spala mi 7-8 L/h lecz troszkę mało komfortowa)

Jeśli masz fundusze to zawsze przyda się przedni napęd

A co do  twojego wyboru radzę u 902 mniej spala

"Ursus jest masywny a Zetor nie"

Nie rozumiem tego przeciez ciezki ursus i zetor typu 8011 roznia sie tylko kabina i moze niewielkimi detalami ktore napewno nie wplywaja na mase i uciag  tego ciagnika.

Przy wyborze ciagnika patrz glownie na jego stan 902 jest na nowym typie silnika niby pare koni mocniejszy lecz w pracy raczej nie bedzie roznicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj