mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Michalc355    104

Silnik za dużo nie ma (nie wiem bo licznik nie bije) bo został kupiony 6 lat temu po kapitalce i oznak dużego wypracowania nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Potwierdzam kolege wyżej. Ten ursus pali tyle co 120-konny ihc.

kolego ty chyba nie miałeś c-385 to pali bardzo mało 13l/ha w orce 5l/ha w siewie agregatem uprawowo-siewnym 2l/ha z bronami ciężkimi piątkami na 3/4 klasie na górach tak oszczędnego ciągnika to ciężko znaleść

a tym c 355 z 2 skibowym na pewno taniej nie zaorzesz a dużo wolniej

Edytowano przez ursusek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

własnie mój tez mało pali ale do ciężkiej roboty to za słaby sprzęt mtz lepszy na pewno nie ma nawet porównania do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Ursusek 902 mówisz że twoja 902 w pługu spali 13l/ha no to nie jest zadowalający wynik mtz spali pewno mniej wiem bo miałem kiedyś mtz 82.Kolega ma 82 ts turbo to mówił że w transporcie spali to samo co c-360.Ja deutzem orze hektar w godzinę i spalanie to 8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ktoś tu wyżej pisał że '80 spaliła mu strasznie dużo, Panie-aż 16 litrów na hektar orki- ja pierdziu- przecie z takim przepałem i nakładami to się w ogóle nie opłaci zbierać ani siać, a nie mowa uprawiać, przecie to tyla ropy. aj waj, aj waj...

 

owego usera od tej chlejnej '80 według którego '60 zrobi to samo za 1/3 ropy i to niewiele wolniej pozdrawia szczęśliwy posiadacz jeszcze bardziej oszczędnej '30 cieszący się ze spalania w orce na poziomie ok 20l/hektar:)

 

btw. dla takich komentów jak tamten warto wejść sobie wieczorkiem na AF, choćby dla samej poprawy humoru:P

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

No ja się nie dziwie że 16l/ha w obrotowym jak miał ciężko jest to bardzo możliwe.Nowoczesne ciągnik też połkną 16l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

To nie jest obrotowy pług jak napisal @michalbeutz, ja spalanie mieżyłem na ginie może dlatego tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@michał nie wiem jak ty to sobie liczysz i co sądzisz na ten temat, ale kiedy słysze że ktoś potrafi zejśc poniżej 12-13l na hektar głebokiej orki to są dwie opcje-albo kantuje, albo trzeba się faceta na gwałt dopytywać co kręcił w silniku że tak zmniejszył spalanie:) wiec twoje 16 litrów to bdb wynik w średnich warunkach

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Przerwe wam ponowie ten spór. Moim zdaniem warto kupić 385. Pare lat temu sami tak owego nabyliśmy za 20 tyś z turem. Moim skromnym zdaniem spalnie nie jest jego piętą achillesową[6-7 l/h], brak przedniego napędu też nie(jak dla mnie). 4x4 więcej spali a jeżeli bedzie potrzebny 3 razy do roku to wg mnie nie jest to ekonomiczne, ale to zależy od specyfikacji gospodarstwa, rodzaju upraw, klasy glegy. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego traktora. taka mała dygresja, nierozumiem tych odwiecznych sporów o spalanie, ten sam model a jednemu spala tyle a drógiemu tyle. Czy to ważne, przecież i tak każdy napełnia bak za własne PLN a papier wszystko przyjmie. mój tata zawsze odpowiadał na pytania "ile pali?" - "ile wlejesz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ja zakupiłem 80-tkę na jesieni i jestem zadowolony z zakupu. Ciągnik bardzo fajny, łatwy w obsłudze. Części do niego są łatwe w dostępie, mało awaryjny. Bardzo dobry uciąg, a jak wyżej koledzy pisali że dużo spali to z tym się nie zgodzę. Na pewno więcej spali nić Ursus c360 ale też większa moc i jest ciężki. Ja oczywiście polecam 80-tkę, bo to jest ciągnik nie do zdarcia ; )

 

 

PS: Wiadomo że każdy bd bronił swojego, mi też gadali żeby kupić coś 4x4. Ale na razie mi jest on nie potrzebny, zakupię ziemię to sprzedam 80-tkę i kupię sobie 1014, 914 i na to samo wyjdzie...

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Mam w obejściu c1201, c385 i c330. Był kiedyś i c355. Ze wszystkich najbardziej lubiłem i lubię poczciwą c385 ;) Bardzo fajny traktorek.

 

-pali mniej od c360 w podobnych pracach, szczególnie z wałkiem WOM (możliwość pracy z WOM 1000obr/min to mocny atut), o ciężkich pracach polowych nie wspominając. ;)

-traktorek nieduży i zwrotny (jest zwrotniejszy od c360) ale waży swoje więc jest czym ciągnąć

-w pełni sprawna skrzynia biegów i mechanizmy są bardzo przyjemne w obsłudze

-po przesiadce z 6'tki szału pod względem parametrów silnika nie ma :(

 

Jak kupować 80'tkę to lepiej pokusić się o 912. Chociażby dla żwawszego silnika i rozbudowanej hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stefano pewnie dlatego że niczym innym nie jeździłeś. Ja miałem 912 potem MF 188 74km na końcu MTZ 82 Z tych trzech najlepszy był MF, ale po awarii sprzedałem go i kupiłem MTZ. A MTZ dużo lepszy od 912. W MTZ gorszy jest podnośnik i komfotr, ale ciągnik silniejszy i zrywniejszy. 912 górki nie widziała z dwoma przyczepami i już słabła a MTZ dzielnie daję rady. koledze w 912 raz brakło siły żeby wyjechać pod górkę z piachem. Co do spalanie to tak samo MF MTZ i 812 chociaż między MTZ a 912 dużej różnicy raczej nie ma.

Jak już miałbym kupować to MTZ a jak się bym uparł na Ursusa to 1201.

Ale ogólnie to nigdy więcej 912, bo dobra 360 ją minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja c385 paliło mało do puki jej nie podkręciłem że dałem końcówki od turbo i trochę więcej dawki dostała paliwa i wtedy ona dużo paliła ale tak to ergonomiczny ciągnik. U mnie po podkręceniu 20 parę ton buraków wyciągała i nie miała lekko musiała iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Panowie ja także moim C385 ciągne 3 obrotówke i takich cyrków jak tu wyczytałęm to nie ma :D owszem raz mi się zdarzyło że tyle schlał ale wtryski miałem już do d*p* a tak to śmigam 4 terenową i idzie eleganco także c360 do niego to jest zadne porównanie :) a co do mtz to się nie wypowiadam bo wuja narzeka cholernie nie dość że się chrzani hydraulike często robi a jeździć w nim to jak w czołgu bo to jeszcze ta mała kabina w dużej jest niebo lepiej.

Edytowano przez zenon385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

A ja porównam c-385 z MTZ 82 i powiem tak ursusa mam ja, tylko że to jest eksportówka a MTZta ma kuzyn: ojeny co on się nienachwalił co to za ciągnik no miód , malina. Jak miałem kupować ciężki ciągnik 2 lata temu proponował mi MTZta ale ja mówie nie kupimy ursusa i trafił mi się tego co mam niedrogo bo dałem 15tyś cała wieś mnie wyśmiałą bo to oni MTZetowcy ,, gówno kupił bez przodka,,. Ale kupiłem podpicowałem troche pokombinowałem i dałem w las łe szedł jak burza aż miło popatżeć. Ale kiedyć mnie nie było w domu a zakopał się tir w lesie i pojechał go wyciągać sąsiad MTZetem i porył porył wiadro ropy zpalił i niewyciągnoł i podjechałem ja c-385 dłuższa lina i sandał i pierwszy raz użyłem wzmacniacza normalnie szok liny trzaskały, pękały, rwały się ciągnik jechał a tir w lesie. To dopiero był popis MTZet niezrywał lin a c-385 zrywał.

 

Albo sytuacja z agregatem, agregat szerokość 3m i MTZezetowi przud do góry bierze c-385 nie bierze bo mam TUZa i obciążnik na przud i sandał. Spalanie w tym agregacie ursusa to w porywach do 10l a MTZeta do 12l.

 

 

Osobiście polecam kultową c-385 tylko z przodu na kołach 11,5.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam mam pytanie a mianowicie chce kupic URSUSA C-385 za około 18 tyś. tylko nie wiem jak taki ciągnik sie sprawuje .Jest takich pełno na aukcjach internetowych PROSZĘ O POMOC !!!

18 tyś za ursusa 385 to chyba w bardzo dobrym stanie jest? Osobiście sugerował bym kupno ursusa 912 zawsze nowszy rocznik albo chociaż 902. Ja za ursusa 912 3 lata temu dałem 24 tyś rocznik 1984. Stan wizualny bardzo dobry nigdy nie malowany nawet siedzenie jest oryginalne. Ta 80 to pewnie rocznik 76 albo 77? sąsiad ma rocznik 76 do tego zapina pług obrotowy 3 skibowy rabewerka, agregat ścierniskowy na 5 łap, agregat uprawowo siewny 3m, tylko ma założony jeden siłownik wspomagający. Przy ciągniku nigdy nie ruszał skrzyni biegów i podnośnika robił tylko remont silnika i to wszystko a ciagnika to on nie oszczędza. Sąsiad na niego nie narzeka ja na 912 też nie narzekam jedynie co to by sie czasami przedni napęd przydał. Co do komfortu to w porównaniu nawet do c-4011 na 18 calowych kołach z przodu i miękkim przodkiem to nie ma wogóle porównania, inny komfort pracy. Co do MTZ to raczej na ten sprzęt nie narzekają tylko za 18 tyś chyba byś kupił z małą kabiną, ładne są te nowsze z kanciastą kabiną.

Pozdrawiam

Edytowano przez CIAPEK1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

na MTZ to narzekają trochę bo leje się z tego jak ze studni a uszczelnić za bardzo nie idzie, i strasznie hałaśliwe są MTZ-y. MTZ vs 385 30% vs 70% taka moja opinia B)

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

@mocher Ja Ci powiem tak, jak mtz to zależy na jakiego trafisz... Sąsiad ma Mtz i nie narzeka na niego. Wycieków wg nie ma, zdarzają się ale to znikome. Hałaśliwe .? Hmm, mi się tam podoba ich dźwięk :D My chcieliśmy kupić mtz ale tata powiedział że nie bo się za wysoko siedzi, coś tam narzekał na biegi itp i kupiliśmy c385. Każdy bd miał inne zdanie, no ale już nikt tego nie zmieni ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XxpudelxX    0

Kolego ursus C385 bardzo dobry ciagnik wszystko nim możesz zrobic,pasuje do kazdego sprzetu polskiego jak i zachodniego sam posiadam owy traktor juz ponad 10 lat i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

a mam pyt czy c-385 poradzi sobie z agregatem siewnym aktywnym na bronie wirowej szer robocza zestawu 2,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

a mam pyt czy c-385 poradzi sobie z agregatem siewnym aktywnym na bronie wirowej szer robocza zestawu 2,5 m

 

 

Poradzi sobie bez problemu.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Tak jak mówi kolega wyżej bez najmniejszego problemu <_< kolego

benio1976 jestem tego samego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

912 i 385 chwali ten kto ma. A jak się przesiądzie na innego to Ursusa nie chce nawet wspominać. Dla mnie nie ma gorszego ciągnika jak 912.

To jest muł a nie ciągnik.

Żadnego przyspieszenia, zrywności i siły. Dobra 360 minie go w trasie.

I tylko ci potwierdzą i zgodzą się ze mną, którzy przesiedli się na inne ciągniki, choćby na MTZ.

Bo jak MTZ dasz gazu na zakręcie na drodze to potrafi kolami zamieszać, tak się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Sam ma mf i ursusa i powiem ci że także dobrze się zbiera mało pali i wykorzystuje go do tego co mu dobrze idzie bo uciag Ursusa to jest uciag a nie grzebanie w piachu i d*pa ci skacze :D mtz się zbiera ale jak słysze że przy całodniowej orce zacinają się jakieś zawory podnosić nie chce przy ursusie pompa wzmocniona 10 lat śmiga do teraz i nic nie było tam od tamtego czsu robione a no i sprzegło przy dużym użytkowaniu to można często w rusku robić także są plusy i minusy dla każdej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj