mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Jano7711    65

Miałem sporo zetorów i z tego co pamiętam to ursus był zawsze minimalnie droższy. Może obecnie sytuacja uległa zmianie, nie wiem bo nie kupuję tego ciągnika, a przeglądając allegro ciężko jednoznacznie rozstrzygnąć. A tak na marginesie to koleś musiał być niezłym desperatem, skoro dał 18 tyś za 40 letni ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Nigdy nie słyszałem żeby komuś zgrzytał wom, przecież jest załączany hydraulicznie, hyba, że masz na myśli dźwignię pod siedzeniem, którą załącza się na zgaszonym silniku. 912 fabrycznie nie były wyposażone w orbitrol.

U mnie jest fabrycznie zamontowany orbitrol, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

No i prawidłowo. Dla mnie ten ciągnik jest za mało zwrotny, w polu też średnio sobie dawał radę, wlew paliwa na masce, jedyną zaletą jest jego stosunkowo niska do mocy cena i to, że dobrze podnosi przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Rocznik tu nie gra roli ;) Garażowany i poprawnie serwisowany c385 z lat 70'tych będzie w lepszym stanie od niejednego 912 z końca lat 80'tych.

 

Najgorszym problemem w tych ciągnikach jest to, że ludzie niemający pojęcia biorą się za naprawę i wychodzą: źle zdystansowane i nabite młotem łożyska (które się szybko sypią), rozpieprzone podnośniki, spawane wzmacniacze, niesprawne WOM, zgrzytające biegi czy sypiące się silniki. O wszelakim agrotuningu nie wspominając ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to prawda. a co myślicie o pługu 3 obrotową lemkena sprężynową do ursus 912 da sobie rade i co sądzicie o pługach z firmy lemken(materiał,wytrzymalość)? :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Powinien dać radę, ale z tempa pracy raczej nie będziesz zadowolony, zależy jakie masz ziemie. Wg mnie ten ciągnik bez napędu w polu się zbytnio nie spisuje, 7711t śmigam na 3 szosowej w głębokiej orce (pod górkę na 2,3) w pługu polskim 3 skibowym (pozostałość po 8011, która jeździła z nim na 2/żółw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zależy jaka ziemia....My kiedyś 385 ciągaliśmy atlasa 4 skibowego.Co prawda ciężki, ale szedł jak burza.Są filmiki na jutube,zobacz sobie i oceń sam :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buggy    7

Nigdy nie słyszałem żeby komuś zgrzytał wom, przecież jest załączany hydraulicznie, hyba, że masz na myśli dźwignię pod siedzeniem, którą załącza się na zgaszonym silniku. 912 fabrycznie nie były wyposażone w orbitrol.

Właśnie były wyposarzone 912 w orbitrol, o włanczenie womu chodzi mi oto że mogą być ścięte ząbki i może wom pouszczać i jest to ciężko włączyć gdy się zazębi wtedy może będzie chdzić a czasami możesz włączyc za 2 albo za 3 razem jak się dobrze zazębi na to trzeba zwócić uwagę, a jak jest wszystko w porządku to sie za 1 razem włancza,ja tak miałem ale już to dawno naprawiłem mam ursusa 1214 a to praktycznie skrzynia ta sama tylko silnik 6 no i 4x4

 

ę

no to prawda. a co myślicie o pługu 3 obrotową lemkena sprężynową do ursus 912 da sobie rade i co sądzicie o pługach z firmy lemken(materiał,wytrzymalość)? :lol: :D

Kurde wyłącz napęd w 1014 zaczep pług i będziesz wiedział ;d czy idzie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak wylacze przedni naped to bedzie mial bardziej cieżej bo bedzie musial pchać przedni naped

a przedni naped jest cieższy od zwykłej przedniej osi jak jest 912. takze to nie to samo ;) ;)

 

A dodatkowo jest turbo w 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również planuje zakup C-385 lub zetora 8011. Oglądałem kilka ale szukam czegos do 14 tys moze byc do wizualnego remontu. Wazne zeby silnik i skrzynia była ok. Moze macie coś do sprzedania z woj łódzkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oglądałem 385 za 13 tyś i była do poprawek wizualnych. podam ci adres Gagowy Nowe i tel 663 488881. jeśli chcesz to sprawdź ;)

 

A co myślicie o przedniej osi w 912 ? ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma. jechałem po części do agricoli i akurat zauważyłem . to jest handlarz także uważaj. ja oglądałem i jest ok. klasyczna skrzynia 80 ogumienie dobre. szczerze trzeba włożyć w nią serce ^^ ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Właśnie były wyposarzone 912 w orbitrol, o włanczenie womu chodzi mi oto że mogą być ścięte ząbki i może wom pouszczać i jest to ciężko włączyć gdy się zazębi wtedy może będzie chdzić a czasami możesz włączyc za 2 albo za 3 razem jak się dobrze zazębi na to trzeba zwócić uwagę, a jak jest wszystko w porządku to sie za 1 razem włancza,ja tak miałem ale już to dawno naprawiłem mam ursusa 1214 a to praktycznie skrzynia ta sama tylko silnik 6 no i 4x4

 

Według katalogu orbitrola w 912 nie ma (ale wyjątek potwierdza regułę) a jeśli chodzi o WOM to masz go włączac na zgaszonym silniku (mowa o dźwigni pod siedzeniem), więc nie ma szans na usłyszenie zgrzytu. A czy WOM jest faktycznie sprawny to dopiero wyjdzie pod obciążenim. Mam C385 od 15 lat i już trochę się w tym orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buggy    7

Według katalogu orbitrola w 912 nie ma (ale wyjątek potwierdza regułę) a jeśli chodzi o WOM to masz go włączac na zgaszonym silniku (mowa o dźwigni pod siedzeniem), więc nie ma szans na usłyszenie zgrzytu. A czy WOM jest faktycznie sprawny to dopiero wyjdzie pod obciążenim. Mam C385 od 15 lat i już trochę się w tym orientuję.

Mi chodzi o dźwignię przy kierownicy , jak już wspomniałem jak ją włączysz to takie sworznie nie mogą się nie zazębić dokładnie to trzeba rozłączyć i ponownie włączyć (ale to tak jest jak są zjechane) , pod siedzeniem oczywiście że na zgaszonym silniku, ja mam 1214 ponad 10 lat pracuje na 90 ha rotacyjna, rozrzutniki , prasa itd i wiem wszystko z wom kiedyś miałem z tym problem ;)

 

ostatnio oglądałem 385 za 13 tyś i była do poprawek wizualnych. podam ci adres Gagowy Nowe i tel 663 488881. jeśli chcesz to sprawdź ;)

 

A co myślicie o przedniej osi w 912 ? ;) ;)

No co myślimy jest tylko jeden typ tej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Tylko uważaj, żebyś przypadkiem nie trafił na jakąś wersję ze sztywną ośką :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Wszystkie osie amortyzowane można zablokowac jeśli ciągnik ma np. pracowac z turem lub przednim tuz-em. Robi się to bodajże przez wymianę śruby tej na górze amortyzatora na dłuższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

mam 902 z pługiem lemken opal 140 3ki śmiga pięknie nie ciąga przodu jak chcesz kolega ma ładną 912 1 właściciel oryginał i mówił że chyba sprzeda mogę spytać po świętach a co do przedniej osi warto zmienić koła na szerokie ja tak mam w swoim rewelacja w porównaniu z 20-tkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Tego lemkena masz na kołku? Na ile jest ustawiona skiba i czy jest możliwośc regulacji szerokości ( nie chodzi mi tylko o skręcenie pługa na bok, ale również o przestawienie korpusów). Ile ten pług może ważyc? Ja do swojej C385 myślałęm nad lemkenem na ramie 110 bo nie mam dodatkowego siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

Tego lemkena masz na kołku? Na ile jest ustawiona skiba i czy jest możliwośc regulacji szerokości ( nie chodzi mi tylko o skręcenie pługa na bok, ale również o przestawienie korpusów). Ile ten pług może ważyc? Ja do swojej C385 myślałęm nad lemkenem na ramie 110 bo nie mam dodatkowego siłownika.

 

Zabezpieczenie na kołku, korpusy nieprzestawiane, regulacja tylko na śrubach, skibę ustawiam od 35 do 40 w zależności od tego jaką ziemię orzę. Mam przeważnie samą glinę trzecia klasa. Nie sprawdzałem ile waży ale bez siłownika powinien też dać rady. Części do tego pługa w zamienniku są w rozsądnej cenie np komplet lemieszy ok. 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radził bym ci wziąć jakiegoś znajomego mechanika jak masz i niech osłucha silnik słuchawkami i sprawdzi ciśnienie zegarem na wyjściach chydraulicznych wtedy dowiesz się o stanie pompy hydraulicznej;)ciśnienie w komorach spalania też można zmierzyć u sprzedawcy i wtedy dowiesz się o stanie tulei i pierścieni w silniku;)

 

I sprawdź werso od wspomagania czy nie przecieka bo to drogi interes;)znajduje się ono pod chłodnicą wody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj